با وجود خطر رکود، خروج 100 میلیون نفر از فقر تا سال 2025 هنوز امکان پذیر است.

شاخص فقر چند بعدی (MPI)، تحلیلی مشترک از برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) و ابتکار فقر و توسعه انسانی آکسفورد (OPHI) در دانشگاه آکسفورد، فراتر از اندازه‌گیری فقر به‌عنوان اندازه‌گیری فقر است و به موارد دیگر می‌پردازد. شاخص‌ها، از دسترسی به آموزش و بهداشت، تا استانداردهای زندگی مانند مسکن، آب آشامیدنی، بهداشت و برق.

با استفاده از این روش محاسبه موضوع، مطالعه نشان می‌دهد که حتی قبل از همه‌گیری COVID-19 و بحران فعلی هزینه زندگی، برخی از 1.2 میلیارد نفر در 111 کشور در حال توسعه در فقر حاد چند بعدی زندگی می کنند – تقریباً دو برابر تعداد افرادی که به عنوان فقیر شناخته می شوند، وقتی فقر به عنوان زندگی با کمتر از 1.90 دلار در روز تعریف می شود.

به فکر پیوست

از آنجایی که جنبه‌های مختلفی از فقر در مناطق مختلف وجود دارد، این مطالعه خواستار توسعه استراتژی‌هایی است که با این موضوع مقابله می‌کنند تا برای کشورها و مناطق خاص طراحی شوند.

همچنین الگوهای مکرر فقر (“بسته های محرومیت”) را که معمولاً بر افراد در معرض خطر تأثیر می گذارد، شناسایی می کند. مثلا، بیش از نیمی از کسانی که در فقر زندگی می کنند، هم برق و هم سوخت تمیز برای آشپزی ندارنددر حالی که یک سوم از تغذیه، سوخت آشپزی، بهداشت و مسکن به طور همزمان محروم هستند.

برای مثال، تجربه خانواده‌ها در PDR لائوس، ماهیت به هم پیوسته زندگی در فقر و پیچیدگی کاهش آن را نشان می‌دهد.

کودکان به دلیل کمبود سوخت برای پخت و پز برای جمع آوری هیزم فرستاده می شوند، بنابراین نمی توانند به مدرسه بروند. بنابراین، صرف بودجه برای ساختن یک مدرسه، بدون رفع مشکل سوخت، بی معنی است.

بهبود تاریخی

علیرغم گستردگی چالش، پیشرفت های قابل توجهی در کاهش فقر ایجاد شده است.

در هند، برخی 415 میلیون نفر در یک دوره 15 ساله از فقر چند بعدی خارج شدند – یک تغییر تاریخی – و داده های جمع آوری شده قبل از همه گیری COVID-19 نشان می دهد که 72 کشور به میزان قابل توجهی فقر را کاهش داده بودند در طول سال های اخیر

این گزارش داستان های موفقیت آمیزی از کشورهایی را نشان می دهد که از استراتژی های یکپارچه کاهش فقر استفاده کرده اند: برای مثال، سرمایه گذاری نپال در سرویس بهداشتی، دسترسی به آب آشامیدنی، تغذیه کودکان و از طریق کاهش اسهال و مرگ و میر کودکان را بهبود بخشیده است.

آخیم اشتاینر، رئیس UNDP، در واکنش به این یافته‌ها، گفت که در زمانی که بودجه‌های دولتی تحت فشار قرار می‌گیرند، داده‌ها و تحلیل‌های پیشرفته می‌توانند حوزه‌هایی را که هزینه‌ها بیشترین تأثیر را دارند، مشخص کنند.

به عنوان مثال، گزارش نشان می دهد که او گفت: «که کربن زدایی و گسترش دسترسی به انرژی های پاک، اقدامات اقلیمی را پیش خواهد بردو همچنین برای نزدیک به 600 میلیون نفر از مردم فقیر چند بعدی که هنوز به برق و سوخت تمیز آشپزی دسترسی ندارند، حیاتی است.

وی ادامه داد که این مطالعه “برای اطلاع رسانی به تلاش های UNDP در سراسر جهان حیاتی خواهد بود، زیرا ما با شرکای خود از سازمان ملل متحد و فراتر از آن برای رسیدن به هدف جسورانه خود برای کمک به ارتقاء کار می کنیم. 100 میلیون نفر تا سال 2025 از فقر چند بعدی خارج می شوند“.

در هند، از هر شش نفری که در فقر چندبعدی قرار دارند، پنج نفر از قبایل یا کاست های پایین تر بودند.

در هند، از هر شش نفری که در فقر چندبعدی قرار دارند، پنج نفر از قبایل یا کاست های پایین تر بودند.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان