tncibanner

رئیس جمهور: سازمان ملل نباید سازمان قدرتمندی از دولت ها باشد

رئیس جمهوری خلق گفت: سازمان ملل واقعاً باید سازمان ملل متحد باشد نه سازمان دولت های مقتدر.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رییسی در بدو ورود به فرودگاه جان کندی گفت: در این سفر برای شرکت در هفتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد آمده ام. در این سفر با در نظر گرفتن فرصت هایی که وجود دارد به بیان دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران خواهم پرداخت و دیدگاه های خود را به اطلاع شرکت کنندگان و شنوندگان خواهم رساند.

وی ادامه داد: سازمان ملل واقعا باید سازمان ملل باشد نه سازمان قدرت های ملت. ما با مشکلات جهانی مواجه هستیم و می توانیم در این جلسه در مورد آنها صحبت کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه مشکلات مشترک است و راه حل ها باید بر اساس خرد جمعی و رایزنی کلی باشد، افزود: به عنوان مثال بحث تحریم ها سلاحی است که قدرت های بزرگ برای فشار بر ملت دست به دست گرفته اند. از آن زمان، سایر کشورها نیز سرعت متقابلی خواهند داشت که با صلح، آرامش و امنیت در تضاد است و ملت ها متاثر خواهند شد.

وی تروریسم، جنگ و خونریزی را از دیگر مشکلات جهانی دانست و گفت: تروریسم باعث آوارگی مردم شده است، ما مخالف جنگ و خونریزی هستیم. این مسائل باید در این جلسه با هم بحث شود. همه این مسائل و مشکلات جهانی نتیجه یک جانبه نگری است که همه را آزار می دهد. در آن ستیت ها با نگاه به کلدی به کرد بید ایسل را کرد.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما