صفحه اصلی|اخبار موسسه|مجموعه های صوتی|درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت
صفحه اصلی > اخبار موسسه 
اخبار > مصاحبه با خانم اکرم محمدی از مربیان موفق اردویی در کشور


  چاپ        ارسال به دوست

دیدگاه های اردویی خانم اکرم محمدی

مصاحبه با خانم اکرم محمدی از مربیان موفق اردویی در کشور

 

خانم اکرم محمدی در سال 1338 و در شهر کرمانشاه متولد شد . وی تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی در رشته بهداشت عمومی ادامه داد .

زمان شروع فعالیت اجتماعی ایشان در دوران دبیرستان  و در گروه های دانش آموزی و زمینه های مختلف فرهنگی بود .

رسمی ترین فعالیت خانم محمدی از سال 1360 در شهر پاوه استان کرمانشاه به عنوان امدادگر در بیمارستان آغاز شد  اما با توجه شرایط فرهنگی آن روزها در آن شهر ترجیح داد در کنار امدادگری فعالیت فرهنگی نیز داشته باشد .

لذا  با راهنمایی شهید همت کار خود را در روابط عمومی سپاه شهر پاوه شروع کرده و بعد از چند ماه به در خواست مسئول آموزش و پرورش به عنوان معاون پرورشی شهر و هم زمان در سطح مدارس شهر فعالیت خود  را ادامه داد  .

از همان زمان فعالیت های اردویی را در راس کارهایش قرار داد . زیرا می دانست اردو از اهمیت  ویژه ای برخوردار است و مناسب ترین شرایطی است که می توان طی آن به تعلیم و تربیت کودکان ، نوجوانان و جوانان پرداخت . خانم محمدی  می گوید : به جرات ابراز می کنم  که سازندگی اردو تا حدی است که چه بسا نتوان با روزها و ماه ها کار آموزشی  در خانه و مدرسه به نتیجه مطلوب تربیتی  رسید .

به نظر ایشان  اردو  یک کار تربیتی پر اعتبار، مهم و آینده ساز است.

وی در ایام تحصیل  در دانشگاه و زمان خدمت خود در شهر پاوه به فعالیت های تربیتی  نیز می پرداخت .

بعد از اتمام تحصیلات  به تهران آمد و در منطقه 14 آموزش و پرورش  شروع به کار کرد . چند سالی نیز در منطقه یک تهران مشغول به کار بود .  طی 33 سال  فعالیت فرهنگی در سمت های مختلف همواره فعالیت تربیتی و اردویی اهمیت ویژه ای برای خانم محمدی  داشت .

بهترین  و جذاب ترین خاطرات  خود را  فعالیت های اردویی و همکاری با سازمان دانش آموزی می داند که کماکان نیز ادامه دارد .

اما اولین اردوی کاری خود را  در سن بیست سالگی با دانش آموزان همسن خودش تجربه کرد .  بنا بود  از کردستان به قم ،   و تهران آمده و به مدت 15 روز در ایام نوروز در پادگان لویزان اردو بزنند.   خانم محمدی حج عمره دانش آموزی در سال 1383 با دانش آموزان پیش دانشگاهی مناطق مختلف تهران را به عنوان بهترین و ماندگارترین خاطره اردویی خود یاد می کند .

 

نوجوانان و جوانان بیشترین افرادی  بودند که خانم محمدی در کنارشان فعالیت داشته است.  او اعتقاد دارد کار با نوجوان سخت اما ضروری ، موثر و  سازنده تر  است .  چرا که   هم زمانی این دوره با  تغییرات مهم  دوران بلوغ می طلبد  که  برنامه ها و بازی های   جذاب ، پر انرژی و   با محتوای فرهنگی غنی برایشان تدارک ببینیم تا فرایند تربیت   به شکل موثری پیش برود .

این بانوی با تجربه ضمن آرزوی موفقیت برای فرزندان میهن خود آرزو می کند که    بسترهای کافی و  لازم برای تربیت و  رشد و شکوفایی دانش آموزان و فرزندانمان  به  شایستگی بیشتری برایشان  فراهم شود .  

 

 


١٥:٥٩ - يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٩٩٦    /    تعداد نمایش : ١٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: