حقایق سریع کلیسای عیسی مسیح مقدسین روزهای آخرCNN

در اینجا نگاهی به کلیسای عیسی مسیح قدیسان آخرالزمان داریم.

جوزف اسمیت جونیور (23 دسامبر 1805 – 27 ژوئن 1844) کلیسای عیسی مسیح مقدسین آخرالزمان را در حدود سال 1830 تأسیس کرد. او به عنوان یک پیامبر زنده دیده می شود.

اعتقاد بر این است که “کتاب مورمون” نتیجه ارتباط جوزف اسمیت با الهی است.

همچنین منبع نام مستعار رایج کلیسا و پیروان آن مورمون ها است.

جوزف اسمیت ادعا کرد که در سن 14 سالگی شروع به دریافت پیام از سوی خدا، عیسی مسیح و دیگر پیام آوران آسمانی کرده است.

مورمون ها خود را مسیحی می دانند. آنها از آموزه های موجود در «انجیل»، «کتاب مورمون»، «آموزه و عهدها» و «مروارید گرانبها» پیروی می کنند.

«کتاب مورمون» داستان اسرائیلی‌هایی را روایت می‌کند که در حدود 600 سال قبل از میلاد اورشلیم را ترک کردند و پس از دعوت خدا به آمریکای شمالی سفر کردند. آنها تمدن هایی را ایجاد کردند و قرن ها بعد شاهد ظهور عیسی مسیح پس از مصلوب شدن و رستاخیز او بودند.

آنها بر این باورند که خداوند پیامبران بسیاری را برای انتشار کلام خود پس از مرگ و رستاخیز عیسی مسیح فرستاد.

این کلیسا توسط پیامبری هدایت می شود که به عنوان رئیس کلیسا نیز خدمت می کند. رئیس جمهور مادام العمر خدمت می کند.

سلسله مراتب سازمانی کلیسا، مقامات عمومی همه مردانه است: ریاست اول (رئیس جمهور و دو مشاور)، نصاب دوازده حواری، نصاب اول هفتاد، نصاب دوم هفتاد و اسقف ریاستی (اسقف). و دو مشاور)؛ و نیروهای کمکی عمومی: ابتدایی، جامعه امدادی تماماً زن، مدرسه یکشنبه، مردان و زنان جوان.

بچه ها در هشت سالگی غسل تعمید می گیرند. اعضای جدید نیز غسل تعمید می گیرند.

دو مرتبه کشیشی وجود دارد. یک مرد جوان 12 ساله یا بزرگتر می تواند وارد کاهنیت هارونی شود که به عنوان کشیشی زمینی دیده می شود. زمانی که یک مرد 18 ساله شود، می توان کشیشی ملکیصدق را به دست آورد. این مستلزم وظایف معنوی و آسمانی است.

از یک کد بهداشتی سخت پیروی کنید که مصرف تنباکو، الکل، چای و قهوه را ممنوع می کند.

آنها تشویق می شوند تا ده درصد را بدهند – 10٪ از درآمد خود را به کلیسا می دهند.

بسیاری از اعضای کلیسا، در سنین 18 تا 25 سال برای مردان و 19 تا 25 سال برای زنان، مبلغان مذهبی شدند. مردان مجرد به مدت دو سال خدمت می کنند. زنان مجرد به مدت 18 ماه

دفتر مرکزی این کلیسا در سالت لیک سیتی است.

1827 – اسمیت ظاهراً توسط یک فرشته محل دفن صفحات طلایی حکاکی شده را نشان می دهد که داستان پیامبران آمریکایی را که در دنیای جدید زندگی می کنند، نشان می دهد.

1830 – او “کتاب مورمون” را منتشر می کند، ترجمه صفحات طلایی که از طریق سنگ های خاص و راهنمایی های الهی رمزگشایی شده است.

17 ژوئیه 1831 – اسمیت ادعا می‌کند که مکاشفه‌ای را دریافت کرده است که به انجام ازدواج چند نفره دستور می‌دهد.

14 آوریل 1832 – بریگام یانگ در کلیسا تعمید می یابد.

1835 – «دکترین و عهدها» به عنوان پیشگویی از پیشگویی های پیشگویی شده به اسمیت منتشر می شود. اسمیت در بخش 132 می نویسد که خدا به او گفته است که می تواند با هر تعداد زن که می خواهد ازدواج کند.

1839 – اسمیت پیروان خود را به تجارت، ایلینویز هدایت می کند، جایی که شهردار می شود و نام شهر را به نوو تغییر می دهد.

فوریه 1844 – اسمیت نامزدی خود را برای ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد.

فوریه 1844 – اسمیت به همراه برادرش هیروم پس از استفاده از شبه نظامیان برای محافظت از ناوو در برابر خشونت های تحریک شده توسط مخالفان کلیسای اسمیت، به اتهام خیانت زندانی می شوند.

27 ژوئن 1844 – زندان، در کارتاژ، ایلینوی، جایی که اسمیت و هایروم در آن نگهداری می شوند، مورد حمله یک گروه ضد مورمون قرار می گیرد و هر دو مرد کشته می شوند. مرگ اسمیت باعث شد کلیسا به سه گروه تقسیم شود. گروه بزرگی بریگام یانگ را دنبال می کنند. دیگران از جیمز پسر اسمیت و برخی دیگر از جیمز استرنگ پیروی می کنند.

1846-1847 – یانگ و پیروانش ایلینوی را ترک کردند و در سالت لیک سیتی مستقر شدند. یانگ رئیس کلیسا می شود.

4 مارس 1851 – 3 مارس 1859 – دکتر. جان ام. برنهیزل اولین مورمونی است که به کنگره ایالات متحده انتخاب می شود، جایی که او به عنوان نماینده منطقه یوتا در مجلس نمایندگان خدمت می کند.

6-8 آوریل 1877 – تقدیم اولین معبد عملیاتی در یوتا، در سنت. جورج این تنها معبدی است که در دوران ریاست یانگ به عنوان رئیس جمهور تکمیل شد.

24 سپتامبر 1890 – تعدد زوجات توسط کلیسا ممنوع است. در سال 1910، اعضایی که این عمل را ادامه دادند، تکفیر شدند.

6-24 آوریل 1893 – معبد سالت لیک در سالت لیک سیتی وقف شده است. این بزرگترین متر مربع است و تکمیل آن 40 سال طول می کشد.

1917-1940 – ویلیام اچ کینگ (D-UT) اولین عضو قدیس آخرالزمان است که سناتور ایالات متحده است. او همچنین از سال 1897 تا 1900 در مجلس خدمت کرد.

4 ژانویه 2007 – هری رید (D-Nev) به عنوان رهبر اکثریت سنا انتخاب شد، که بالاترین مقامی است که یک مورمون در تاریخ ایالات متحده به دست آورده است.

4 فوریه 2008 – توماس اس. مونسون به عنوان رئیس جمهور جدید برای جایگزینی گوردون بی. هینکلی پس از مرگ هینکلی در 27 ژانویه انتخاب می شود.

2008 و 2011 – مورمون و فرماندار سابق ماساچوست، میت رامنی، نامزد ریاست جمهوری برای نامزدی جمهوری خواهان برای ریاست جمهوری ایالات متحده است و نامزد جمهوری خواهان در انتخابات 2012 است.

27 ژانویه 2015 – در یک کنفرانس مطبوعاتی، رهبران کلیسا متعهد شدند که از قوانین ضد تبعیض برای همجنس‌بازان، لزبین‌ها، دوجنس‌گرایان و ترنس‌جنسیت‌ها حمایت کنند، تا زمانی که این قوانین از حقوق گروه‌های مذهبی نیز حمایت کند. آنها همچنین اظهار می دارند که این تعهد دکترین کلیسا – از جمله مخالفت آن با ازدواج همجنس گرایان – را تغییر نمی دهد و اینکه اعلامیه کلیسا به عنوان یک کمپین ملی عدم تبعیض توصیف می شود “غیر منصفانه” است.

25 اکتبر 2016 – کلیسا مورمون و گی، بخش جدیدی از وب سایت رسمی خود را راه اندازی می کند که هدف آن تسهیل درک و ارائه اطلاعات در مورد هویت جنسی، دکترین کلیسا و منابع بهداشت روان است.

8 آگوست 2017 – کلیسا جیمز جی. هامولا را تکفیر می کند. هامولا به عنوان یکی از اعضای اولین حد نصاب هفتاد نفر، یکی از عالی ترین کشیشان کلیسا، خدمت می کرد، و کلیسا می گوید که آزادی او به دلیل ارتداد یا ترک اعتقادات مذهبی نیست.

16 آگوست 2018 – کلیسا یک راهنمای سبک جدید منتشر می‌کند که ترجیح می‌دهد از نام کامل کلیسا استفاده کند و از استفاده از هر نام مستعار یا مخفف دیگری جلوگیری کند.

4 آوریل 2019 – کلیسا اعلام می کند که با کسانی که در ازدواج همجنس گرایان هستند دیگر به عنوان “مرتد” رفتار نخواهند شد. فرزندان آنها را می توان بدون تایید خاص رهبران کلیسا تعمید داد. این به اسقف ها این امکان را می دهد که چگونه به ازدواج های همجنس گرایان در هر جماعت پاسخ دهند.

6 مه 2019 – کلیسا اعلام می کند که زوج هایی که به صورت مدنی ازدواج کرده اند دیگر لازم نیست یک سال قبل از مهر و موم شدن در عروسی معبد صبر کنند.

آگوست 2019 – کلیسا کتابچه راهنمای خود را تغییر می دهد تا حمل سلاح های کشنده در اموال کلیسا را ​​ممنوع کند.

2 اکتبر 2019 – کلیسا اعلام می کند که زنان اکنون می توانند به عنوان شاهد برای تعمید و مهر و موم کردن معبد خدمت کنند.

17 دسامبر 2019 – کلیسا به شکایت یک افشاگر که کلیسا را ​​متهم به ذخیره 100 میلیارد دلار در حساب‌های مربوط به کارهای خیریه، گمراه کردن اعضا و اجتناب از مالیات می‌کند، پاسخ می‌دهد. کلیسا در بیانیه ای گفت: “ادعاهایی که در حال حاضر منتشر می شوند مبتنی بر یک دیدگاه محدود و اطلاعات محدود هستند.” “کلیسا از تمام قوانین قابل اعمال حاکم بر کمک های مالی، سرمایه گذاری ها، مالیات ها و ذخایر ما پیروی می کند.”

25 مارس 2020 – 11 مه 2020 – کلیسا تمام فعالیت های معبد را در سراسر جهان به دلیل همه گیری ویروس کرونا به حالت تعلیق در می آورد. بازگشایی مرحله ای به دنبال دارد.

15 مارس 2022 – کلیسا بازگشت تدریجی به اقدامات قبل از کووید را اعلام می کند. این شامل حذف محدودیت های ظرفیت و ماسک صورت می شود.

بیش از 16.8 میلیون عضو در سراسر جهان

54539 مبلغ

170 معبد در سراسر جهان


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم