این سبزی می تواند چربی خون را افزایش دهد!

گل کلم این ویژگی را دارد که یکی از مهمترین خواص آن تنظیم چربی در خون است. گل کلم می تواند چربی خون را کاهش داده و آن را تنظیم کند.

به هر حال گل کلم، این سبزی شیرین و سبک با طعمی بی نظیر، می تواند یکی از مناسب ترین گزینه های فصل زمستان برای سرو در کنار غذا باشد. این کلمه دارای خواص بسیاری است که عبارتند از:

1. اگر ترکیبات موجود در گل کلم با مصرف منظم این نوع سبزی ترکیب شود، می تواند سدی در برابر انواع سرطان باشد.

2. گل کلم می تواند چربی خون را کاهش داده و آن را تنظیم کند.

۳. هر وعده گل کلم فقط 25 کالری دارد. یعنی مصرف زیاد این ماده غذایی باعث افزایش وزن نمی شود و همچنین جایگزین کم کالری مناسبی برای غذاهای پرکالری مانند برنج و آرد است.

به دلیل فیبر بالای گل کلم، هضم غذا را کند می کند و احساس سیری ایجاد می کند و در نتیجه فرد به طور خودکار کالری کمتری در طول روز مصرف می کند. یکی دیگر از خواص گل کلم که به کاهش وزن کمک می کند، آبرسانی این ماده است. 92 درصد وزن گل کلم را آب تشکیل می دهد و این در شرایطی است که مصرف غذاهای پرآب و کم کالری با کاهش وزن بی ارتباط نیست.
نحوه استفاده از گل

گل کلم را می توان به راحتی بخارپز کرد و با غذا میل کرد اما ترکیب آن با سیب زمینی پخته برای سرو در کنار بشقاب بسیار خوشمزه خواهد بود.

علاوه بر این، گل کلم در مورد نمک یا ترشی مطلوب تر خواهد بود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم