tncibanner

تقریباً 3 میلیون کودک در هائیتی «به شدت به حمایت و حمایت نیاز دارند».

«کودک بودن امروز در هائیتی است خشن تر و خطرناک تر بیش از هر زمان دیگری در حافظه زنده بوده است. تهدیدها و مشکلاتی که کودکان با آن روبرو هستند به سادگی غیرقابل تصور است. برونو ماس، نماینده یونیسف در هائیتی، گفت: آنها به شدت به حمایت و حمایت نیاز دارند.

آوارگی و خشونت

یونیسف گفت که کودکان خود را در تیراندازی متقاطع می بینند یا مستقیماً هدف قرار می گیرند، زیرا گروه های مسلح در نبرد برای قلمرو و کنترل مردم، عمدتاً در پورتو پرنس پایتخت و به طور فزاینده ای در منطقه همسایه آرتیبونیت، مردم را به وحشت می اندازند.

این آژانس خاطرنشان کرد که کودکان در راه رفتن به مدرسه کشته یا زخمی می شوند در حالی که زنان و دختران با خشونت جنسی شدید روبرو هستند. آدم ربایی برای باج خواهی، و همچنین حملات به مدارس، به شدت افزایش یافته است. ده ها هزار نفر به دلیل خشونت آواره شده اند.

سوء تغذیه مزمن

یونیسف گفت در عین حال، گرسنگی و سوء تغذیه تهدید کننده زندگی در سطح بی سابقه ای در سراسر کشور است که در فقیرترین و ناامن ترین محله های پایتخت متمرکز شده است، جایی که برخی از خانواده ها اساساً گرفتار شده اند و از خدمات ضروری محروم هستند.

تعداد کودکان مبتلا به سوء تغذیه تهدید کننده زندگی 30 درصد افزایش یافته است از سال گذشته، و نزدیک به یک چهارم از سوء تغذیه مزمن رنج می برد.

آسیب پذیری در برابر گروه های مسلح

یونیسف ادامه داد که خشونت، فقر و ناامیدی کودکان را به سمت گروه های مسلح سوق می دهد.

بسیاری از کودکان و جوانان در پورتو پرنس می گویند که مجبور هستند برای حفاظت به گروه های مسلح بپیوندید یا چون به معنای غذا و درآمد خانواده است. برخی می گویند الف را ارائه می کنند احساس هویت و تعلق.

هائیتی علاوه بر خشونت، گرسنگی و بیماری هایی مانند وبا، با تهدید دائمی طوفان ها و زلزله های سهمگین نیز مواجه است. در اوایل خرداد ماه، بارندگی شدید که مصادف با آغاز فصل طوفان بود، باعث سیل ویرانگر و مرگبار شد. به دنبال آن زلزله ای مرگبار تنها چند روز بعد در گراند آنس رخ داد.

نیاز فوری به بودجه

امسال نزدیک به سه میلیون کودک در هائیتی نیازمند هستند که بالاترین رقم ثبت شده است. اما بودجه بسیار کمتر از نیازهای بشردوستانه است. 246 میلیون دلار بودجه مورد نیاز یونیسف برای هائیتی در سال جاری است کمتر از 15 درصد تامین شده است.

یونیسف علیرغم محدودیت بودجه، فعالیت های خود را افزایش داده و حضور خود را در این زمینه گسترش می دهد. آژانس به همراه شرکا گفت که در حال تحویل است پشتیبانی نجات جان.

«علیرغم چالش‌های عظیم، حمایت بشردوستانه به جلوگیری از گرسنگی فاجعه‌بار و سوء تغذیه کمک کرده است. اما به مراتب بیشتر مورد نیاز است. جامعه بین المللی نمی تواند به کودکان هائیتی پشت کند ساعت عمیق ترین نیازگفت آقای میس.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما