تور رستگاری فرناندو تاتیس جونیور به استادیوم یانکی رسید

فرناندو تاتیس جونیور از زمانی که در سال 2019 اولین بازی خود را در لیگ اصلی انجام داد، اکسسوری های صورتی را برای برجسته کردن لباس خود ترجیح داده است. بند کفش، عرق گیر، کمربند، هدبند یا گیره، چیزی صورتی اغلب به نمایش گذاشته می شود. این یک سیگنال برای مادرش است، در حالی که او بازی می کند، که او همیشه در ذهن اوست.

شنبه شب در سن دیگو، این یک دستکش صورتی رنگ بود که در اینینگ چهارم به چشم آمد، زمانی که او روی چمن زمین راست تاخت و در حالی که بدنش کاملاً دراز شده بود، در آخرین ثانیه خود را به بالا رساند تا موشکی را از غروب بیرون بیاورد. هوا تریستون کاساس بوستون با دو روشن و دو بیرون، حرکتی فریاد برانگیز به سمت دیوار بیرون زمین با سرعت خروجی 108 مایل در ساعت دریل کرد. روی سر تاتیس در حال حرکت بود… تا اینکه نشد.

از بسیاری جهات، با خفاش، دستکش و جشن هایش، تاتیس، یک سوپراستار 24 ساله که حرفه اش از چند جهت از کنترل خارج شده بود، به روال معمول بازگشت.

مدیر باب ملوین، با تعجب از تاتیس و تمایل او به بازی های نفس گیر، گفت: “الان هر روز است.” به او چند تکرار بدهید و او می تواند در هر پستی در هر ورزشی بازی کند.”

پس از ورود مجدد او به ورزش در 20 آوریل، پس از دو عمل جراحی و یک محرومیت 80 بازی به دلیل مثبت بودن تست استروئیدی، تاتیس بیش از یک سال بود که در لیگ برتر بیسبال بازی نکرده بود. انتظارات برای بازگشت او بسیار زیاد بود، اما سؤالات نیز همین طور بود.

بازی او پس از بیش از یک سال دوری چقدر ممکن است کمرنگ شود؟ آیا شانه چپ او که با جراحی ترمیم شده بود، که چندین بار در سال 2021 دررفته شده بود، توانایی او را در صفحه کاهش می‌داد؟ آیا عمل دوم روی مچ دست راست او که در یک تصادف موتورسیکلت در جمهوری دومینیکن شکسته شد، سرانجام همه چیز درست شد؟

سپس، سؤالات اضافی وجود داشت: پس از شرمساری عمومی که با آزمایش مثبت کلستبول، یک استروئید آنابولیک و مجازات بعدی او همراه شد، تاتیس چگونه در حین بازگشت خود با کانون توجه برخورد کرد؟ و آیا او به اندازه کافی اعتماد شکسته شده با هم تیمی هایش را ترمیم کرده بود؟

تاتیس در جریان گفتگوی آخر هفته گذشته در باشگاه پادرس گفت: «این کار آسانی نبود. “این احتمالا سخت ترین بازی در جهان است. خودم را آماده کردم. یک خرد کردن ذهنی وجود دارد، یک خرد کردن فیزیکی. اما، می دانید، من فقط سعی می کنم در تمام مراحل آماده باشم.”

در حالی که پادرس این آخر هفته به استادیوم یانکی سفر می کند و تاتیس شاید سخت ترین آزمایش خود را از نظر بازخورد عمومی روبرو می کند، بزرگترین قمار در تاریخ پادرس – قراردادی 14 ساله و 340 میلیون دلاری که تنها پس از 143 بازی لیگ اصلی با تاتیس اعطا شد – ظاهر می شود. برای بازگشت به مسیر برای پرداخت سود سهام. ستاره جوان بار دیگر در حال ظهور است و اطرافیان پادرس از لطف و فروتنی تازه یافته او صحبت می کنند.

جو ماسگرو، بازیکن اصلی تیم سن دیگو گفت: “مسئولیت قطعاً برای او وجود داشته است.” “و حدود 80 بازی پیش شروع شد. بعد از محرومیت چند هفته ای دوران کم را پشت سر گذاشت و قابل درک بود. اما او کار خود را به خوبی انجام داده است. او در حال ترمیم حصارها با بازیکنان، کادر مربیگری و هواداران است. او خودش را بخشیده و از اشتباهاتش گذشته است.

“برخی از اشتباهات را که نمی توانید اصلاح کنید. بعضی ها را می توانید. این یکی، او می تواند.»

لحن ماسگرو، زمانی که او در مورد رفتار تاتیس از زمان محرومیت صحبت می کرد، به شدت با دو فصل گذشته متفاوت بود، زیرا تنش ها بین تاتیس، هم تیمی هایش و کادر مربیگری پادرس به طور معمول در حال جوشیدن بود. دعواها و سؤالات در مورد بلوغ تاتیس، حداقل در حال حاضر، از بین رفته است، زیرا او از مشکلات دور مانده است و تلاش می کند تا برای بازگشت خود آماده شود.

تاتیس گفت، بخش بزرگی از این آمادگی، جنبه ذهنی بازی او را شامل می شد. او می‌دانست که صدا از طرف حریفان و طرفداران رقیب که به دنبال نقطه ضعفی می‌گردند، خروشان خواهد بود. او گفت که او زمان قابل توجهی را در طول زمستان سپری کرد «گفت و گوهای خوبی درباره بیسبال با بچه های خوب بیسبال داشت». “احساس می کنم همه چیز را کنار هم گذاشته ام.”

به گفته تاتیس، مکالمات با پدرش، فرناندو تاتیس پدر، که از سال 1997 تا 2010 در ماژورها بازی می کرد، آغاز شد. تاتیس جونیور در خانه در جمهوری دومینیکن. همچنین با مربیانی مانند ویلتون وراس، که مدت کوتاهی برای رد ساکس بازی کرد، و با دوستش رابینسون کانو، ستاره سابق لیگ برتر که دو بار به دلیل داروهای تقویت‌کننده عملکرد محروم شد، صحبت کرد.

تاتیس در مورد کانو گفت: «همیشه خوب است که در مورد بیسبال با آن مرد صحبت کنیم. “و افراد بیشتری در لیست هستند، اما اگر شروع به ذکر همه آنها کنم، احتمالاً امروز تمام نمی شود.”

Padres تاتیس را در اوایل فوریه به FanFest خود آوردند تا یک کادر اولیه را علامت بزنند: ورود مجدد او به زندگی عمومی. جمعیت محلی و دوستانه در پتکو پارک بود، اما به هدف خود عمل کرد. حتی اگر محرومیت کامل نبود، به او اجازه می‌داد تا از محوطه جریمه خارج شود و به او اجازه داد که تمام تمرکز خود را روی بیسبال به جلو بگذارد.

ملوین که در 182 بازی اول خود به عنوان سرمربی پادرس بدون تاتیس بود، از اینکه ستاره جوان را در ترکیب قرار داد بسیار هیجان زده بود.

ملوین گفت: «این یک روز جشن برای هر دوی ما بود، واقعاً. «او برای مدت طولانی از کناری تماشا کرده بود. و واقعاً، او یکی از دلایلی بود که من به اینجا آمدم.»

تاتیس، که می‌گفت ضربه زدن سخت‌ترین چیز در بازگشت او خواهد بود، در اولین بازی خود در بازی برگشت، 0 بر 5 در پلیت رفت، اما در هر 9 بازی بعدی حداقل یک ضربه به دست آورد. به طور کلی او تا روز سه شنبه با هفت ران خانگی به 0.267 رسیده است.

در همان شبی که تاتیس بازی هیجان انگیزش مقابل بوستون را گرفت، یک نوار لغزنده کریس سیل را در ارتفاع 440 فوتی در شب دریل کرد و برای اولین بار پس از دو سال، در بازی های متوالی به خانه رفت. چهار شب قبل، با نشان دادن راحتی تازه خود در میدان بیرونی، او یک ضربه بی نقص از میدان راست با ساعت 96.8 مایل در ساعت – در حال پرواز – باز کرد تا به وینی پاسکوانتینو از کانزاس سیتی برسد، که تلاش می کرد در تک آهنگ از اول به سوم برسد.

تاتیس که به عنوان بازیکنی مستعد خطا اما هیجان‌انگیز به مسابقات بزرگ راه پیدا کرد، تنها بازیکن بیرونی لیگ در این فصل با دو پاس گل است که سرعت 96 مایل در ساعت یا بیشتر را طی کرده است. او در 10 می در مینه سوتا، کارلوس کورئا را با یک لیزر 100 مایل در ساعت بیرون انداخت.

الکس کورا، مدیر بوستون، که خاطرنشان کرد که رد ساکس او در سه هفته گذشته سه تا از کامل‌ترین بازیکنان بازی را در تاتیس، رونالد آکونا جونیور، آتلانتا دیده است، گفت: «در حال داغ شدن است. و خولیو رودریگز از سیاتل.

حضور تاتیس در چنین گروهی پس از کسب رتبه چهارم در رای گیری جایزه ارزشمندترین بازیکن لیگ ملی در سال 2020 و سوم شدن در سال 2021 مورد انتظار بود. نشان داد که تاتیس چند حصار را تعمیر کرده است.

ملوین درباره بازگشت تاتیس به شهرت گفت: «به طور کلی، من نمی‌دانم چگونه کسی می‌تواند به این سرعت از عهده آن برآید و کارش را بهتر از او انجام دهد.

واکنش عمومی، اگرچه گاهی اوقات ساینده است، اما تاتیس را ناراحت نکرده است.

هنگامی که او در اوایل آوریل در طی یک تکلیف توانبخشی کلاس AAA به خانه رفت، کوزه ای که او آتش زد، کید مک کلور، عضو لیگ کوچک غول‌ها، با توییتی پاسخ داد: «متقلب در حین تعلیق استروئیدی در یک وظیفه توانبخشی به هومران ضربه می‌زند». تاتیس از پیامی که از آن زمان حذف شده بود شانه خالی کرد. او گفت که انتظار چنین واکنش هایی را داشت و به بازی کردن و لذت بردن از خود ادامه خواهد داد.

وقتی طرفداران در Wrigley Field با شعارهای “او استروئید مصرف می کند!” تاتیس آنها را با شیمی بازیگوش خلع سلاح کرد.

ترنت گریشام، بازیکن میانی گفت: «نمی‌توانم بگویم که اینطوری می‌رفتم. اما لبخندها معمولاً خصومت را از بین می‌برند.»

ملوین اضافه کرد: “او به نوعی سرگرم کننده نهایی است، درست است؟” تا آنجا که بیسبال پیش می رود.»

یکی دیگر از مشاوران تاتیس هم تیمی او نلسون کروز بوده است که احتمال بازگشت از محرومیت 50 بازی خود به دلیل داروهای تقویت کننده عملکرد در سال 2013 را دارد. کروز به تاتیس توصیه کرد که خودتان باشید و فقط به بازی بروید.

این همان کاری است که تاتیس در اوایل زندگی حرفه‌ای خود انجام داد، زمانی که استعداد او به او کمک کرد به سرعت به جایگاه مشهوری برسد که در فصل 2021 تنها از موکی بتز از داجرز عقب افتاد. اینکه آیا تاتیس می‌تواند دوباره آن سطح از محبوبیت را به دست آورد یا نه، باید دید، اما به نظر می‌رسد که او در بیش از یک ماه آینده در مسیر درستی قرار دارد.

زمانی که از او خواسته شد تا بازی خود را ارزیابی کند، گفت: “من نمی خواهم خودخواه باشم.” “بدیهی است که خوب پیش می رود. اما می دانم که جای خیلی بیشتری برای رفتن دارم. احساس می کنم هنوز در بهترین حالتم نیستم.»

واکنش‌ها به اولین سفر او به استادیوم داجر در این ماه به‌طور قابل‌توجهی خاموش بود – خصومت در آنجا بیشتر متوجه مانی ماچادو، بازیکن داخلی پادرس است – اما تاتیس وقتی از او خواسته شد تا به دیدار آخر هفته از استادیوم یانکی نگاه کند، لبخند زد.

او گفت: “این اتفاق خوبی خواهد بود.” “خواهیم دید. نیویورک. نکته خوب این است که دومینیکن های زیادی در آنجا حضور خواهند داشت. پس این جنبه مثبت دارد. اما هنوز نیویورک است.”

در حین صحبت کردن، قهقهه ای زد، لباس های صورتی مختلف عملاً پشت سرش از کمدش می درخشید. یک بچه 24 ساله که یک بار دیگر حرفه خود را پیش روی خود دارد و مشتاق است هر آنچه را که استادیوم یانکی ارائه می دهد تجربه کند.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما