tncibanner

المنت فشنگی برای نقد

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت خرید المنت فشنگی.

المنت میله ای

این محصولات دارای انعطاف بالا هستند و طول عمرشان هم بسیار زیاد است. از آن بیش تر برای گرم کردن مخازن گاز و محصولات خطرناک اشتعال پذیر استفاده می شود. استفاده از آنها همچنین امکان تعویض سریع و آسان پروب دما را بدون نیاز به باز کردن سیستم فراهم می سازد. فیت سنسور باید تا آنجا که ممکن است محکم باشد تا فاصله حلقوی را کاهش دهد زیرا هوا به عنوان یک عایق عمل می کند. دارای تعداد دو یا بیشتر سیم ترموکوپل هستند که در داخل یک غلاف فلزی عایق قرار دارند .

ترموکوپل نوع N از فلزهای Ni-Cr-Si به نام تجاری نیکروسیل و Ni-Si-Mg به نام نیسیل Nisil ساخته می شود. بنابراین المنت های حرارتی به انواع مختلفی تقسیم میشوند که نام یکی از پرکاربردترین این المنت ها نیز المنت میله ای است. ترموکوپل تیپ C به صورت معمول در دماهای بالا مورد استفاده قرار میگیرد. کلاس های ترموکوپل به سه دسته تقسیم بندی میشوند و به ترتیب کلاس 1 یا کلاس A با با دقت ترین کلاس میباشد و قیمت بالاتری دارد و خطایی در حدود 1.5 درجه یا 0.4% دارد. این روش تولید گرما، انرژی الکتریسیته زیادی را مصرف میکند که معمولا مقرون به صرفه نیست. ۱۳۵۰ سانتیگراد است. این ترموکوپل خاصیت ضد اکسیدی داشته و معمولا در دماهای بالا مورد استفاده قرار می گیرد. دقت ترموکوپل چقدر است ؟ خوردگی، سوارخ شدن، خم شدن و غیره را با دقت بررسی کنید. هیچ روش استانداردی برای انتخاب طول پروب با توجه به ترموول وجود ندارد.

آیا همراه با ترموکوپل ، وسیله دیگری باید خریداری شود ؟

برای این منظور بهتر است از ترموکوپل های کلگی دار استفاده نمود تا هم سیم دنباله آن به نویز مقاوم باشد و هم خطای کمتری بوجود آید. ترموکوپل (Thermocouple) که از آن به عنوان جفت حرارتی یا جفت گرمایی هم یاد می شود چیست و چه کاربردی در اجاق گاز و فر دارد؟ این وسیله از دو فلز غیر همسان ساخته شده است که به یکدیگر متصل میباشند. آیا همراه با ترموکوپل ، وسیله دیگری باید خریداری شود ؟ این ترموکوپل از نظر کارایی شباهت هایی به تیپ K دارد ولی از آن گرانتر است.

قیمت المنت میله ای

این سنسور از دو سیم فلزی ناهمنام تشکیل شده که در انتها به هم متصل شده و به یک ترمومترترموکوپل یا دیگر دستگاه هایی که از ترموکوپل پشتیبانی می کنند وصل شده اند. در واقع اگر یک سشوار برقی صنعتی فاقد المنت حرارتی باشد یا به هر دلیلی المنت آن از کار بیفتد، این ابزار دیگر عملا ناکارآمد خواهد بود. در اندازه های مختلف قابل سفارش هستند و بسته به نوع کارایی با پوشش های مس، تیتانیوم استیل و …

↑ «انواع مختلف المنت فشنگی». ساختار داخلی و اصلی میله المنت سیم فنری شده از کروم و نیکل است. معمولا المنتها به دلیل ساختمان داخلی که دارند و یا شیوه ساخت تغییر فرم میدهند که به شکلهای مختلفی طراحی و تولید میشوند. ترموول به طور معمول از یک شمش استیل تراشیده می شود و برای محافظت از سنسورهای دما در برابر جریان، فشار زیاد و محیط های پر تنش طراحی شده اند. این استیل به دلیل مقاومت بسیار بالا در برابر خورندگی و بخصوص خورندگی سیمان در صنایع سیمان کاربرد زیادی دارد. ۱۳۰۰ سانتیگراد است. حساسیت این نوع از ترموکوپلها ، به اندازۀ ۳۰ µV/°C است و برخلاف تیپ تی ، معمولا در دماهای بالا استفاده می شود .

۷۵۰ سانتیگراد است. حساسیت این تیپ، ۵۵ µV/°C است. غلاف های سیمی در نوع ترموکوپل های تیپ K و J دیده می شوند و دیگر انواع آن همچون تیپ R و تیپ S در آنها غلاف های سیمی وجود ندارد دلیل این امر هم آن است که معمولا غلاف های سیمی در دماهای پایینتر کاربرد دارند. این تیپ با اینکده در برابر اکسیده شدن مقاومت بسیار کمی دارد در دماهای پایین (دمای اتاق) به نسبت دیگر تیپ های تنگستن و رنیوم کمتر شکننده است. المنت دارای انواع مختلفی بوده که هرکدام کاربرد مخصوص به خود را دارد و در صنایع و مشاغل مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. هیترها در صنعت کاربرد های مختلف دارند و نقش های اساسی را ایفا می کنند.

نکته مهمی که در هنگام خرید المنت حرارتی باید توجه کنید این است که به خاطر قیمت پایین تر سراغ اجناس بی کیفیت نروید چرا که المنت های حرارتی مدام در معرض حرارت بالا قرار دارند و اگر مقاومت الکتریکی و جنس خوبی نداشته باشند به سرعت دچار آسیب خواهند شد. برای حل این مشکل، از سیم افزایشی (Extension Leads) استفاده میشود که طول آن میتواند حداکثر به چند متر برسد. سیم مقاوم شده ترموکوپل ( سیم شیلد دار ) چیست و چه مزیتی دارد ؟ ترموکوپل خود را تهیه کنید. شرکت پایاسنس با تجربه و دانش فنی متخصصان خود یکسری از سوالات متداول را استخراج کرده و پاسخ آنها بطور خلاصه داده است. برای اینکه بتوان المنت میله ای را با دست حمل کرد معمولا انتهای المنت را به عرض 5 سانتی متر با پیچ و فنر میبندند تا گرما به آن قسمت منتقل نشود و بتوان با دست المنت میله ای را حمل کرد.

سه تاکتیک‌های ساده برای قیمت المنت میله ای Uncovered

به دلیل قیمت مناسب و همچنین مقاومت در برابر دما و خورندگی نسبی. بنابراین نمیتوان قیمت المنت میله ای را ثابت در نظر گرفت و بسته به امکانات و استفاده ای که از المنت دارید قیمت متغیر است. غلاف نگهدارنده: غلافهای نگهدارنده میتواند به شکلهای مختلفی باشد. دارای انواع مختلفی است و با توجه به طول و توان و ارتفاع خریداری می شود. یکی از دلایل آن رنج دمایی گسترده ای است که این ترموکوپل در آن کار می کند و از دلایل دیگر می توان به دقت بالای این ترموکوپل و همچنین قابل اعتماد بودن آن اشاره کرد. این ترموکوپل در برابر تیپ های معمول دیگر پایدارتر است.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما