آیا مکزیک در مورد مهاجرت “کار کثیف” ایالات متحده را انجام می دهد؟CNN

مرلین لوماس بالاخره موفق شد. در مقابل این مهاجر اکوادوری، شوهرش و دو فرزندشان سوشیاته بودند. آب‌های این رودخانه گهگاه می‌تواند برای مهاجران خطرناک شود و قسمت جنوب غربی مرز 956 کیلومتری (594 مایلی) بین مکزیک و گواتمالا را مشخص می‌کند.

“موقعیت [in Ecuador] بسیار بد است. جنایت زیاد است واقعاً بد است.” او گفت که او و خانواده اش اخیراً با یک قایق شلخته و تقریباً دوازده مهاجر از رودخانه عبور کردند که معمولاً یک دلار به راهنمایان محلی می پردازند تا با شانس و اقبال بدون خیس شدن به آنها کمک کنند.

به جز سوشیاته، هیچ چیز مانع از عبور خانواده از بخش سن مارکوس گواتمالا به ایالت چیاپاس مکزیک نشد. از نظر تاریخی، مهاجرانی که از جنوب می آیند در گواتمالا یا مکزیک با محدودیت های اندکی یا بدون محدودیت مواجه بوده اند. اما این در سال 2019 به طرز چشمگیری تغییر کرد.

در ماه مه همان سال، دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت ایالات متحده تهدید کرد که اگر مکزیک تعداد مهاجران آمریکای مرکزی را در این کشور محدود نکند، بر همه کالاهای مکزیکی که وارد ایالات متحده می شوند، تعرفه وضع خواهد کرد.

رئیس جمهور وقت آمریکا در توئیتی نوشت، پس از مذاکرات فشرده بین دو کشور، ترامپ در 7 ژوئن اعلام کرد توافقی حاصل شده است که به موجب آن مکزیک قرار است «اقدامات قوی برای جلوگیری از موج مهاجرت از طریق مکزیک و مرز جنوبی ما اتخاذ کند».

دو هفته بعد، وزیر دفاع مکزیک اعلام کرد که نزدیک به 15000 سرباز در مرز آمریکا و مکزیک مستقر شده اند، علاوه بر این 2000 نفر از نیروهای گارد ملی که قبلاً در مرز جنوبی مکزیک با بلیز و گواتمالا مستقر شده بودند، به 4500 سرباز اضافه شد. در حال حاضر در سراسر منطقه گسترش یافته است.

اما اجرای آن بی نظم، پراکنده و به قول یکی از مقامات ارشد سابق مکزیک، “ناکارآمد” بوده است.

Tonatiuh Guillén تا سال 2019 کمیسر مؤسسه ملی مهاجرت مکزیک بود. پس از تنها هفت ماه از سمت خود، استعفا داد زیرا به شدت با تصمیم رئیس خود، رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور برای “نظامی کردن مرزهای مکزیک” مخالف بود.

رئیس جمهور مکزیک آندرس مانوئل لوپز اوبرادور را تکذیب می کند که مکزیک به درخواست ایالات متحده عمل می کند.

مکزیک به یک قلمرو کنترل تبدیل شد، [a place of] سیاست شدید مهاجرت، بازداشت، بازدارندگی و اخراج. و همچنین باید خاطرنشان کنیم که با وجود این اقدامات شدید، باید تشخیص دهیم که آنها بسیار ناکارآمد بوده اند. گیلن به سی ان ان گفت: اگر تعداد مهاجرانی را که در سال 2018 یا سال بعد از اجرای این اقدامات به مکزیک وارد شدند، مقایسه کنیم، این تعداد سه یا چهار برابر شده است.

گیلن در پاسخ به این سوال که آیا مکزیک کار کثیف ایالات متحده را در مورد سیاست مهاجرت انجام می دهد، گفت: “سیاست مهاجرت مکزیک با اهداف و استراتژی های کلی دولت ایالات متحده در زمان ترامپ و اکنون به طور گسترده در زمان بایدن همسو است.”

سیاست مهاجرت ایالات متحده امروز از بسیاری جهات هنوز به همکاری مکزیک بستگی دارد، همانطور که یک قرارداد مهاجرتی دیگر نشان می دهد: در اوایل این ماه، کاخ سفید اعلام کرد که مکزیک موافقت کرده است که مهاجران از کوبا، هائیتی، نیکاراگوئه و ونزوئلا را از 12 می، روزی که در آن روز آغاز می شود، بازگرداند. پس از پایان عنوان 42. این توافق اولین باری است که ایالات متحده غیرمکزیکی ها را به آن سوی مرز بازگرداند.

اوبرادور رئیس جمهور مکزیک این موضوع را رد می کند که مکزیک به درخواست ایالات متحده در مورد مهاجرت عمل می کند.

او در سخنرانی صبحگاهی روزانه خود در روز 2 مارس گفت: «این به معنای انجام کار کثیف ایالات متحده نیست.

“این در مورد محافظت از مهاجران است. فقط نگاه کنید چه اتفاقی افتاده است، این همه تراژدی مهاجران را در تریلرها درگیر کرده است.” 51 مهاجر در ماه ژوئن گذشته در یک نیمه کامیون در سن آنتونیو، تگزاس، مرده در شرایط سختی پیدا شدند. دو ماه بعد، 47 مهاجر دیگر زنده در داخل یک کامیون در Matehuala (ایالت سان لوئیس پوتوسی)، مکزیک پیدا شدند.

لوپز اوبرادور می گوید بخشی از راه حل «همکاری با دولت ایالات متحده است تا هرج و مرج و خشونت کمتری در مرزها وجود نداشته باشد. ما هم در حال کمک هستیم [Mexico’s] جنوب شرقی [border] تا از مهاجران محافظت شود. رئیس جمهور گفت: ما اطلاعاتی دریافت می کنیم که بیش از حد معمول، قاچاقچیان زیادی وجود دارد، قاچاقچیان زیادی که پیشنهاد جابجایی مهاجران از 8 تا 10 هزار دلار را دارند.

اما گیلن، کمیسر سابق مهاجرت وی، اشاره می‌کند که در جریان اجرای قانون مهاجرت نیز فجایع رخ داده است و می‌گوید که از آتش‌سوزی که منجر به کشته شدن 40 مهاجر عمدتاً از آمریکای مرکزی در تأسیسات موسسه ملی مهاجرت مکزیک در سیوداد خوارز شد، وحشت زده شد. مرز از ال پاسو، تگزاس.

او این فاجعه را یکی از اسفناک ترین نمونه های ناکامی کشورش در برخورد انسانی با چالش مهاجرت می داند.

ویانگلی، یک مهاجر ونزوئلایی، بیرون از آمبولانس واکنش نشان می‌دهد در حالی که آتش‌نشانان مهاجران مجروح، عمدتاً ونزوئلایی، را از ساختمان موسسه ملی مهاجرت در جریان آتش‌سوزی در سیوداد خوارز در 27 مارس 2023 خارج می‌کنند.

درگیری‌ها بین اعضای گارد ملی و مهاجران در مرز مکزیک و گواتمالا در تابستان 2019 مکرر شد. همچنین درگیری‌هایی در سال‌های بعد وجود داشت که نشان می‌داد مقامات مکزیکی تعداد و استراتژی کافی برای مقابله با این کشور را ندارند. مسئله.

بر اساس آمار منتشر شده توسط دولت مکزیک، بین سپتامبر 2021 تا ژوئن سال گذشته، نزدیک به 23458 نفر از نیروهای مسلح مکزیک برای اجرای سیاست مهاجرتی مکزیک در مرزهای این کشور مستقر شدند. ارتش در این مدت 345854 مهاجر را بازداشت کرد.

با این حال، به نظر می رسد مکزیک در حال تلاش برای ایجاد تعادل بین اجرای سختگیرانه و رویکرد استقبال کننده است. دفتر موسسه ملی مهاجرت در ایالت چیاپاس، هم مرز با گواتمالا، به سی ان ان گفت که از ابتدای نوامبر تا 6 می، بیش از 81000 مهاجر از بیش از 100 کشور، عمدتا ونزوئلا، اکوادور و هائیتی را مورد بررسی قرار دادند.

این همان چیزی است که مریلین لوماس و خانواده‌اش، مهاجران اکوادوری، امیدوار بودند انجام دهند: مجوزی برای سفر در سراسر مکزیک بدون مانع و سپس عبور از مرز به ایالات متحده دریافت کنند.

او گفت: «به لطف خدا، همه چیز ممکن است.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان