صفحه اصلی|اخبار موسسه|مجموعه های صوتی|درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت
صفحه اصلی > اخبار موسسه 
اخبار > اجرای طرح مادران قرآنی برای دومین سال


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای طرح مادران قرآنی برای دومین سال

موسسه فرهنگی تسنیم نور در راستای اهداف خود در سال گذشته اقدام به برپایی مسابقه حفظ سوره مبارکه انسان برای مادران باردار و دارای فرزند خردسال نمود، که طی استقبال مخاطبین، این طرح برای دومین سال به اجرا می رسد.

سید خلیل طباطبائی مدیرعامل موسسه فرهنگی تسنیم نور در این خصوص گفت : نگاه تسنیم نور به عنوان مشارکت در فعالیتهای قرآنی چنین است که در طول هر سال اگر قادر گردیم جمعیت کوچکی از بانوان که محور اصلی تربیت فرزندان می باشند را به فهم مفاهیم ناب تربیتی و قرآنی وا داریم، بخش عمده ای از رسالت خویش در عرصه فرهنگی را به انجام رسانیده ایم.

وی پیرامون انتخاب سوره انسان بیان کرد : با توجه به مفاهیم سوره انسان، تعداد و مقدار کوتاه آیات، حفظ و تدبر در معنی و تقسیر آن برای مادران در فرصت کوتاه میسر خواهد بود، که با در اختیار دادن جزوه آموزشی و CD (که حاوی قرائت، ترجمه و تفسیر) توسط موسسه به شرکت کنندگان، آموزش آن براحتی صورت می گیرد.

طباطبائی افزود : از آنجا که شأن نزول سوره انسان ( هل أتی ) روز 25 ذی الحجه مصادف با 26 شهریور می باشد، برآنیم تا پس از برگزاری مسابقه در روزهای 11 و 12 مرداد، همایش نمادین این حرکت ارزشمند را با حضور کلیه شرکت کنندگان و بانیان اجرای آن در اردوگاه نورکرج اجرا نمائیم، تا مدعوین علاوه بر بهره مندی از فضای دلنشین اردوئی، شاهد تجلیل از رتبه های برتر این مسابقه نیز باشند.

این طرح طی اطلاع رسانی و برگزاری چندین نشست مدیران مراکز فرهنگی منطقه، توسط مدیریت فرهنگی و هنری منطقه 12 و فرهنگسرای شهر و امور قرآنی این منطقه و خانه های فرهنگ آیت الله ایروانی، کوثر، شهید جلالی، امام زاده یحیی(ع)، بهشت، دردار، مجتمع فرهنگی خواجوی کرمانی، کتابخانه های آیت الله طالقانی، فردوسی، آیت الله کاشانی، هدایت، موزه شهید چمران و مدیریت فرهنگی و هنری منطقه 11 و فرهنگسرای رازی و خانه های فرهنگ ابوسعید، حُر، شیخ هادی و سرای محله منیریه و شیخ هادی برگزار می گردد.

لازم بذکر است مراکزی که در برگزاری این طرح مشارکت دارند فقط ملزم به انجام تبلیغات در محیط خود و هماهنگی و ثبت نام و توضیح مسابقه می باشند، طراحی بنر تبلیغاتی و تهیه و در اختیار گزاردن جزوه آموزشی و CD (که حاوی قرائت، ترجمه و تفسیر) به شرکت کنندگان توسط موسسه صورت می گیرد. همچنین برگزاری کارگاه آموزشی با محوریت مفاهیم روان شناختی و تربیتی سوره انسان را در محل مراکز شرکت کننده و برگزاری مسابقه در چند دوره در سالن کنفرانس موسسه نیز توسط ستاد برگزاری، به انجام می رسد و هزینه ای برای مراکز دربر نخواهد داشت.

موسسه فرهنگی تسنیم نور ضمن اهدای جوایز نفرات برتر، مراسم اختتامیه را در اردوگاه نور کرج با وسیله ایاب و ذهاب و پذیرائی و ... در تاریخ مذکور برگزار می نماید.

مساجد و مراکز فرهنگی که مایل به همکاری می باشند می توانند با مسئول برگزاری طرح مادران قرآنی خانم قنائیان به شماره  66402422 داخلی 208 و شماره 09352255387 روزهای یکشنبه و سه شنبه ساعت 9 الی 14 تماس حاصل نمایند.

شایان ذکر است جهت برگزاری کارگاه آموزشی ثبت نام کنندگان هر مرکز باید حداقل 20 نفر باشند و لیست اسامی شرکت کنندگان نیز باید تا تاریخ 8/5/96 به شماره فکس موسسه(66497466)ارسال شود ؛ نام هر مرکز با لوگوی اختصاصی آن در صورت تماس در بنر مربوطه درج گردیده و فایل آن برای چاپ و انتشار برای ایشان تلگرام خواهد شد.

 


١١:٥٨ - شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٨٧٢    /    تعداد نمایش : ٣٤٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: