آتش‌سوزی‌های جدید جنگلی در فرانسه و پرتغال با افزایش مجدد دما در حال افزایش است

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

پرتغال و فرانسه در تعطیلات آخر هفته با آتش‌سوزی‌های جدید جنگلی مبارزه کردند زیرا انتظار می‌رفت دما بیشتر شود و پرتغال برای دمای بیش از 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت) در اوایل هفته آماده شود.

پرتغال و فرانسه روز یکشنبه با آتش‌سوزی‌های بزرگ جنگل‌ها مبارزه کردند، زیرا دمای هوا در آخر هفته به شدت افزایش یافت.

در پرتغال، آتش سوزی در منطقه مافرا در شمال لیسبون رخ داد، در حالی که در فرانسه حداقل چهار آتش نشان به شدت زخمی شدند و بزرگراه ها بسته شدند.

حدود 400 آتش نشان برای مهار آتش در حدود 40 کیلومتری (25 مایلی) شمال لیسبون به خدمت گرفته شدند.

بر اساس تصاویر تلویزیونی، ساکنان سعی کردند با شیلنگ کردن باغچه‌های خود از پیشروی شعله‌ها جلوگیری کنند، زیرا شعله‌ها جنگل‌های همسایه را نیز درنوردیده است.

فرمانده پائولو سانتوس از سازمان حفاظت مدنی به رادیو Renascenca گفت که خانه سالمندانی که 30 نفر را در خود جای داده بود به عنوان یک اقدام احتیاطی تخلیه شد.

در جاهای دیگر، همه‌گیری‌های بزرگ دیگر در شمال و مرکز پرتغال بیداد کردند که به بیش از 1000 آتش‌نشان نیاز داشت.

به گفته یک مقام اورژانس به نقل از آژانس لوسا، در مرکز اورم، یک ساحل رودخانه نیز برای احتیاط تخلیه شد، در حالی که دو نفر دچار استنشاق دود شدند.

به گفته مؤسسه هواشناسی، بخش‌هایی از شمال و مرکز پرتغال در آخر هفته در مواجهه با «افزایش شدید دما» به بیش از 40 درجه سانتی‌گراد (104 درجه فارنهایت) در حالت آماده‌باش قرار گرفتند.

کارشناسان تغییرات اقلیمی را عامل افزایش دما می‌دانند و هشدار می‌دهند که بدتر از این هنوز در راه است.

پرتغال که از آتش‌سوزی‌های مرگبار سال 2017 که جان بیش از 100 نفر را گرفت، آسیب دیده است، در اوایل ژوئیه نیز با یک سری آتش‌سوزی‌های ناشی از دمای سوزان مواجه شد.

بر اساس آخرین داده های موقتی موسسه حفاظت از طبیعت و جنگل ها (ICNF) از ابتدای سال تاکنون بیش از 58000 هکتار (143000 هکتار) دود شده است.

در همین حال، آتش‌سوزی‌های جدیدی در جنوب شرقی فرانسه در روز یکشنبه رخ داد و 350 هکتار در Gard سوخت که یک آتش‌نشان به شدت مجروح شد و 35 هکتار در نزدیکی مارسی تصادف کرد و باعث بسته شدن نسبی بزرگراه‌ها شد.

جرالد دارونین وزیر کشور در توییتی درباره آتش‌سوزی که حوالی ساعت 15:00 در یک جنگل کاج در شهر اوبیس در جنوب نیمز رخ داد، گفت: “چهار آتش‌نشان مجروح شده‌اند.”

یکی از آنها “به شدت مجروح شد” و مجبور شد با هلیکوپتر به دلیل سوختگی دست و صورت به مرکز بیمارستان مونپلیه منتقل شود.

اریک آگرینیر، هماهنگ کننده عملیات، به خبرگزاری فرانسه گفت که بقیه به دنبال برگشت شعله های آتش توسط باد که تا حدی وسیله نقلیه آنها را نابود کرد، کمی بیشتر زخمی شدند.

(AFP)

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان