تغییر تدریجی در جهت دلار

پس از دو روز کاهش، قیمت دلار به روند صعودی بازگشت و بر اساس آخرین قیمت معامله نقدی روز سه شنبه به قیمت 32 هزار و 750 تومان رسید که 480 تومان معادل 1/5 درصد افزایش را به ثبت رساند. نسبت به دوشنبه از شرایط فعلی می توان دریافت که با افزایش تقاضا در میان معامله گران، در سمت عرضه، سیاست گذار فشاری برای کاهش قیمت دلار به کمتر از 32 هزار تومان ندارد. در نتیجه قیمت دلار با افزایش مواجه است. از سوی دیگر قیمت سکه در روز سه شنبه به روند صعودی خود ادامه داد و به قیمت 14 میلیون و 950 هزار تومان رسید.

تغییر تدریجی در جهت دلار

رشد 1/5 درصدی قیمت دلار در یک روز

قیمت رند به دلار حاکی از آن است که از ابتدای روز که معاملات به صورت نقدی انجام می شد، بین 32 هزار و 530 تومان تا 32 هزار و 550 تومان در نوسان بوده و 630 تومان رسیده است. این روند با نوسان جزئی در محدوده 32 هزار و 600 تومان بار دیگر اوج گرفت و تا ساعت 11:25 به 32 هزار و 700 تومان رسید. در نهایت قیمت دلار روز سه شنبه با مبلغ 32 هزار و 750 تومان بسته شد که نسبت به دوشنبه 480 تومان معادل 1/5 درصد رشد داشت.

با توجه به الگوی بازارساز در روزهای گذشته پیش بینی می شد با افزایش قیمت دلار در بعدازظهر دوشنبه، سیاست گذار ارزی با عرضه بیشتر قیمت را در صبح سه شنبه کاهش دهد اما قیمت دلار کاهش یافت. در یک مسیر صعودی که از روز دوشنبه آغاز شد. حال این سوال پیش می آید که چرا سیاستمدار صبح آمپول را انجام نداده است؟ یک دلیل می تواند مدیریت بازار از طریق بازارگردانی باشد که عجله ای برای کاهش قیمت دلار در کانال های زیر 32 هزار تومان ندارد. از سوی دیگر، بازار نشانه هایی از افزایش تقاضا را نشان داده است. به این ترتیب حرکت نزولی که از چند روز پیش آغاز شده بود تغییر کرد و دوباره به مسیر صعودی بازگشت. برخی از معامله گران معتقدند قیمت 32 هزار و 800 تومان مرز مقاومتی مهمی است و در صورت رد این مرز، قیمت دلار 33 هزار تومان وارد کانال می شود.

درهم دلار قطبی

بسیاری از معامله گران برای محاسبه ارزش دلار به تغییرات قیمت به درهم نگاه می کنند. اگر روند افزایشی داشته باشد پیش بینی می کنند قیمت دلار تهران هم افزایش پیدا کند. روز سه شنبه آخرین قیمت خرید هر درهم 9090 تومان بود که نسبت به روز دوشنبه بالاتر بود و در نتیجه به معامله گران سیگنال می دهد که قیمت دلار در تهران در حال افزایش است. محاسبات نشان می دهد قیمت دلار بر اساس درهم بیش از 33 هزار تومان است.

افزایش 130 هزار تومانی قیمت سکه است

قیمت سکه در روز سه شنبه با 130 هزار تومان افزایش نسبت به روز دوشنبه به حدود 14 میلیون و 950 هزار تومان رسید که کمتر از یک درصد (9/0 درصد) در یک روز است. از آنجایی که قیمت سکه متاثر از قیمت اونس طلا و دلار است، با وجود افزایش قیمت اونس طلا نسبت به دوشنبه، قیمت سکه به دلیل افزایش قیمت افزایش یافته است. دلار

قیمت نیم سکه روز سه شنبه با قیمت 8 میلیون و 200 هزار تومان معامله شد و ربع سکه نیز به قیمت 5 میلیون و 200 هزار تومان رسید. در بین تمام سکه ها، نیم سکه و ربع سکه، ربع سکه حباب بیشتری دارد. بدین ترتیب ارزش واقعی سه ماهه حدود 3 میلیون و 230 هزار تومان محاسبه شده است که حدود 1 میلیون و 970 هزار تومان می شود. به عبارت دیگر قیمت ربع سکه حدود 61 درصد بیشتر از قیمت واقعی است. قیمت واقعی سکه از فرمول وزن سکه خالص (عیار 900) به قیمت هر گرم طلا به اضافه کارمزد ضرب در سکه و تفاوت بین قیمت سکه در بازار و قیمت به دست می آید. به دست آمده با فرمول بالا میزان حباب سکه را تعیین می کند.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان