tncibanner

آزادی به فصلی از تغییرات می اندیشد

دو کلمه در روزهای قبل از شروع فصل WNBA در بین بازیکنان لیبرتی تکرار شد: “دفاع” و “هویت”.

آنها گفتند که باید در دفاع بهتر شوند. (و آنها این کار را کردند.)

آنها گفتند که می خواهند به عنوان تیمی سرسخت و برنده شناخته شوند. (آنها برنده شدند، اما نه به اندازه ای که امیدوار بودند.)

سپس دو کلمه جدید در طول فصلی از آسیب‌ها، بازگشت‌ها و باخت‌ها به واژگان لیبرتی راه پیدا کردند: «مشکلات» و «تاب‌آوری».

سابرینا یونسکو، گارد لیبرتی، گفت: «همراهی با بسیاری از مشکلاتی که در این فصل با آن مواجه شدیم، چیزی است که قطعاً از آن یاد خواهم گرفت.

او ادامه داد: “این فقط به من کمک کرد تا بفهمم برای برنده شدن چه چیزی لازم است، و گاهی اوقات این بردها زیبا نبودند، اما ما راهی پیدا کردیم.”

فصل لیبرتی روز سه شنبه با شکست دور اول پلی آف مقابل شیکاگو اسکای، شماره اول، به پایان رسید. 2 نفر و مدافع عنوان قهرمانی لیگ. سریال بهترین از سه، مانند فصل لیبرتی، وعده‌های تیم و مشکلات آن را نشان می‌داد. روز پنجشنبه، همانطور که چندین بازیکن و مربی سندی بروندلو درباره سال منعکس کردند، آنها یکدیگر را به خاطر پشتکار ستایش کردند، اما آرزو کردند که نیازی به انعطاف پذیری نداشته باشند.

بتنیجا لین، که بیشتر بازی‌ها را از دست داد، گفت: «ما اجمالی دیدیم که چقدر می‌توانیم عالی باشیم، صرف‌نظر از اتفاقات، بدون توجه به مصدومیت، بدون توجه به سابقه، صرف نظر از هر نوع مانعی که با آن روبرو بودیم.» فصل به دلیل آسیب دیدگی زانو

او افزود: «و هنوز هم توانستیم آن فشار پلی آف را انجام دهیم برای ما واقعا خوب بود. و فقط تصور کنید اگر تمام اینها را در کل فصل داشتیم که در آن به پایان می رسیدیم: احتمالاً الان هم بازی می کردیم.”

لیبرتی فصل را با یک برد سخت در خانه مقابل کانتیکت سان آغاز کرد، سپس در هفت بازی متوالی شکست خورد. آنها لین و جوسلین ویلوبی را به دلیل مصدومیت در طول بازی از دست دادند، ضربه ای برای تیمی که امیدوار بود نام خود را در دفاع و سرسختی مطرح کند. بروندلو گفت لین، ستاره سال 2021، سرسخت ترین بازیکن تیم بود و ویلوبی یکی از بهترین مدافعان تیم بود. سایر بازیکنان در تمام فصل با بیماری‌های مختلفی از جمله ضربه مغزی، آسیب‌دیدگی همسترینگ و پارگی چانه در ترکیب بودند و خارج شدند.

ساختن شیمی دشوار بود، چیزی که برای هر تیم مهم است، به خصوص برای تیم جوان با سرمربی جدید. بروندلو در اولین فصل حضورش در لیبرتی پس از هشت فصل حضور در فینیکس مرکوری بود، تیمی کهنه کار که در اولین فصل حضورش در آنجا در سال 2014 قهرمان شد. او گفت که مربیگری لیبرتی به آموزش و صبر بیشتری نیاز داشت، اما او مجبور نبود. با هر چیزی که قبلاً ندیده بود برخورد کنید.

قبل از فصل، بروندلو گفت که امیدوار است تیمی محکم و دفاعی با “ذهنیت تهاجمی” بسازد. لیبرتی در مواقعی از این نوع تیم بود – زمانی که آنها با نتیجه 13-0 پیروز شدند تا در پلی آف بازی 1 در شیکاگو به پیروزی برسند – اما ناهماهنگی آنها به قیمت تمام شد. دوی آسمان 16-0 در کوارتر چهارم بازی تعیین کننده 3 در بروکلین، پیروزی را از دسترس خارج کرد.

بروندلو در مورد بازیکنان جوان تیمش گفت: “آنها باید فشار را احساس کنند.”

او گفت: “ما فقط چند تکه فاصله داریم.”

یونسکوی 24 ساله که امسال به اولین تیم آل استار خود معرفی شد، با 17.4 امتیاز در هر بازی، بهترین گلزن این تیم بود و با 6.3 پاس گل در هر بازی، لیبرتی را رهبری کرد. مهاجم ناتاشا هوارد، بازیکن برتر دفاعی سال گذشته، لیبرتی را در ریباند (7.3) و توپ ربایی (1.3) در هر بازی رهبری کرد. یونسکو که در این فصل دو تریپل دابل داشت، با 7.1 ریباند در هر بازی کمی پشت سر هاوارد قرار داشت.

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما