tncibanner

بازگشت عیسی به روزاریو: به کشور خوش آمدید

کد خبر : 1946321 |
03 تیر 1402 ساعت 17:37 |
21.9 هزار بازدید |

3
نقطه نظر

هیچ کس در هیچ جای خانه زندگی نمی کند

روز شنبه، باشگاه نیوولز اولد بویز مراسم خداحافظی با ماکسی رودریگز را در آرژانتین برگزار می کند. این مراسم یک مهمان بزرگ دارد و لیونل مسی نیز در آن حضور خواهد داشت.

بازگشت عیسی به روزاریو: به کشور خوش آمدید

به گزارش “ورزش سه”، مراسمی که امروز در آرژانتین توسط باشگاه نیولز اولد بویز برای خداحافظی ماکسی رودریگز برگزار شد، فرصتی برای لیونل مسی است تا به دوران جوانی و زادگاهش روزاریو بازگردد.

مسی در این دیدار به میدان می رود و بای بازی می کند. از زمانی که لئو کاپیتان تیم ملی آرژانتین شد، این سومین بار است که در زمین چمن باشگاه خانگی که از کودکی طرفدار آن بوده، بازی می کند. این تصادف دقیقا در روز تولد 36 سالگی او اتفاق افتاد و شکی نیست که این اتفاق برای او اتفاق خاصی است.

اولین باری که لئو مسی در ورزشگاه اولد بویز بازی کرد 14 سال پیش بود. اولدبویز در آن روز یک مسابقه خیریه علیه کودک آزاری ترتیب داده بود، جایی که دوستان ماکسی رودریگز به مصاف دوستان خاویر زانت رفتند. ماکسی رودریگز که فوتبال خود را در روزاریو با اولد بویز آغاز کرد، در آن زمان بازیکن اتلتیکو مادرید بود.

جالب است که لئو مسی در نیمه اول بازی نمایشی آن روز در تیم دوستان ماکسی رودریگز به میدان رفت و پیراهن شماره 11 را بر تن کرد که لوگوی باشگاه اتلتیکو مادرید روی آن چاپ شده بود. لئو به دوران نوجوانی خود بازگشته بود که با پپ گواردیولا از بارسلونا هت تریک کرد و در فینال لیگ قهرمانان اروپا یک گل به ثمر رساند.

1890777

در پایان آن مسابقه خیریه به خبرنگاران گفت: همیشه دوست داشتم اینجا بازی کنم در کنار این افراد بازی در خانه زیباترین اتفاقی است که می تواند بیفتد. نکته جالب دیگر این است که در همان روز رئال مادرید به طور رسمی خرید کریستیانو رونالدو را اعلام کرد. این نقطه شروع رقابت تاریخی دو اسطوره فوتبال جهان بود: لئو و کریستیانو.

شانس دوم مسی برای بازی در ورزشگاه خانگی اولدبویز در 13 ژوئن 2011، اندکی قبل از کوپا آمریکا، که در آرژانتین برگزار شد، به دست آمد. در یک غروب آفتابی یکشنبه، مانند دفعه قبل، او در مسابقه خیریه بین دوستان ماکسی رودریگز و دوستان خاویر زانته شرکت کرد و برای دو تیم در دو نیمه بازی کرد. اما این بار پیراهن شماره 10 خود را به نمایش گذاشت.

1890778

وقتی مسی در این بازی دو گل به ثمر رساند، هواداران اولد بویز فریاد زدند:מסי אינזה אסט، מסי אניזה אסט، אניזהموسی با لبخند بزرگی به این شعارها واکنش نشان داد و برای هواداران اولد بویز دست تکان داد.

1890779

*لئونل اسکالونی نقطه مشترک بازی های مس در روزاریو
در تمامی سفرهای لئو مسی به شهر روزاریو برای شرکت در بازی های خیریه و حمایت از ماکسی رودریگز دست به این اقدام زده و البته در همه موارد لیونل اسکالونی سرمربی فعلی تیم ملی آرژانتین نیز در میان آنها حضور داشت. . اسکالونی در سال های 2009 و 2011 همچنان فوتبالیست بود و در دو مسابقه شهر خیریه روزاریو حضور داشت. جالب اینجاست که امروز در دیدار خداحافظی ماکسی رودریگز، اسکالونی به عنوان یک فوتبالیست وارد زمین شد و در کنار لیونل مسی خواهد بود. مربیان و بازیکنانی که چند ماه پیش سومین ستاره طلایی را بر روی پیراهن تیم ملی خود قرار دادند.

1890780

مسی اخیرا در مصاحبه ای در مورد علاقه اش به روزاریو و نیوولز اولد بویز و ورزشگاه آنها یعنی کولوسوس گفت: “من طرفدار اولد بویز هستم. وقتی بچه بودم رویای من بازی در کولوسوس بود. می رفتم. با پدر، برادران و دوستانم به استادیوم رفتم و من آرزو داشتم که در آنجا بازی کنم.”

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

تماس با ما