تحول در اجلاس آموزش: بحران را متوقف کنید یا خطر شکست یک نسل کامل را به خطر بیندازید

«در مدارسی که منابع کافی ندارند، معلمان کم‌درآمد و فاقد صلاحیت، کلاس‌های درس شلوغ و برنامه‌های درسی قدیمی هستند. تضعیف توانایی فرزندان ما برای دستیابی به پتانسیل کامل خودکاترین راسل، مدیر اجرایی یونیسف در یک بیانیه مطبوعاتی گفت.

آموزش آینده است

او افزود: «مسیر سیستم‌های آموزشی ما، طبق تعریف، مسیر آینده ما است». “ما نیاز داریم روند فعلی را معکوس کنید یا با عواقب ناکامی در آموزش یک نسل مواجه شوید. سطوح پایین یادگیری امروز به معنای فرصت کمتر فردا است

اجلاس سران در جریان است

نشست موردانتظار تحول آموزش در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک امروز جمعه با یک روز بسیج تحت رهبری جوانان آغاز می شود که شامل کمک های دبیرکل و معاون او به همراه رئیس مجمع عمومی است.

شنبه به عنوان «روز راه حل» به رهبری آمنه محمد، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد نامگذاری شده است و روز دوشنبه، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، بیانیه چشم انداز خود را همراه با رهبران جهان در سالن مجمع عمومی، همزمان با پایان یافتن اجلاس معرفی خواهد کرد. .

بحران در حال جوشیدن

در طول همه‌گیری کووید-19، تعطیلی طولانی‌مدت مدارس و عدم دسترسی به یادگیری با کیفیت، بحران یادگیری از قبل موجود را آشکار و تشدید کرد، که میلیون‌ها دانش‌آموز را بدون مهارت‌های اساسی حساب و سواد رها کرده است.

برای جلب توجه به بحران آموزش و نیاز به تغییر یادگیری در سراسر جهان، یونیسف برنامه “کلاس درس بحران یادگیرییک کلاس درس مدلی که نشان دهنده مقیاس کودکانی است که در یادگیری مهارت های اساسی انتقادی ناکام هستند.

این نصب بین 16 تا 26 سپتامبر در ورودی بازدیدکنندگان از مقر سازمان ملل در نیویورک به نمایش گذاشته خواهد شد. این مدل یادآور نیاز فوری به سرمایه گذاری گسترده جهانی در آموزش به مقامات دولتی، سران کشورها و بازدیدکنندگان روزمره خواهد بود.

نمایی از نصب کلاس درس بحران یادگیری یونیسف در مقر سازمان ملل در نیویورک، سپتامبر 2022.

نمایی از نصب کلاس درس بحران یادگیری یونیسف در مقر سازمان ملل در نیویورک، سپتامبر 2022.

تقسیم کلاس درس

یک سوم از میزهای کلاس نمونه از چوب ساخته شده و کاملاً کاربردی است و یک کوله پشتی نمادین یونیسف روی صندلی مدرسه در پشت آن قرار داده شده است.

این گروه قرار است نشان دهنده حدود یک سوم از کودکان 10 ساله در سراسر جهان باشد که قادر به خواندن و درک یک داستان نوشته شده ساده هستند.

دو سوم باقیمانده میزها تقریباً نامرئی هستند و از مواد واضح ساخته شده اند که نشان دهنده 64 درصد کودکان تخمین زده می شود که تا سن 10 سالگی قادر به خواندن و درک یک داستان ساده نوشته شده نیستند.

یونیسف گفت که ماهیت نامرئی این میزها با بحران کوتاه مدت در حال بازی مطابقت دارد، اما همچنین نشان دهنده دامنه مشارکت های مدنی است که اگر اقدام فوری برای ارائه ابزارهای پیشرفت به همه دانش آموزان انجام نشود، از بین خواهد رفت..

رسیدن

در حالی که رهبران در نشست تحول آموزش با یکدیگر ملاقات می کنند، یونیسف از دولت ها می خواهد که متعهد شوند که به همه کودکان آموزش با کیفیت ارائه دهند.

این آژانس همچنین از تلاش و سرمایه گذاری جدید برای ثبت نام مجدد و حفظ همه کودکان در مدرسه، افزایش دسترسی به یادگیری تقویتی و فراگیر، حمایت از معلمان – و دادن ابزارهای مورد نیاز به آنها – و اطمینان از اینکه مدارس شرایط امن و ایمن را فراهم می کنند، می خواهد. محیط حمایتی تا همه کودکان آماده یادگیری باشند.

این طرح که توسط یونیسف با نام اختصاری “RAPID” ترویج شده است، نشان دهنده تلاش های جامعه بین المللی برای برداشتن گام های قانونی برای ارتقای آموزش بهتر و باز کردن پتانسیل میلیون ها کودک است.

پیشنهاد فشرده جدید

همچنین در روز جمعه، بیش از 100 رهبر با ارسال نامه‌ای از اجلاس خواستند منابعی را برای مقابله با بحران جهانی آموزش و متعهد به اقدامات جسورانه و ارائه “نسل اول تاریخ که در آن هر کودک به مدرسه می‌رود” متعهد شود.

در این نامه، تعدادی از روسای جمهور سابق دولت، نخست وزیران، وزرای خارجه، و دیگران، از جمله اولوسگون اوباسانجو، رئیس جمهور سابق نیجریه، هلن کلارک، مدیر سابق برنامه توسعه ملل متحد و بان کی مون، دبیر کل سابق سازمان ملل، به اجلاس گفتند:ما تا سال 2030 با هدف خود برای آموزش همگانی فاصله داریم که اگر سریع و سخاوتمندانه عمل نکنیم، از تعهد توسعه پایدار هدف 4 خود بیشتر عقب خواهیم ماند. برای “تضمین آموزش با کیفیت فراگیر و عادلانه و ارتقای فرصت های یادگیری مادام العمر برای همه.”

را امضاکنندگان نامه امروز “پیمان نامه ای برای آموزش جهانی بین کشورهای در حال توسعه و اقتصادهای توسعه یافته ارائه دهنده کمک های اهدایی” را پیشنهاد کردند.که شامل کشورهای در حال توسعه می شود تا بودجه آموزشی خود را به 15 تا 20 درصد از هزینه های عمومی و 4 تا 6 درصد از درآمد خود افزایش دهند. با افزایش بودجه پایدار برای آموزش از طریق اقدامات داخلی برای اصلاح سیستم های مالیاتی ملی، همراه با اقدام بین المللی برای کاهش خلاءهای مالیاتی و جریان مالی غیرقانونی؛ و بانک‌های توسعه چندجانبه کمک‌های توسعه بین‌المللی را از 10 درصد به 15 درصد برای آموزش افزایش می‌دهند و 15 میلیارد دلار اضافی را طی پنج سال آینده برای 200 میلیون کودک باز می‌کنند.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان