آینده ChatGPT: 5 کاری که GPT-4 می تواند انجام دهدCNN

در اولین روز پس از رونمایی، GPT-4 بسیاری از کاربران را در آزمایش‌های اولیه و نسخه ی نمایشی شرکت با توانایی پیش‌نویس دعاوی، قبولی در آزمون‌های استاندارد و ساختن یک وب‌سایت کارآمد از روی یک طرح دستی شگفت‌زده کرد.

روز سه شنبه، OpenAI نسخه نسل بعدی فناوری هوش مصنوعی را معرفی کرد که زیربنای ابزار چت بات ویروسی آن، ChatGPT است. GPT-4 قدرتمندتر وعده می دهد برای منفجر کردن تکرارهای قبلی از آب، به طور بالقوه تغییر روش استفاده ما از اینترنت برای کار، بازی و ایجاد. اما همچنین می‌تواند به سوالات چالش برانگیز در مورد اینکه چگونه ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند حرفه‌ها را متحول کنند، دانش‌آموزان را قادر به تقلب کردن و تغییر رابطه ما با فناوری کند، اضافه کند.

GPT-4 یک نسخه به روز شده از مدل زبان بزرگ این شرکت است که بر روی حجم وسیعی از داده های آنلاین برای تولید پیچیده آموزش دیده است. پاسخ به درخواست های کاربر اکنون از طریق فهرست انتظار در دسترس است و در حال حاضر به برخی از محصولات شخص ثالث راه یافته است، از جمله جستجوی جدید Bing مبتنی بر هوش مصنوعی مایکروسافت. موتور برخی از کاربران با دسترسی زودهنگام به این ابزار، تجربیات خود را به اشتراک می گذارند و برخی از قانع کننده ترین موارد استفاده آن را برجسته می کنند.

در اینجا نگاهی دقیق تر به پتانسیل GPT-4 داریم:

در هسته خود، بزرگترین تغییر GPT-4 توانایی آن در کار با عکس هایی است که کاربران آپلود می کنند.

یکی از شگفت‌انگیزترین موارد استفاده تا کنون از یک نسخه نمایشی ویدیویی OpenAI است که نشان می‌دهد چگونه یک طراحی می تواند به یک وب سایت کاربردی تبدیل شود در عرض چند دقیقه. نمایشگر تصویر را در GPT-4 آپلود کرد و سپس کد حاصل را در یک پیش‌نمایش جای‌گذاری کرد که نشان می‌داد چگونه می‌تواند یک وب‌سایت کارآمد باشد.

در اعلامیه خود، OpenAI همچنین نشان داد که چگونه از GPT-4 خواسته شد تا یک جوک از مجموعه‌ای از تصاویر را توضیح دهد – که یک گوشی هوشمند با شارژر اشتباه را نشان می‌داد – و توضیح داد که چرا خنده‌دار است. اگرچه ممکن است ساده به نظر برسد، کالبد شکافی یک جوک است برای ابزارهای هوش مصنوعی به دلیل زمینه مورد نیاز، پیچیده تر است.

در آزمایش دیگری، نیویورک تایمز تصویری از فضای داخلی یخچال به GPT-4 نشان داد و از آن خواست تا یک وعده غذایی بر اساس مواد تشکیل دهنده تهیه کند.

ویژگی عکس‌ها هنوز فعال نشده است، اما انتظار می‌رود OpenAI آن را در هفته‌های آینده عرضه کند.

برخی از کاربران اولیه GPT-4 با دانش کدنویسی بسیار کم یا بدون دانش قبلی نیز از آن استفاده کرده اند بازی های نمادینی مانند Pong را بازسازی کنید، تتریس یا مار پس از پیروی از دستورالعمل های گام به گام ارائه شده توسط ابزار در مورد نحوه انجام این کار. دیگران خود را ساخته اند بازی های اصلی. (طبق گفته OpenAI GPT-4 می تواند کد را در تمام زبان های برنامه نویسی اصلی بنویسد.)

Arun Chandrasekaran، تحلیلگر در Gartner Research می گوید: «قابلیت های زبان قدرتمند GPT-4 برای همه چیز از استوری بورد، خلق شخصیت تا تولید محتوای بازی استفاده خواهد شد. “این می تواند باعث ایجاد ارائه دهندگان بازی مستقل بیشتری در آینده شود. اما فراتر از خود بازی، GPT-4 و مدل‌های مشابه را می‌توان برای ایجاد محتوای بازاریابی حول پیش‌نمایش بازی، تولید مقالات خبری و حتی تعدیل تابلوهای بحث بازی استفاده کرد.»

شبیه به بازی، GPT-4 می‌تواند نحوه توسعه برنامه‌ها را تغییر دهد. یکی از کاربران در توییتر گفته است یک برنامه طراحی ساده ساخته است در چند دقیقه، در حالی که دیگری ادعا کرد که دارد کدگذاری شده برنامه ای که پنج فیلم جدید را توصیه می کند هر روز، همراه با ارائه تریلرها و جزئیات مربوط به مکان تماشای آنها.

Lian Jye Su، تحلیلگر ABI Research می گوید: «کدنویسی مانند یادگیری نحوه رانندگی است – تا زمانی که مبتدی راهنمایی دریافت کند، هر کسی می تواند کدنویسی کند. هوش مصنوعی می تواند معلم خوبی باشد.

اگرچه OpenAI می‌گوید این به‌روزرسانی در بسیاری از سناریوهای دنیای واقعی «توانایی کمتری» نسبت به انسان دارد، اما «عملکرد در سطح انسانی» را در تست‌های مختلف حرفه‌ای و آکادمیک نشان می‌دهد. این شرکت گفت که GPT-4 اخیراً یک آزمون وکالت شبیه سازی شده در دانشکده حقوق را با امتیازی در حدود 10 درصد از شرکت کنندگان برتر قبول کرده است. در مقابل، نسخه قبلی، GPT-3.5، حدود 10 درصد پایین ترین امتیاز را کسب کرد. آخرین ویرایش به گفته OpenAI، همچنین در آزمون‌های LSAT، GRE، SAT و بسیاری از آزمون‌های AP عملکرد قوی داشت.

در ژانویه، ChatGPT به دلیل توانایی خود در قبولی در آزمون‌های معتبر سطح فارغ‌التحصیل، مانند امتحانی از دانشکده تجارت وارتون دانشگاه پنسیلوانیا، اما نه با نمرات بالا، سرفصل خبرها شد. این شرکت گفت که ماه ها از درس های برنامه آزمایشی خود و ChatGPT استفاده کرده است تا دقت و توانایی سیستم را برای ادامه موضوع بهبود بخشد.

به گفته این شرکت، GPT-4 در مقایسه با نسخه قبلی قادر است پاسخ‌های نوشتاری طولانی‌تر، دقیق‌تر و قابل اعتمادتری تولید کند.

آخرین نسخه اکنون می تواند تا 25000 کلمه پاسخ دهد که از حدود 4000 کلمه قبلی بیشتر است و می تواند دستورالعمل های دقیقی را حتی برای منحصر به فردترین سناریوها، از نحوه تمیز کردن مخزن ماهی پیرانا گرفته تا استخراج DNA یک توت فرنگی، ارائه دهد. یکی از کاربران اولیه گفت که پیشنهادات عمیقی را برای خطوط پیکاپ بر اساس سؤالی که در نمایه دوستیابی فهرست شده است ارائه کرده است.

جاشوا برودر، مدیر عامل چت بات خدمات حقوقی DoNotPay، گفت که شرکت او در حال حاضر است کار روی استفاده از ابزار برای ایجاد “دعوای قضایی با یک کلیک” برای شکایت از تماس گیرندگان رباتیک، به عنوان نشانه ای اولیه از پتانسیل گسترده GPT-4 برای تغییر نحوه کار مردم در صنایع.

“تصور کنید تماسی دریافت می کنید، روی یک دکمه کلیک می کنید، [the] تماس رونویسی می شود و یک دعوای حقوقی 1000 کلمه ای ایجاد می شود. GPT-3.5 به اندازه کافی خوب نبود، اما GPT-4 این کار را بسیار خوب انجام می دهد.

در همین حال، جیک کوزلوسکی، مدیر عامل سایت دوستیابی Keeper، گفت که شرکت او است با استفاده از ابزار به بهتر با کاربرانش مطابقت داشته باشد.

طبق گفته سو در ABI Research، ممکن است شاهد پیشرفت‌های بزرگی در «خودروی متصل» باشیم [dashboards]، تشخیص از راه دور در مراقبت های بهداشتی و سایر کاربردهای هوش مصنوعی که قبلاً امکان پذیر نبودند.”

اگرچه این شرکت پیشرفت های زیادی در مدل هوش مصنوعی خود ایجاد کرده است، GPT-4 محدودیت هایی مشابه نسخه های قبلی دارد. OpenAI این فناوری را گفت از رویدادهایی که قبل از قطع شدن مجموعه داده هایش (سپتامبر 2021) رخ داده اند آگاهی ندارد و از تجربه خود درس نمی گیرد. این شرکت می‌گوید همچنین می‌تواند “خطاهای استدلال ساده” داشته باشد یا “در پذیرش اظهارات نادرست آشکار از یک کاربر بیش از حد ساده باشد” و کار را دوباره بررسی نکند.

Chandrasekaran گارتنر گفت که این نیز منعکس کننده بسیاری از مدل های هوش مصنوعی امروزی است. چاندراسکاران گفت: «فراموش نکنیم که این مدل‌های هوش مصنوعی کامل نیستند. آنها می توانند گهگاه اطلاعات نادرستی تولید کنند و می توانند ماهیت جعبه سیاه داشته باشند.

در حال حاضر، OpenAI گفت که کاربران GPT-4 باید احتیاط کنند و از “مراقبت بسیار” به ویژه “در زمینه های پرمخاطره” استفاده کنند.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances