tncibanner

ترک: حق توسعه می تواند جهان را از “مارپیچ مخرب” نجات دهد

آمنه محمد، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد، با افزودن صدای خود به درخواست کمیساریای عالی برای اقدام، در پیامی ویدیویی هشدار داد که حق توسعه “هنوز توسط میلیاردها نفر” که “در حال آسیب زدن (در حالی که) سیاره در حال سوختن است، محقق نشده است. . دنیا نمی تواند صبر کند.

علامت گذاری 35هفتم سالگرد اعلامیه سازمان ملل در مورد حق توسعه در شورای حقوق بشر این هفته در ژنو، آقای. تورک تاکید کرد که ارزش این توافقنامه تاریخی ناشی از این است اهمیت برابر به مردم می دهد حقوق اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، مدنی و سیاسی.

«ما شاهد نابرابری هایی هستیم که به ابعاد خطرناکی در حال افزایش است. تغییرات آب و هوا و از دست دادن تنوع زیستی بسیار بیشتر از تلاش‌های اصلاحی ما هستند. ترک روز سه شنبه در مجمع ژنو گفت.

من متقاعد شده‌ام که پیشرفت در تحقق طیف کامل حقوق بشر می‌تواند این مارپیچ مخرب را معکوس کند و می‌تواند پایه‌های گفتگو را دوباره ایجاد کند. و توسعه پایدار بین، و در داخل، کشورهای عضو.

کمیسر عالی ادامه داد: یک حق نباید بر دیگری اولویت داشته باشد. آزادی‌های سیاسی «حیاتی‌تر از حقوق اجتماعی یا فرهنگی نبودند»، همانطور که آزادی‌های مدنی کمتر از دستیابی به حقوق اقتصادی اهمیت نداشتند.

نابرابری خطرناک

همه کشورها باید خود را بپذیرند “وابستگی متقابل غیرقابل جبران” رئیس حقوق بشر سازمان ملل ادامه داد و با هم کار کنند و هشدار داد که اهداف کلیدی توسعه پایدار – مورد توافق همه کشورهای عضو سازمان ملل در سال 2015 – بوده است.بدجوری از مسیر خارج شد“، عمدتا توسط همه گیری COVID-19.

مشکلات جهانی که تنها با یک رویکرد چندجانبه مشترک قابل حل هستند شامل تغییرات آب و هوا و از دست دادن تنوع زیستی است. تورک ادامه داد، همانطور که به “پس زدن شدید” در برابری جنسیتی و حقوق زنان و دختران، تهاجم به اوکراین و سایر تنش های ژئوپلیتیکی در حال جوش اشاره کرد.

در حال توسعه راه حل ها

آخیم اشتاینر، مدیر برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) با پیامی به همان اندازه هوشیارانه خود خاطرنشان کرد که “برای اولین بار، آخرین شاخص توسعه انسانی – که سلامت، آموزش و استاندارد زندگی یک کشور را اندازه گیری می کند – دارد در سطح جهانی برای دو سال متوالی کاهش یافت“.

همانطور که مردم “به خیابان ها می آیند …در ناامیدی از فقدان اقدامات اقلیمی و زیست محیطیو در حالی که فعالان اقلیم «تهدید، آزار و اذیت و کشته می شوند»، آقای. اشتاینر توضیح داد که در مشارکت با UNDP و سایرین، نهادهای ملی حقوق بشر تشویق شده اند تا یک نقش اساسی در رفع نابرابری ها با تغییرات آب و هوایی و تخریب محیط زیست مرتبط است.

در سطح فردی، رئیس برنامه توسعه ملل متحد همچنین خاطرنشان کرد که به ده ها هزار نفر کمک شده است تا در توسعه کشورشان از طریق ابتکار قول آب و هوای آژانس و از طریق مشاوره در مورد مشارکت های تعیین شده ملی مشارکت کنند.

تماس مشارکت G20

پیشرفت بیشتر در تضمین حق توسعه نیز می تواند حاصل شود اگر منابع مالی جدید را می توان یافت برای ترویج حق توسعه در راستای طرح محرک جدید SDG دبیر کل سازمان ملل متحد، آقای. اشتاینر افزود.

این امر از گروه G20 از کشورهای صنعتی می خواهد که سالانه 500 میلیارد دلار محرک برای توسعه پایدار و همچنین اقدامات جدید کاهش بدهی برای کشورهای در حال توسعه ارائه دهند.

«به عنوان بخشی از این تلاش ها، کشورها نیاز دارند تعهد مجدد به هدف اختصاص 0.7 درصد از درآمد ناخالص ملی خود به کمک های رسمی توسعهرئیس UNDP گفت.

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما