tncibanner

از دهه 80 شانل تا مارگیلا دهه 00، عروس ها به طور فزاینده ای به لباس های عروسی قدیمی روی می آورند

یکی از صمیمی‌ترین سوالاتی که می‌توانید از کاربران قدرتمند eBay بپرسید این است که مذاکرات خود را به شما نشان دهند – دی‌ام‌های خصوصی که با فروشندگانی که بر سر قیمت یک کالا چانه می‌زنند رد و بدل می‌کنند. اما الکسیس نواک به من شوخی کرد.

این مورد یک لباس بهار 2018 از برند لوکس فرانسوی Céline بود که در آن زمان تحت مدیریت خلاقانه Phoebe Philo بود، طراح که پیروان فرقه اش تقریباً در مد مدرن بی نظیر است. این لباس مجلسی با آستین های بلند و یقه یقه اسکی و با پولک های سفید لعاب دار به قیمت 8000 دلار عرضه شد. ام‌اس. نواک 6000 دلار پیشنهاد داد. فروشنده مودبانه نپذیرفت.

ام‌اس. نواک، 32 ساله، عقب نشینی نکرد. او محدودیت های خود را می دانست. او به‌عنوان بنیان‌گذار Tab Vintage در لس‌آنجلس، یکی از نسل کلکسیونرهای آرشیوی مد است که به تغییر نحوه لباس پوشیدن افراد مشهور کمک می‌کنند. این بدان معناست که او در خرید قطعات از حراج‌ها، فروش املاک، وب‌سایت‌های فروش مجدد و سایر فروشندگان تجربه دارد – لباس‌هایی مانند لباس‌های تیری موگلر که سال گذشته کورتنی کارداشیان بارکر در مراسم اسکار و دوا لیپا در جشن تولدش در ایبیزا پوشید.

اما لباس سلین متفاوت بود. ام‌اس. نواک قصد نداشت آن را به آرشیو خود اضافه کند تا شخص دیگری روی فرش قرمز بپوشد. او خانم را جمع می کند. کار فیلو، و از لحظه ای که او لباس سفید را در عکس های باند فرودگاه در اواخر سال 2017 دیده بود، فکر می کرد: “این لباس عروسی رویایی من است. این شیک ترین و باحال ترین لباسی است که تا به حال دیده ام.”

پنج سال بعد – و اکنون با جیمز ولنتاین، گیتاریست Maroon 5 نامزد کرده است – که لیست eBay تنها دومین بار بود که خانم. نواک با این لباس در بازار فروش مجدد برخورد کرده بود. با این حال، او قیمت خود را می دانست و از آنجا دور شد.

او گفت: “اما من هر روز به آن فکر می کردم.” “باید، باید، باید من؟”

سپس، پس از دو ماه سکوت، فروشنده eBay به طور غیرمنتظره ای با خانم خانم موافقت کرد. قیمت نواک. اون روز اون لباس رو خرید.

حقیقت این بود که خانم او گفت که نواک مدت‌ها بود که عروسی‌ها را «نوعی شیک» می‌دانست. اما از زمان تأسیس Tab در سال 2019، خانم. نواک، نویسنده سابق کمدی، به طور فزاینده ای از مشتریان و دوستانش درخواست می کرد تا به آنها کمک کند تا لباس عروس آرشیوی را پیدا کنند – قطعاتی با “شخصیت”. «با پوشیدن لباس های قدیمی در روز عروسی، فقط آن را از روی باند یا قفسه بیرون نمی آورید و چیزی را که یکی به شما گفته است بپوشید. شما شخصیت خودتان را القا می کنید. این امتداد شماست.”

او یک بوتیک آجر و ملات با این نوع موجودی را می‌شناخت (جزایر شاد در لس آنجلس) اما هیچ یک با فروشگاه آنلاین قوی نداشت. او گفت: «از نظر تجاری احساس می‌کردم دارم پول را روی میز می‌گذارم.

بنابراین در روز دوشنبه، او مجموعه ای از در باره 85 قطعه مهمان عروس و عروسی در وب‌سایت Tab Vintage، که در اوایل سال جاری به بازار عرضه شد.

در ژانویه، او در لس آنجلس میزبان یک رویداد سه روزه لباس عروس و لباس شب با Re-See، یک شرکت فروش مجدد در پاریس بود. همه 72 قرار خرید از هفته قبل رزرو شده بودند. خانم “دیوانگی بود.” نواک گفت. درگیری پر از اشک بین دو عروس که خواهان همان لباس بدون بند لوریس آزارو بودند، خانم را به یاد آورد. نواک از تابلویی که یک بار در خارج از مد قدیمی آمارکورد در نیویورک دیده بود: “هیچ چیز مانند مدل قدیمی ای که نخریده اید، شما را آزار می دهد.”

سپس در ماه فوریه، او با خرده‌فروش آنلاین لوکس Moda Operandi در مجموعه‌ای از لباس‌های عروس، کت و شلوار و لباس‌های عروسی، از جمله لباس مجلسی بالنسیاگا 2004 (که از طرح اصلی 1951 منتشر شد) و لباس ابریشمی الکساندر مک‌کوئین در سال 2006 همکاری کرد. نیم تنه زنجیر طلا. هر دو به قیمت حدود 20000 دلار فروخته می شوند.

جیمی لنور مک کیلوپ، مشاور برندی که یک لباس مد لباس مارتین مارجیلا را از سال 2006 خریداری کرده بود، گفت: این فروش با علامت B بزرگ به نظر عروس نبود. برای خانم مهم بود مک کیلوپ، 30 ساله، که در لس آنجلس زندگی می کند و تابستان آینده در سی رنچ، کالیفرنیا ازدواج می کند تا چیزی منحصر به فرد پیدا کند.

او می گوید: «من آن دختری نیستم که اگر به مهمانی برود و ببیند یکی دیگر همان لباس را پوشیده است، خجالت بکشد. “اما با رسانه های اجتماعی، عروسی ها و لباس های خاصی در فضای مجازی پخش می شوند. و بعد واقعاً می شود هر یک لباس بپوشید – یا مردم آن را با شخص دیگری مرتبط می کنند – در مقایسه با خودتان.

او هنوز به دنبال لباس عروسی واقعی خود است. مارجیلا برای شام تمرینش است. زیرا این چیزی است که در مورد بسیاری از عروسی های مدرن وجود دارد: آنها فقط عروسی نیستند. آخر هفته‌ها پر از مهمانی‌های خوش‌آمدگویی، مهمانی‌های بعد از مهمانی، برانچ عروس در ساحل و ناهار خداحافظی آپرس اسکی هستند.

کمد لباس عروسی کلوئه گرین واموس شامل یک کت و شلوار عاجی ایو سن لوران دهه 1970 (او گفت: «بسیار بیانکا جگر») که در پاریس پیدا کرد، جایی که مراسم عروسی در بهار آینده برگزار خواهد شد. در رویداد Tab Vintage and Re-See در ژانویه، او دو مینی لباس Balenciaga را در حدود دهه 2000 خرید – یکی از پارچه‌های پارچه‌ای بافتنی برای صبحانه عروسی و دیگری ساتن (“نوعی از میا فارو، شارون تیت، حال و هوای دهه 60”) بعد از مهمانی

او همچنین از خانم نواک برای شام تمرین خود یک لباس مجلسی ستون دار ابریشمی از مجموعه پاییز 1999 کریستین دیور که توسط جان گالیانو طراحی شده بود پوشید. و او “95 درصد مطمئن است” که لباس مراسم او که در حال حاضر با تب به حالت تعلیق درآمده است، یک لباس مجلسی شیفون هلویی-صورتی است که با پاپیون مشکی مخملی و کاملیا بسته شده است، که کلودیا شیفر اولین باری که در باند فرودگاه راه رفت آن را پوشید. Chanel در سال 1989. ارزش آن بیش از 20000 دلار است.

ام‌اس. گرین واموس، 32 ساله، که در لس آنجلس مستقر است و در استی لادر در زمینه استراتژی کار می کند، تجربه خرید خود را به یک “ادیسه مد” تشبیه کرد، در جستجوی قطعاتی که احساس می کرد شخصیت و داستان او را منعکس می کند. (به عنوان مثال او در پاریس تحصیل کرد و زمانی به عنوان خریدار برای Chanel کار می کرد.) او گفت: “من می خواستم آن ظرافت همیشگی را که این طراحان توانسته اند حفظ کنند.” “این توانایی مدرن ماندن، علیرغم تغییر همه چیز در اطراف ما.”

ام‌اس. خود نواک نیز برای جشن عروسی خود با آقای دکتر قیافه های متعددی به تن داشت. روز ولنتاین، بله، روز ولنتاین. پس از لباس مجلسی سلین که برای تناسب اندام طراحی شده بود – یقه یقه اسکی آن به طور موقت برای این مناسبت جدا شده بود – او لباس راحت تری از لباس هالستون یک شانه قرمز را از دهه 1970 تغییر داد. (خانم نواک در جستجوی هالستون زیبای کامل خود، حداقل شش مورد را به دست آورد؛ برخی از آنها به کلکسیون Tab و بدن افراد مشهوری مانند مدلین کلین در یک مهمانی Vanity Fair راه پیدا کرده اند.) روبند او یک ون گلدوزی شده صورتی رنگ شده بود. ژاکت کش باف پشمی نوتن، موجود در Vestiaire Collective.

لباس فراری که او در فوریه پوشیده بود نیز وجود داشت. 5، زمانی که او به طور قانونی با آقای. ولنتاین در خانه آنها در لس آنجلس. لباس کرم مربوط به دهه 1920 است. او گفت که او از خیاطش خواسته بود که آستین‌های صاف بلندش را به یقه‌ی آویزان تبدیل کند تا آن را «دست‌نخورده اما همچنان کلاسیک» نشان دهد.

مانند برخی از بهترین قطعات قدیمی، هیچ برچسب طراح نداشت.

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

تماس با ما