اسنوپی، مانکن‌ها و آیتم‌های آپولو 11 با کشتی آرتمیس اول در کنار ماه تاب خواهند خورد.

هنگامی که موشک سیستم پرتاب فضایی و کپسول اوریون، که برای پرتاب در 29 آگوست برنامه ریزی شده بود، برای سفری فراتر از ماه حرکت کرد، فضاپیما اقلام خاصی را در عرشه حمل خواهد کرد.

در داخل Orion سه مانکن، اسباب بازی و حتی یک آمازون الکسا به همراه اقلام تاریخی و آموزشی وجود خواهد داشت.

این ماموریت – که برنامه آرتمیس را با هدف در نهایت بازگرداندن انسان ها به ماه آغاز می کند – سنتی را ادامه می دهد که در دهه 1960 فضاپیمای ناسا با یادگاری ها آغاز شد. این سنت شامل رکورد طلایی کاوشگر وویجر و ریزتراشه مریخ نورد Perseverance با 10.9 میلیون نام است. Artemis I 120 پوند یادگاری و سایر موارد را در کیت پرواز رسمی خود حمل خواهد کرد.
فرمانده مونیکین کامپوس، یک مانکن مناسب که می تواند اطلاعاتی را در مورد آنچه خدمه انسانی آینده ممکن است در سفر به ماه تجربه کنند، جمع آوری کند، در صندلی فرماندهی Orion می نشیند. نام آن که از طریق یک مسابقه عمومی انتخاب شده است، اشاره ای به آرتورو کامپوس، مدیر زیرسیستم برق ناسا است که در بازگشت امن آپولو 13 به زمین کمک کرده است.

پست فرمانده دارای حسگرهایی در پشت صندلی و تکیه گاه سر برای ردیابی شتاب و لرزش در طول مدت ماموریت است که انتظار می رود حدود 42 روز طول بکشد. این مانکن همچنین لباس جدید Orion Crew Survival System را خواهد پوشید که برای فضانوردان طراحی شده است تا هنگام پرتاب و ورود مجدد آن را بپوشند. این لباس دارای دو سنسور تشعشع است.

فرمانده مونیکین کامپوس با لباس جمع آوری اطلاعات سوار بر آرتمیس اول خواهد شد.

دو “فانتوم” به نام های هلگا و زوهار در صندلی های دیگر Orion سوار خواهند شد. این نیم تنه مانکن از موادی ساخته شده است که بافت نرم، اندام ها و استخوان های یک زن را تقلید می کند. این دو تنه دارای بیش از 5600 حسگر و 34 آشکارساز تشعشع برای اندازه گیری میزان قرار گرفتن در معرض تشعشع در طول ماموریت هستند.

این مانکن‌ها بخشی از آزمایش تشعشعی Matroshka AstroRad هستند که با همکاری مرکز هوافضای آلمان، آژانس فضایی اسرائیل، ناسا و نهادهای مختلف در کشورهای مختلف انجام شده است. Zohar از AstroRad، یک جلیقه محافظت در برابر تشعشعات، استفاده خواهد کرد تا آزمایش کند که اگر خدمه آینده با طوفان خورشیدی مواجه شوند چقدر می تواند موثر باشد.
آدمک Zohar یک جلیقه محافظ به نام AstroRad خواهد پوشید.
الکسای آمازون به عنوان یک نمایش فناوری که بین لاکهید مارتین، آمازون و سیسکو توسعه یافته است، همراه خواهد بود. نسخه ی نمایشی فناوری که Callisto نام دارد، دارای نسخه های پیکربندی مجدد الکسا، دستیار صوتی آمازون و پلتفرم کنفرانس از راه دور سیسکو Webex است تا نحوه عملکرد این برنامه ها در فضا را آزمایش کند.

هدف کالیستو، که به نام یکی از خدمتکاران شکار آرتمیس از اساطیر یونانی نامگذاری شده است، این است که نشان دهد چگونه فضانوردان و کنترل‌کننده‌های پرواز می‌توانند از فناوری برای ایمن‌تر کردن و کارآمدتر کردن مشاغل خود در حین کاوش انسان در اعماق فضا استفاده کنند.

اولین ماموریت ماه آرتمیس ناسا یک فضانورد مجازی خواهد داشت: الکسای آمازون

کالیستو روی کنسول مرکزی Orion سوار خواهد شد. این تبلت صفحه لمسی ویدئو و صدا را به صورت زنده بین فضاپیما و مرکز کنترل ماموریت مرکز فضایی جانسون در هیوستون به اشتراک خواهد گذاشت.

اسباب بازی در فضا

اسنوپی و فضا فقط با هم هستند. شخصیت محبوب خلق شده توسط چارلز ام. شولز از زمان برنامه آپولو، زمانی که شولز کمیک استریپ هایی را که اسنوپی را روی ماه نشان می داد، با مأموریت های ناسا همراه بود. به گفته ناسا، ماژول قمری آپولو 10 نام مستعار “اسنوپی” را به خود اختصاص داد، زیرا وظیفه آن ردیابی و جستجوی محل فرود آپولو 11 بر روی ماه بود.

اسنوپی به عنوان نشانگر جاذبه صفر آرتمیس I عمل خواهد کرد.

اولین بار در سال 1990 با شاتل کلمبیا یک دستگاه مخمل خواب دار اسنوپی به فضا پرواز کرد.

نوک قلمی که شولز از موزه و مرکز تحقیقاتی چارلز ام. شولز در سانتا روزا، کالیفرنیا استفاده کرده است، به ماموریت آرتمیس I خواهد پیوست که در یک کمیک استریپی با مضمون فضایی پیچیده شده است. و یک اسباب بازی شیک اسنوپی به عنوان نشانگر جاذبه صفر در کپسول پرواز می کند.

آژانس سابقه طولانی در استفاده از اسباب‌بازی‌ها در فضا به‌عنوان نشانگر جاذبه صفر دارد – به این دلیل که وقتی فضاپیما وارد گرانش صفر شد، این اسباب‌بازی‌ها شروع به شناور شدن می‌کنند.

به عنوان بخشی از همکاری ناسا با آژانس فضایی اروپا، که ماژول خدمات را برای Orion فراهم کرد، یک اسباب بازی کوچک Shaun the Sheep نیز مسافر آرتمیس خواهد بود. این شخصیت بخشی از یک برنامه نمایشی کودکانه از مجموعه “والاس و گرومیت” است.

Shaun the Sheep در مقابل مدلی از فضاپیمای Orion به تصویر کشیده شده است.

چهار مینی فیگور لگو نیز به عنوان بخشی از همکاری مستمر بین ناسا و گروه لگو، به امید مشارکت کودکان و بزرگسالان در آموزش STEM (علم، فناوری، مهندسی و ریاضی) در Orion سوار خواهند شد.

یک کپسول فضا زمان

کیت پرواز رسمی Artemis I که شامل هزاران مورد است، دارای انواع تکه‌ها، سنجاق‌ها و پرچم‌ها برای به اشتراک گذاشتن با کسانی است که در افتتاحیه پرواز پس از پاشیدن کپسول در اقیانوس آرام در ماه اکتبر به اشتراک گذاشته می‌شود.
کارمندان وصله های ماموریت آرتمیس I را قبل از پرواز بررسی می کنند.

تعدادی از آیتم‌ها – مانند نشان‌های علوم فضایی از دختر پیشاهنگان آمریکا، دیدگاه‌های دیجیتالی دانش‌آموزان از اکتشاف ماه از آژانس فضایی آلمان و ورودی‌های دیجیتالی مسابقه مقاله‌نویسی Artemis Moon Pod – به کمک دانش‌آموزان و معلمان افتخار می‌کنند. علاقه به STEM

انواع دانه‌های درختان و گیاهان با اشاره به سنت مشابهی که در طول ماموریت آپولو 14 آغاز شد، روی کشتی خواهند بود. بذرها بعداً کاشته شدند و به عنوان بخشی از آزمایشی برای درک تأثیرات محیط فضایی بر بذرها به “درختان ماه” تبدیل شدند. ناسا پس از بازگشت کپسول، دانه های آرتمیس را با معلمان و سازمان های آموزشی به اشتراک خواهد گذاشت.

آژانس فضایی بریتانیا در حال شکار «درختان ماه» است که از دانه‌هایی که در مأموریت آپولو 14 در ماه رشد کرده‌اند.

چندین آیتم آپولو برای این سواری همراه هستند، از جمله یک مدال یادبود آپولو 8، یک وصله ماموریت آپولو 11، یک پیچ از یکی از موتورهای اف-1 آپولو 11 و یک صخره کوچک ماه جمع آوری شده در طول آپولو 11 که در آخرین شاتل فضایی نیز پرواز کرد. پرواز. این اقلام توسط موزه ملی هوا و فضا به اشتراک گذاشته شده است که پس از بازگشت آنها را در نمایشگاهی به نمایش می گذارد.

پیچ یکی از موتورهای اف-1 آپولو 11 روی آرتمیس I پرواز می کند.

قطعات فرهنگی نیز در این پرواز حضور خواهند داشت. یک ماکت چاپ سه بعدی از الهه یونانی آرتمیس به سفر فضایی خواهد پیوست و بعداً در موزه آکروپولیس یونان به نمایش گذاشته خواهد شد. آژانس فضایی اروپا کارت پستالی از آثار هنری معروف “سفر به ماه” ژرژ ملیس را برای کیت پرواز به اشتراک گذاشت.

و آژانس فضایی اسرائیل سنگریزه‌ای از پایین‌ترین سطح خشکی زمین، ساحل دریای مرده، برای سفر با آرتمیس 1 اهدا کرد، پروازی که بیش از هر انسانی پیش از این جسارت خواهد کرد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم