tncibanner

رئال مادرید با غلبه بر آینتراخت فرانکفورت پنجمین قهرمانی سوپرجام یوفا را به دست آورد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

گل های داوید آلابا و کریم بنزما باعث پیروزی 2-0 رئال مادرید مقابل آینتراخت فرانکفورت و پنجمین سوپرجام یوفا در روز چهارشنبه شد.

در حالی که فرانکفورت خطرناک بود، مخصوصاً در نیمه اول، تجربه و کیفیت فردی مادرید آنها را به موفقیت رساند، همانطور که اغلب در فصل 2021-2022 قهرمان لیگ قهرمانان اروپا این کار را انجام داد.

فرانکفورت بهترین مراحل اولیه را داشت و تیبو کورتوا، دروازه بان مادریدی که در دقیقه 14 تک به تک با دایچی کامادا تک به تک شد، مجبور شد یک سیو خیره کننده انتظاری را انجام دهد.

مادرید تقریباً ابتدا به آنجا رسید، زمانی که بنزما وینیسیوس را آزاد کرد تا کوین تراپ را در محوطه جریمه بپیچد، اما توتا توپ را از خط خارج کرد.

در حالی که مادرید مالکیت توپ را در اختیار داشت، فرانکفورت چندین ضد حمله انجام داد تا اینکه مادرید در دقیقه 37 ضد حمله خود را آغاز کرد.

یک تراپ شیرجه با نوک انگشتانش به شوت وینیسیوس به گل رسید و توپ را به کرنر هل داد.

از بازی بعدی، بنزما با کاسمیرو درست در کنار تیرک سمت راست ارتباط برقرار کرد.

این برزیلی چند مدافع فرانکفورت و یک تراپ شیرجه را مکید و سپس به سمت آلابای بدون علامت که از فاصله نزدیک گلزنی کرد، برگشت.

بعد از گل، مادرید سرعتش را افزایش داد و باید 2-0 جلو می رفت، بنزما در دقیقه 41 به شکلی نامشخص توپ را از کنار دروازه بیرون می کشید.

وینیسیوس، بنزما وصل می شوند

کیفیت مادرید در نیمه دوم آشکارتر شد و تراپ در دقیقه 54 ضربه وینیسیوس را دفع کرد و در دقیقه 61 کاسمیرو به تیر دروازه برخورد کرد.

آنسگار کناف، بازیکن قرضی بوروسیا دورتموند، تنها چند دقیقه بعد، یک فرصت را داشت، قبل از اینکه وینیسیوس و بنزما با هم ترکیب شوند و مادرید را 2-0 کنند.

وینیسیوس در سمت چپ اسکیت کرد و سپس توپ را به عقب برید که ظاهراً برای فرانسوی دیده نشده بود و از لبه محوطه به خانه ضربه زد.

فرانکفورت در مراحل پایانی سخت جنگید، اما مادرید توانست بر بازی مسلط شود و پنجمین سوپرکاپ خود را از هشت تلاش به دست آورد.

این درگیری در استادیوم المپیک هلسینکی، اولین باری بود که این دو تیم از سال 1960 در یک مسابقه اروپایی به مصاف هم رفتند، زمانی که مادرید با 4 گل به فرنس پوشکاش و سه گل به آلفردو دی استفانو در فینال جام اروپا، فرانکفورت را 7-3 شکست داد.

این مسابقه همچنین فاصله رو به رشد بین رقابت های لیگ قهرمانان و لیگ اروپا را برجسته کرد و مادرید نهمین تیم لیگ قهرمانان اروپا است که در 10 سال گذشته قهرمان این رقابت ها شده است.

تنها رقیب شهری، اتلتیکو مادرید، در دهه گذشته با شکست رئال در سال 2018، سوپرجام را از طریق قهرمانی در لیگ اروپا به دست آورده است.

در 10 سال قبل، شرکت کنندگان لیگ قهرمانان و لیگ اروپا هر کدام پنج سوپرکاپ را کسب کردند.

فرانکفورت به هامبورگ (1977 و 1983)، دورتموند (1997) و برمن (1992) به عنوان فینالیست های بازنده سوپرکاپ از آلمان پیوست و تنها بایرن مونیخ (2013 و 2020) قهرمان این رویداد نمایشی شد.

(AFP)

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما