tncibanner

(تصاویر) شغال توله خود را از چنگال عقاب نجات داد

یک شغال پس از شکار توسط عقاب موفق شد توله خود را نجات دهد. این تصادف در ماسای مارا اتفاق افتاد.

اتفاقاً اطیب حسین، مدیر فروش 38 ساله، خوش شانس بود که شاهد این لحظه شگفت انگیز بود. وی در این باره توضیحاتی ارائه کرد:

خیابان هر سال پر از حیات وحش بود و ما در یک سافاری صبحگاهی بودیم. در مورد شیرجه و عبور احتمالی جویا شده بودیم و به آنجا رفتیم. در بین راه شغالی را دیدیم که توله هایی در دهان داشت و به سرعت حرکت می کرد. با فاصله ای توقف کردیم تا راهنما توضیح دهد که به احتمال زیاد به این دلیل است که این خانواده شغال در حال حرکت هستند. اول فکر کردیم چند دقیقه نگاه کنیم و برویم.

بعد از کمی مشاهده متوجه شدیم که شغال در تب و تب است. در این منطقه کفتارهای زیادی هم وجود داشت و ما فکر می کردیم شاید دلیلش همین باشد. شغال برخاست و توله را روی زمین گذاشت و به اطراف نگاه کرد. شغال ها معمولاً در مقایسه با وسایل نقلیه سافاری ناچیز هستند و اجازه نزدیک شدن دارند. با این حال، این شغال قبلاً نسبتاً استرس به نظر می رسید، بنابراین تصمیم گرفتیم کمی به آن فضا بدهیم و آن را از فاصله دور مشاهده کنیم.

پس از مدتی عقاب خاکستری پایین آمد و سعی کرد توله را از آرواره مادر بگیرد. شغال عقب نشینی کرد و سپس حمله کرد. عقاب چند بار دیگر جست و جو کرد، اما هر بار شغال از او جلو افتاد. عقاب پس از چندین جستجوی ناموفق سرانجام موفق شد شغال جوان را بگیرد اما این حرکت سریع بود و تنها چند ثانیه به طول انجامید. عقاب توله را گرفت، شغال به دنبالش پرید و توله در اواسط پرواز رها شد!

ما تا حدودی از مواجهه با چنین برخورد نادری هیجان زده بودیم. رستوران ما بسیار شلوغ و پر از ماشین است، ما در آن لحظه تنها بودیم.

طبق اتفاقات به شغال جوان آسیبی نرسید. عقاب بارها حمله کرد اما موفق نشد و سرانجام تسلیم شد و رفت. یک کیلومتر یا بیشتر دنبال شغال رفتیم تا دیدیم و رسید.

احمل املا اقاب بروباه

تصاویر دیدنی از عقاب در طبیعت

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما