روز جهانی تومور مغز: تاثیر تومور مغزی بر سلامت روان – کارشناس توضیح می دهد | سلامت نیوز

تومورهای مغزی، رشد غیرطبیعی در مغز یا بافت‌های اطراف آن، مدت‌هاست که به دلیل تأثیر مخرب خود بر عملکرد شناختی و فیزیکی شناخته شده‌اند. با این حال، تأثیر این تومورها بر سلامت روان تا حد زیادی تا کنون مورد بررسی قرار نگرفته است. هر سال، روز جهانی تومور مغز در 8 ژوئن برای افزایش آگاهی در مورد تومورهای مغزی و حمایت از افراد و خانواده های مبتلا به این بیماری برگزار می شود.

دکتر PN Renjen، مشاور ارشد، نورولوژی، بیمارستان Indraprastha Apollo، تاثیر تومور مغزی بر سلامت روان را توضیح می دهد.

تاثیر تومور مغزی بر سلامت روان

دکتر رنجن توضیح می دهد: «تومورهای مغزی به دلیل تداخل با عملکرد طبیعی مغز می توانند به طور قابل توجهی بر سلامت روان تأثیر بگذارند. همانطور که تومور رشد می کند، به نواحی اطراف فشار وارد می کند و باعث ایجاد علائمی مانند سردرد، تشنج و اختلالات شناختی می شود. این اثرات فیزیکی می تواند منجر به پریشانی روانی، از جمله اضطراب و افسردگی شود.

وی همچنین گفت: “محل تومور می‌تواند بر نواحی خاصی از مغز که مسئول احساسات، حافظه و تصمیم‌گیری هستند، تاثیر بگذارد و منجر به نوسانات خلقی، تغییرات شخصیتی و مشکلات تمرکز و حل مسئله شود. علاوه بر این، فرآیند تشخیص و درمان می‌تواند به چالش‌های سلامت روان مانند ترس، استرس و عدم اطمینان کمک کند. شناخت و پرداختن به این پیامدهای سلامت روان برای حمایت از افراد مبتلا به تومورهای مغزی به طور کلی بسیار مهم است.

همچنین بخوانید: تومور مغزی در کودکان: متخصص علائم، بایدها و نبایدها را توضیح می دهد

چگونه به عزیزانی که از تومور مغزی رنج می برند کمک کنیم؟

دکتر رنژن به اشتراک می گذارد، “حمایت از عزیزان مبتلا به تومور مغزی نیازمند کمک عاطفی و عملی است.”

– ابتدا با گوش دادن فعالانه به نگرانی های آنها و ایجاد فضای امن برای ابراز احساساتشان، حمایت عاطفی تزلزل ناپذیری ارائه دهید.

– خود را در مورد این وضعیت آموزش دهید تا تجربیات آنها را بهتر درک کنید.

– آنها را به برقراری ارتباط با متخصصان مراقبت های بهداشتی و شرکت در قرار ملاقات تشویق کنید.

– در انجام کارهای روزانه کمک کنید و در صورت نیاز کمک کنید.

– علاوه بر این، به تحقیق در مورد گزینه های درمانی، ارتباط آنها با گروه های پشتیبانی و هماهنگی با تیم مراقبت های بهداشتی آنها کمک کنید. در طول سفرشان شفقت، صبر و همدلی نشان دهید، زیرا حضور بی‌وقفه شما می‌تواند آرامش و قدرت فوق‌العاده‌ای را در این زمان چالش‌برانگیز فراهم کند.

ورزش برای بیماران مبتلا به تومور مغزی

دکتر رنجن توضیح می دهد: “بیمارانی که از تومورهای مغزی رنج می برند می توانند از ترکیبی از تمرینات فیزیکی و ذهنی متناسب با نیازهای فردی خود بهره مند شوند.”

ورزش‌های فیزیکی مانند فعالیت‌های هوازی ملایم، یوگا و کشش می‌توانند انعطاف‌پذیری، تعادل و رفاه کلی را بهبود بخشند.

تمرینات ذهنی مانند پازل، بازی های حافظه و خواندن می تواند به تحریک عملکرد شناختی و حفظ وضوح ذهنی کمک کند. برای طراحی یک رژیم ورزشی متناسب با توانایی ها و محدودیت های بیمار، مشورت با متخصصان مراقبت های بهداشتی و فیزیوتراپیست ها مهم است.

ورزش منظم می تواند به کاهش خستگی، بهبود خلق و خو و ارتقای حس کنترل کمک کند و در نهایت کیفیت زندگی بیمارانی را که تومورهای مغزی را مدیریت می کنند، بهبود بخشد.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان