ديور كوته اجراه‌نشينها; بازار هر روز سقف های جدید اجاره می کند

فرارو- در حالی که در شهریور ماه امسال از نظر تغییرات بازار اجاره کمترین نرخ رشد اجاره بها در یک ماه گذشته نسبت به ماه مشابه سال قبل مشاهده شد، اما سرعت بازار اجاره در شهریور ماه از نظر قیمت ماهانه. تغییرات، با سپتامبر متفاوت بود.

لطفا فرار کنید در شهریور ماه امسال نقطه تورم اجاره بهای مسکن در شهر تهران (میانگین رشد اجاره بها در شهریور 1401 نسبت به شهریور 1400) حدود 41 درصد بوده است. این نرخ کمترین نرخ رشد در دوره اجاره از ابتدای سال تاکنون بوده است. در مهرماه نیز همین نرخ رشد تکرار شد، یعنی افزایش 41 درصدی اجاره بها نسبت به مهر 1400; اما روند تغییرات ماهانه در اجاره نامه، شرایط متفاوتی را روایت می کند.

مرکز آمار ایران در ابتدای فروردین ماه امسال در گزارشی از وضعیت تورم عمومی، آماری از تورم ماهانه قیمت اجاره در کشور منتشر کرد. در شرایطی که میانگین ماهانه تغییرات قیمت اجاره بها 2 تا 3 درصد در ماه بود، در گزارش فروردین ماه بیشترین رشد اجاره بها نسبت به ماه های قبل به ثبت رسید. در این گزارش، شاخص تورم ماهانه اجاره بها در کیشور در سال جاری 6 درصد است. این علامت نشان دهنده وقوع تورم های متفاوت در بازار اجاره مسکن پاییزی است.

انتظار برای مسکن به بیش از 74 سال رسیده است

و 1 میلیارد تومان هم بی فایده است

در این رابطه Masoud daneshmand karshenas mixlen эkonomyki با اشاره به اینکه افزایش تورم دلیل بزرگی برای اجاره دارد در رفتن گفت: طی چند سال اخیر با افزایش قیمت مسکن، خرید مسکن برای بسیاری از مردم به آرزو تبدیل شده است. بنابراین ما ملزم هستیم که شاهد انفجار باشیم. به دلیل عدم تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار، این موضوع باعث افزایش رانت در بازار بیش از پیش شده است.

همچنین مسکن بازار تخصصی احمدرضا شردی در گفتگو با در رفتن وی با اشاره به اینکه عرضه و تقاضا در بازار اجاره با هیچ عنوانی برابری نمی کند، گفت: با توجه به وضعیت بازار مسکن که بر اساس آن قیمت ها سر به فلک کشیده است، زوج های جوان در انتظار ازدواج هستند. با توجه به سطح دستمزدها بیش از 74 سال است که در تهران افزایش یافته است.

وی افزود: طبیعتا در چنین شرایطی اگر مبلغ وام مسکن یک میلیارد تومان افزایش پیدا کند، این موضوع تاثیری در افزایش توان خرید مسکن مردم ندارد، زیرا آن وام نیز باید در سال آینده بازپرداخت شود. پایانی که با توجه به دستمزد فعلی امکان پذیر نیست بنابراین نیاز به خرید قطعات مختلف به بازار اجاره منتقل می شود و همانطور که گفته شد به دلیل عدم تعادل عرضه و تقاضا در بازار اجاره، شاهد افزایش قیمت در بازار اجاره هستیم.

این دانشمند همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر تقاضا برای اجاره در بازار بسیار بیشتر از عرضه است، گفت: با توجه به اینکه دولت عملا کاری برای ساخت مسکن انجام نمی دهد، تقاضای زیادی وجود دارد. پشت بازار که منجر به افزایش تورم در بازار اجاره بها می شود، آنقدر بالاست که در ماه های جاری این تورم از تمام تورم های بازارهای مختلف پیشی گرفته است. تا زمانی که عرضه و تقاضا در بازار اجاره متعادل نباشد، نمی توان انتظار داشت که وضعیت بازار به سمت تعادل حرکت کند.

رمزغشایی از توفانی تورم ازار مسکان

اگر کسی قصد ساختن سازه را داشته باشد، کار را هدیه می دهد
علاوه بر بحث عدم تعادل عرضه و تقاضا در بازار مسکن، کاهش سرمایه گذاری در بازار ساخت و ساز مسکن نیز یکی دیگر از دلایل افزایش اجاره بها در این زمینه است. مرتضی افغان کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه کاهش بی سابقه ساخت و ساز مسکن در کیشور به رکود فعلی این بازار کمک می کند. در رفتن گفت: با توجه به اینکه قیمت مسکن در تهران در چند سال اخیر با کاهش بی سابقه ای روبه رو بوده و تاکنون چنین افزایش قیمتی را تجربه کرده است، این موضوع از دو جهت وضعیت سازه ها و تسهیلات را تحت تاثیر قرار داده است.

وی ادامه داد: از یک سو با توجه به افزایش قیمت ها، قدرت خرید بخش بزرگی از جامعه کاهش یافته است که این امر باعث تعمیق رکود در بازار شده است، از سوی دیگر به دلیل افزایش قیمت ها. مصالح ساختمانی، دستمزد کارگر و … هزینه پرداخت شده و مسکن خوب با رشد بسیاری همراه بوده که باعث شده بسیاری از سازندگان سرمایه ای برای ساخت و ساز خود پیدا کنند. خود.

مهدی سلطان محمدی کارشناس بازار مسکن با تاکید بر اینکه کاهش ساخت و ساز مسکن در کشور دلایل متعددی دارد در رفتن وی گفت: با توجه به بلاتکلیفی که در حوزه سرمایه گذاری به ویژه در صنعت مسکن وجود دارد، سرمایه گذاران تمایل چندانی برای حضور در این حوزه ندارند و اولین تاثیر این موضوع کاهش حجم سازه ها و سازه ها است. دستگاه ها از طریق بخش خصوصی، از سوی دیگر دلیل افزایش هزینه تولید مسکن لوکس یکی دیگر از دلایلی است که باعث کاهش سرمایه گذاری در مسکن لوکس می شود.

وی افزود: مشکلاتی که در فضای کسب و کار کیشور وجود دارد نیز بیشتر به این دلیل است که اگر فردی قصد ساخت و ساز داشته باشد به دلیل کاغذبازی های اداری برای اخذ مجوزهای مختلف و همچنین طولانی بودن و طاقت فرسا بودن این موضوع است. به نوعی کمک بلاعوض کار را داده و دیگر ساخت و ساز و ساخت و ساز انجام نمی شود، بنابراین باید موانع موجود در فضای کسب و کار کیشور برداشته شود، در غیر این صورت سرمایه گذاری بسیار کمتری در بخش مسکن یا سایر بخش ها انجام می شود. بخش‌ها.»

این کارشناس بازار مسکن افزود: هزینه های ساخت مسکن نیز در این مدت با افزایش بسیار زیادی مواجه بوده و قیمت مصالح ساختمانی اعم از سیمان، میلگرد، آهن و … بیش از 50 درصد افزایش یافته است. ، افزایش بیش از 50 درصد هزینه کارگر است، افزایش قیمت زمین و … باعث شده هزینه این بخش بسیار بالا باشد و برخی از انبوه سازان نتوانند تامین مالی کنند. پروژه های ساخت و ساز انبوه

مسعود دانشمند نیز در این زمینه معتقد است: بر اساس آمارهای رسمی، سطح سرمایه گذاری در حوزه مسکن با کاهش شدید مواجه شده است و این موضوع دلایل زیادی دارد. یکی از آنها نبود امنیت سرمایه گذاری در بخش مسکن است. همچنین افزایش شدید قیمت مسکن باعث شده است تا کسانی که شانس خرید مسکن را دارند از بسیاری از اقشار جامعه کنار گذاشته شوند. این موضوع انگیزه سرمایه گذاری در بخش مسکن را نیز کاهش داد.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان