صفحه اصلی|اخبار موسسه|مجموعه های صوتی|درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت
صفحه اصلی > اخبار موسسه 
اخبار > زیرسایت اردو و اردوگاه در جهت تأمین بخشی از اهداف مرتبط با چشم‌انداز مؤسسه فعالیت می‌کند


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر واحد پژوهش مؤسسه فرهنگی تسنیم نور:

زیرسایت اردو و اردوگاه در جهت تأمین بخشی از اهداف مرتبط با چشم‌انداز مؤسسه فعالیت می‌کند

به‌گزارش روابط‌عمومی مؤسسه فرهنگی تسنیم نور، محمد ابراهیم علیمردانی مدیر واحد پژوهش این مؤسسه با توجه به استقبال مخاطبین از زیر سایت اردو و اردوگاه این موسسه در گفتگوئی با ذکر تاریخچه‌ای از تأسیس و راه‌اندازی زیرسایت اردو و اردوگاه در سال 1390 و آغاز عملیات اجرایی نصب و تامین محتوای آن از همان سال تاسیس گفت : ایجاد زیرسایت در زمینه اردو و اردوگاه با توجه به وظایف محول شده از طرف سازمان تبلیغات اسلامی در وهله اول در جهت انتشار اطلاعات و مطالب مورد نیاز مؤسسه و در وهله بعدی، انتشار اطلاعات جمع‌آوری شده برای عموم کارشناسان، دست‌اندرکاران، علاقه‌مندان و سایر مخاطبان به واحد پژوهش مؤسسه واگذار شد. با توجه به این‌که از جمله مأموریت‌های اولیه این واحد، جمع‌آوری اطلاعات موجود در آن زمان و اطلاعات در حال ایجاد در کشور و جهان بوده است لذا انتشار مطالب جمع‌آوری شده در قالب‌های مناسب اعم از: مقاله، فیلم، عکس، کتاب و سایر مواد آموزشی و استمرار آن جهت دردسترس قرار دادن برای مخاطبان بالفعل و بالقوه در دستور کار جدی این واحد قرار گرفت.
مدیر واحد پژوهش در ادامه افزود : برای تحقق این امر با کارشناسان فعال و غیرفعال و پیشکسوتان عرصه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری اردو و اردوگاه - که در آن زمان عمدتاً دانش‌آموخته و دست‌اندرکار آموزش‌های پیشاهنگی و هلال‌احمر و سازمان دانش‌آموزی به‌عنوان متولی بومی‌سازی همان آموزش‌ها بودند - ارتباط برقرار شد. یکی از ویژگی‌های زیرسایت اردو و اردوگاه، خارج کردن بحث‌های اردو و اردوگاه از دایره پیشاهنگی و تعمیم آن به مباحث مطرح در دنیا در این زمینه بوده است.
علیمردانی ادامه داد : مطالب منتشر شده در این زیر سایت در قالب مقاله، فیلم، عکس، کتاب و غیره و در منوی طبقه‌بندی شده‌ی اردو و اردوگاه با این عناوین موجود می باشد : ساختمان و فضا، خدمات حمل و نقل، خدمات غذایی، سرمایه‌های انسانی، مدیریت اجرایی، طراحی برنامه‌ها و فعالیت‌ها، برنامه‌های فعالیت‌های آبی، برنامه‌های فعالیت‌های اسب‌سواری، فعالیت‌های پُرمخاطره و رقابت آمیز، سخنی با والدین، استانداردهای اردوگاهی، فیلم اردو و اردوگاه، کتاب و سایر مواد آموزشی و عکس اردو و اردوگاه).
مسئول واحد پژوهش موسسه تسنیم نور در پایان افزود : از طرف دیگر و برای تأمین بخشی از اهداف مرتبط با چشم‌انداز مؤسسه هم‌اکنون این واحد در حال جستجو، جمع‌آوری مطالب، تولید فیلم و ترجمه اطلاعات موجود در فضاهای مجازی و برخی آثار مکتوب خارج از کشور و انتشار آن در وب‌سایت مؤسسه به‌نشانی: www.tasnimnoor.com است که مخاطبان و دست‌اندرکاران عرصه اردو و اردوگاه شامل : مدیران اجرایی اردوگاه‌ها، مدیران مدارس و مدیران سازمان‌ها، مربیان و مشاوران اردوها و اردوگاه‌ها، مربیان و مشاوران مدارس و مربیان و مشاوران سازمان‌ها، والدین شرکت‌کنندگان در اردو و اردوگاه و دانش‌آموزان مدارس و کارمندان سازمان‌ها می‌توانند از مطالب منتشر شده بهره ببرند.
لازم بذکر است تاکنون حدود 350 مطلب در بخش‌های متنوع تولید شده است و بیش از یک میلیون و پانصد هزار بازدید ثبت‌شده و احتمالاً چند برابر آن بازدید از صفحه اصلی زیرسایت اردو و اردوگاه به‌وقوع پیوسته است. هم‌چنین امکان پیوندهای ارتباطی و بازدید از بیش از 30 انجمن مطرح اردویی و اردوگاهی در دنیا فراهم شده است.
٠٩:٠٧ - چهارشنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٩٢٧    /    تعداد نمایش : ٢٤٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: