تکامل ترامپ در حقیقت اجتماعی: QAnon بیشتر، افراط بیشتر

در ماه سپتامبر، رئیس جمهور سابق دونالد جی ترامپ در شبکه اجتماعی Truth Social، تصویری از خود به اشتراک گذاشت که سنجاق یقه ای به شکل حرف Q به تن دارد، همراه با عبارتی که ارتباط نزدیکی با جنبش تئوری توطئه QAnon دارد: طوفان در راه است

در انجام این کار، آقای ترامپ اطمینان داد که این پیام – که برای اولین بار توسط یک حساب کاربری همسو با QAnon ارسال شد – به شدت تقویت خواهد شد و برای بیش از چهار میلیون دنبال کننده او قابل مشاهده است. او همچنین چیزی را ارائه می‌کرد که به‌عنوان تأییدی بی‌تردید از جنبش بود، که به دروغ و با خشونت ادعا می‌کند که دموکرات‌های پیشرو، بچه‌پرستان شیطان هستند.

حتی زمانی که شرکت مادر فیس بوک و اینستاگرام هفته گذشته اعلام کرد که آقای. ترامپ بازگردانده می‌شود – اقدامی که پس از لغو ممنوعیت او از توییتر انجام شد، اگرچه او هنوز برنگشته است – هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که او رفتار خود را محدود کرده یا از انتشار انواع پیام‌هایی که در وهله اول باعث تبعید او شد، دست برداشته است.

در واقع، دو سال پس از اینکه او از اکثر سایت‌های رسانه‌های اجتماعی اصلی به دلیل نقشش در تحریک شورش کنگره اخراج شد، حضور آنلاین او شدیدتر شده است – حتی اگر برای اکثر آمریکایی‌ها که هرگز از مطالب نسبتاً مبهم استفاده نمی‌کنند بسیار کمتر قابل مشاهده باشد. پلتفرم هایی که او در یک کلیپ بعضاً شگفت انگیز پست می گذاشت.

از زمان معرفی وب سایت رسانه های اجتماعی خود در فوریه 2022، آقای. ترامپ صدها پست از حساب‌های تبلیغاتی ایده‌های QAnon را به اشتراک گذاشته است. او همچنان به دروغ اصرار دارد که انتخابات 2020 به سرقت رفته است و او قربانی سازمان های مجری قانون فدرال فاسد است. و او حملات شخصی خود را علیه بسیاری از دشمنان خود، از جمله شهروندانی که نامشان را بلند کرده است، انجام داده است.

حالا آقای بازگشت احتمالی فزاینده ترامپ به پلتفرم‌های اصلی این احتمال را ایجاد می‌کند که او رفتار رادیکال‌تر خود را به مخاطبان بسیار گسترده‌تری در فیس‌بوک و اینستاگرام با مجموع پنج میلیارد کاربر فعال و توییتر با 360 میلیون کاربر فعال منتقل کند.

پتانسیل چنین نتیجه ای کارشناسان افراط گرایی را نگران کرده است. سکوها را تحت فشار قرار دادند تا توضیح دهند که آنها “نرده های محافظ” برای جلوگیری از پست های آتش زا نصب کرده اند. و سوالاتی را در مورد چگونگی آقای. اظهارات ترامپ که مدت‌ها در یک عرصه جناح راست مطرح شده بود، احتمالاً با رای‌دهندگان جریان اصلی بازی می‌کند، به‌ویژه که سهم قابل‌توجهی از حزب او نشان می‌دهد که این حزب آماده ادامه کار است.

این طور نیست که ترامپ به طور معناداری شیوه رفتار آنلاین خود را تغییر داده است. جارد هولت، محقق مؤسسه گفتگوی استراتژیک که به مطالعه فناوری و افراط گرایی در ایالات متحده می پردازد، در واقع، او افراطی تر شده است. فکر نمی‌کنم اگر به فیس‌بوک و توییتر بازگردد، هیچ‌کس نباید به طور منطقی انتظار داشته باشد که او متفاوت باشد. و وقتی صحبت از انتشار تئوری‌های توطئه می‌شود، ترامپ بزرگ‌ترین ماهی تن است.»

ماه گذشته، زمانی که متا در مورد بازگرداندن آقای. ترامپ، او در Truth Social نوشت که حتی قانون اساسی نیز نباید مانع بازگشت او به قدرت شود.

او گفت: «یک تقلب گسترده از این نوع و بزرگی امکان خاتمه تمام قوانین، مقررات و مواد، حتی آنهایی که در قانون اساسی وجود دارد، می دهد.

استیون چونگ، سخنگوی آقای. ترامپ روز پنج‌شنبه گفت که «حقیقت اجتماعی موفقیت‌آمیز بوده است، زیرا رئیس‌جمهور ترامپ بر خلاف الیگارشی‌های فناوری بزرگ که محافظه‌کاران را سانسور می‌کنند، یک پلتفرم واقعی آزادی بیان ایجاد کرده است». وی افزود: رئیس جمهور ترامپ هرگز نباید در این پلتفرم های رسانه های اجتماعی ممنوع می شد و همه می دانند که تصمیمات آنها ناعادلانه بوده و در نهایت یکپارچگی دموکراسی ما را از بین برده است.

در نامه‌ای که این ماه به سه مقام ارشد متا از جمله مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی شرکت و وکیل آقای متا ارسال شد. ترامپ استدلال کرد که این ممنوعیت «به طور چشمگیری گفتمان عمومی را تحریف کرده و از آن جلوگیری کرده است».

زمان درخواست بازگرداندن وی همزمان با دومین سالگرد تصمیم ممنوعیت وی از حضور در فیس بوک و اینستاگرام بود که یک روز پس از حمله مرگبار حامیان ترامپ به ساختمان کنگره انجام شد. در آن زمان، این شرکت گفت که حضور او در سایت های خود خطری برای امنیت عمومی به همراه دارد.

دموکرات ها گفته اند که او هنوز خطرناک است. ماه گذشته، چهار تن از اعضای کنگره این حزب از متا خواستند که آقای او را به سمت خود بازگرداند. ترامپ، در نامه‌ای نوشت که او همچنان «دموکراسی ما را تضعیف می‌کند».

اما روز چهارشنبه، نیک کلگ، رئیس متا در امور جهانی، در یک پست وبلاگی نوشت که “تصمیم ما این است که خطر به اندازه کافی کاهش یافته است.” وی افزود که این تعلیق «یک تصمیم فوق‌العاده است که در شرایط فوق‌العاده گرفته شده است» و به طور معمول، «مردم باید بتوانند از یک رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده و نامزدی که دوباره برای آن سمت اعلام شده، در تریبون‌های ما بشنوند».

تلاش برای جلوگیری از آقای. متا گفت که ترامپ از برانگیختن ناآرامی های آینده جلوگیری می کند و از اشتراک گذاری پست هایی که از جمله مشروعیت انتخابات را زیر سوال می برد یا محتوای QAnon را تبلیغ می کند، جلوگیری خواهد کرد. متا گفت که نقض خط‌مشی‌های شرکت همچنین می‌تواند منجر به مسدود شدن مجدد وی از سایت شود. محافظه کاران این تصمیم را ستودند و ACLU و سناتور برنی سندرز از این اقدام دفاع کردند.

چنین محدودیتی برای آقا وجود ندارد. ترامپ در توییتر، که او را بلافاصله پس از شورش کنگره منع کرده بود، اما در نوامبر پس از اینکه ایلان ماسک، مالک جدید این شرکت، نظرسنجی عمومی درباره بازگشت احتمالی انجام داد، او را به سمت خود بازگرداند.


چگونه خبرنگاران تایمز سیاست را پوشش می دهند ما به خبرنگاران خود متکی هستیم تا ناظران مستقل باشند. بنابراین، در حالی که کارکنان تایمز ممکن است رأی دهند، آنها مجاز به حمایت یا تبلیغات برای نامزدها یا اهداف سیاسی نیستند. این شامل شرکت در راهپیمایی ها یا راهپیمایی ها در حمایت از یک جنبش یا دادن پول یا جمع آوری پول برای هر نامزد سیاسی یا هدف انتخاباتی است.

آقای. ترامپ همچنین برخلاف اکانت فیسبوک خود اغلب مستقیماً حساب توییتر خود را مدیریت می کرد. او در دوران ریاست‌جمهوری خود از این سکو به‌عنوان نوازنده استفاده کرد و جریانی پیوسته از افکار، توهین‌ها و اعلامیه‌های سیاسی را در جریان پرواز منتشر کرد.

به گفته دو نفر از افراد آشنا که خواستند نامشان فاش نشود، او با دستیاران خود در مورد زمان و آنچه که پس از بازگشت در توییتر پست کند صحبت کرده است.

رئیس جمهور سابق اولین پست تاریخ خود را در Truth Social که در آن سهم مالی قابل توجهی دارد، در فوریه 2022 ارائه کرد و نوشت: «آماده شوید! رئیس جمهور مورد علاقه شما به زودی شما را خواهد دید!»

او دو ماه بیشتر برنگشت، اما پس از آن دریچه‌های سیلاب باز شد و آقای. Truthing و Retruthing ترامپ – به عنوان پست ها و اشتراک گذاری ها – ده ها بار در روز.

در آگوست برای مثال، در 31، او بیش از 50 بار پست داد و ادعاهای وحشیانه ای در مورد لپ تاپ هانتر بایدن، دستگاه های رای گیری Dominion و پیوندهای فرضی رئیس جمهور بایدن و معاون رئیس جمهور کامالا هریس به روسیه داشت.

او بارها درباره انتخابات 2020 دروغ هایی را تکرار کرده است. در هفته گذشته، او پست کرد که تماس تلفنی بدنام او برای کسب رای بیشتر در گرجستان “عالی” بود و مقامات “از بسیاری جهات از جمله پر کردن برگه های رای تقلب کردند.”

اگر آقای ترامپ به سایت‌های اصلی رسانه‌های اجتماعی بازمی‌گردد، نامزدهای جمهوری‌خواه و مقامات منتخب – که دوران ریاست‌جمهوری خود را صرف طفره رفتن از سوالات در مورد توئیت‌های تحریک‌آمیز او کرده‌اند – به احتمال زیاد تحت فشار قرار می‌گیرند تا نظرات خود را در مورد آنچه که می‌گوید داشته باشند.

آقای. ترامپ همچنین باید چگونگی مدیریت حضور آنلاین خود را بیابد.

طبق پرونده های نظارتی، او موظف است پست های خود را منحصراً در Truth Social قرار دهد و به مدت شش ساعت آنها را در جای دیگری به اشتراک نگذارد. با این حال، این قرارداد یک استثنای قابل توجه دارد و به او اجازه می‌دهد مطالبی را «که به طور خاص به پیام‌های سیاسی، جمع‌آوری سرمایه سیاسی یا تلاش‌های برای خروج از رأی در هر زمانی مربوط می‌شود» در سایت‌های دیگر پست کند.

تا به امروز، آقای ترامپ از این شکاف استفاده نکرده است و به طور انحصاری برای 4.8 میلیون دنبال کننده خود در Truth Social پست می کند و گاهی آن مطالب را برای نزدیک به 800000 مشترک خود در تلگرام بازنشر می کند.

این پیروان در مقایسه با دسترسی بالقوه او به جاهای دیگر کمرنگ هستند. تجزیه و تحلیل مرکز تحقیقات پیو در ماه اکتبر نشان داد که تنها 2 درصد از آمریکایی ها از Truth Social یا تلگرام به عنوان منبعی معمولی برای اخبار استفاده می کنند، در حالی که این رقم برای فیس بوک 28 درصد و برای توییتر 14 درصد است.

آقای. آمار خود ترامپ بر این تفاوت تاکید دارد. او نزدیک به 88 میلیون دنبال کننده توییتر دارد. حساب فیسبوک او 34 میلیون دنبال کننده دارد. صفحه اینستاگرام او که بیشتر روی عکس های خانوادگی تمرکز دارد، ۲۳ میلیون دنبال کننده دارد.

به گفته افراد نزدیک به آقای ترامپ، او می‌داند که بازگشت به این پلتفرم‌ها خطر گرسنگی دادن به Truth Social را به همراه خواهد داشت. اما آنها می گویند که ممکن است تمایل او برای درآمد بیشتر با توجه زیادی که فیس بوک و توییتر می توانند در زمان نامزدی مجدد برای ریاست جمهوری به او ارائه کنند، بیش از حد باشد.

رشاد رابینسون، رئیس گروه رنگ تغییر، یک گروه حقوق مدنی، گفت: طرفداران بیش از حد ترامپ می تواند تا حدی توضیح دهد که چرا متا تصمیم خود را گرفت.

آقای فیسبوک می‌گوید: «شرکت‌هایی مانند فیس‌بوک همچنان به یافتن راه‌هایی برای سود بردن ترامپ ادامه داده‌اند، حتی در حالی که او را محکوم کرده‌اند. رابینسون، که گروهش فیس بوک را تحت فشار قرار داده است تا از طریق تحریم تبلیغاتی، تغییراتی در سیاست اعمال کند. فقط این نیست که آنها به دونالد ترامپ اجازه بازگشت به پلتفرم خود را دادند، بلکه این است که از آن منتفع می شوند.»

او و دیگران به این واقعیت اشاره کردند که آقای. ستاد انتخاباتی ترامپ 89 میلیون دلار برای تبلیغات در فیس بوک و اینستاگرام در طول انتخابات 2020 و 56 میلیون دلار برای تبلیغات در گوگل و یوتیوب هزینه کرد. (گوگل که همچنین آقای ترامپ را در ژانویه 2021 از یوتیوب تعلیق کرد، برنامه‌ای برای بازگرداندن او به کار خود اعلام نکرده است.)

آقای فیس‌بوک از مسیحیت پیروان بیشتری دارد. رابینسون گفت. واقعاً نقطه مقایسه ای از نظر دسترسی و قدرت تبلیغاتی وجود ندارد.» متا از اظهار نظر در مورد آقای. انتقاد رابینسون اما مدیران اجرایی در گذشته خاطرنشان کرده‌اند که تبلیغات سیاسی بخش کوچکی از درآمد کلی شرکت را نشان می‌دهد و متا اذعان کرده است که در دو سال گذشته الگوریتم خود را برای کم‌اهمیت جلوه دادن محتوای سیاسی تغییر داده است.

مطالعه رسانه‌های اجتماعی پیو نشان داد که Truth Social “به شدت جانبدارانه” است و نیمی از تاثیرگذارترین حساب‌های آن خود را طرفدار ترامپ یا جناح راست معرفی می‌کنند.

در یک مصاحبه پادکست در ماه ژوئن، کش پاتل، مشاور آقای. ترامپ و در آن زمان یکی از مدیران شرکتی که مالک Truth Social بود، گسترش محتوای مناسب QAnon در سایت را به عنوان یک تصمیم تجاری عمدی توسط این پلتفرم توصیف کردند که از نظر مالی با مشکل مواجه شده است.

“ما سعی می کنیم آن را در طرح کلی پیام خود بگنجانیم تا مخاطبان را جذب کنیم.” پاتل گفت. “شما نمی توانید آن گروه از مردم را نادیده بگیرید که پیروان غالب قدرتمندی دارند.”

در حالی که ممکن است آقای اگر ترامپ به سکوهای اصلی بازگردد، جریان پست های افراطی خود را تعدیل خواهد کرد، چندان واضح نیست که او این کار را انجام دهد.

روز چهارشنبه، آقای ترامپ هیچ نشانه ای از کاهش سرعت، پست یا بازنشر 19 بار در Truth Social در مورد انتخابات 2020، رسانه های خبری و پایان آنچه که او آن را «دخالت زدایی» از فیس بوک خواند، نشان نداد.

او نوشت: «چنین چیزی نباید دوباره تکرار شود.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان