اخبار مختصر 16 فوریه 2023 |

این خبر مختصر از سازمان ملل است.

دبیر کل سازمان ملل متحد درخواست کمک یک میلیارد دلاری برای ترکیه را آغاز کرد

سازمان ملل متحد یک درخواست بشردوستانه یک میلیارد دلاری را برای مردم ترکیه که هنوز درگیر یکی از ویرانگرترین زمین لرزه های این کشور در یک قرن اخیر هستند، آغاز کرده است.

این بودجه یک دوره سه ماهه را پوشش می دهد و به 5.2 میلیون نفر کمک می کند.

سازمان‌های امدادی از این پول برای افزایش سریع حمایت‌های حیاتی برای تلاش‌های امدادی تحت رهبری دولت، در امنیت غذایی، حفاظت، آموزش، آب و سرپناه استفاده خواهند کرد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، در آغاز این فراخوان خاطرنشان کرد که ترکیه میزبان بیشترین تعداد پناهنده در جهان است – و برای سال‌ها سخاوت زیادی به همسایگان سوری خود نشان داده است.

او گفت: “اکنون زمان آن فرا رسیده است که جهان از مردم ترکیه حمایت کند، همانطور که آنها در همبستگی با دیگرانی که به دنبال کمک هستند، ایستاده اند.” گوترش گفت.

دبیرکل سازمان ملل متحد هشدار داد که 78 میلیون کودک اصلاً از مدرسه بازمانده اند

ماندن با دبیرکل سازمان ملل متحد، که روز پنجشنبه هشدار داد که 78 میلیون دختر و پسر در سراسر جهان امروز به دلیل درگیری، بلایای آب و هوایی و آوارگی “اصلا به مدرسه نمی روند”.

رئیس سازمان ملل متحد در فراخوانی برای بودجه بیشتر برای آموزش در مواقع اضطراری تاکید کرد که هیچ کس نباید از فرصت یادگیری محروم شود.

در مجموع 222 میلیون کودک در مسیر آموزش با موانعی روبرو هستند. 18 کشور و شرکای خصوصی برای کمک به آنها متعهد شدند 826 میلیون دلار برای صندوق جهانی سازمان ملل آموزش و پرورش نمی تواند صبر کند.

گوردون براون، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد برای آموزش جهانی توضیح داد که چرا به کمک فوری نیاز است:

ما در مورد منزوی ترین، متروک ترین، نادیده گرفته ترین کودکان جهان صحبت می کنیم. ما در مورد دخترانی صحبت می کنیم که خود را قاچاق می کنند یا مجبور به کار کودک یا ازدواج کودکان می شوند، مگر اینکه بتوانیم به آنها کمک کنیم.”

درخواست فوری برای بحران مهاجرت “فراموش شده” شاخ آفریقا

آژانس مهاجرت سازمان ملل، IOM، هشدار داده است که در حال حاضر به شاخ آفریقا، جایی که برای بسیاری از مهاجرانی که از طریق جیبوتی و یمن عازم کشورهای خلیج فارس هستند، به کمک فوری و نجات جان نیاز است.

آخرین داده های آژانس ملل متحد نشان می دهد که تعداد مهاجرانی که وارد جیبوتی شده اند از سال 2021 تا 2022 تقریباً دو برابر شده است.

IOM گفت که مسیر مهاجرت به شرق یکی از خطرناک ترین مسیرها در جهان است که بسیاری از مرگ و میرها در آن گزارش نمی شود.

آنتونیو ویتورینو، مدیر کل IOM در یک فراخوان برای کمک گفت که این وضعیت یک بحران فراموش شده است.

اما مهاجران مستحق حمایت و رفتار محترمانه هستند. ویتورینو در حمایت از درخواست 84 میلیون دلاری برای کمک به بیش از یک میلیون مهاجر و جوامع میزبان آنها در منطقه اصرار کرد.

دانیل جانسون، اخبار سازمان ملل

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances