روز جهانی زن 2023: گوگل به روش‌های مختلفی که «زنان از زنان حمایت می‌کنند» با Doodle ویژه جشن می‌گیرد | اخبار جهان

روز جهانی زن ۲۰۲۳: به مناسبت روز جهانی زن در سال 2023، گوگل در روز چهارشنبه (8 مارس 2023) روش‌های متعددی را که در آن «زنان از زنان حمایت می‌کنند» با یک Doodle ویژه جشن گرفت. طرح‌هایی که در هر حرف «GOOGLE» در Doodle ویژه وجود دارد، تنها چند مورد از حوزه‌های متعددی را که زنان در سراسر جهان برای پیشرفت و بهبود کیفیت زندگی یکدیگر حمایت می‌کنند، برجسته می‌کند.

Doodle ویژه Google برای زنانی است که در موقعیت‌های نفوذی قرار دارند و از پیشرفت در موضوعات مهم زندگی زنان در همه جا حمایت می‌کنند.

همچنین برای زنانی است که گرد هم می آیند تا به کاوش، یادگیری، و برای حقوق خود گرد هم آیند و برای زنانی که مراقبان اصلی مردم از هر طبقه ای هستند.

Doodle که توسط Alyssa Winans به تصویر کشیده شد، همچنین برای زنانی بود که سیستم‌های حمایتی حیاتی برای یکدیگر در دوران مادری هستند.

همچنین بخوانید | روز زن مبارک 2023: بهترین آرزوها، تبریک ها، پیام هایی برای به اشتراک گذاشتن با زنان زندگی شما

روز جهانی زن هر ساله در 8 مارس جشن گرفته می شود

روز جهانی زن هر ساله در هشتم مارس برای گرامیداشت دستاوردهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی زنان جشن گرفته می شود.

روز زن از اوایل دهه 1900 برگزار می شود و به جنبشی جهانی تبدیل شده است که مرزها، فرهنگ ها و ایدئولوژی ها را فراتر می گذارد.

تاریخچه روز زن

در اوایل دهه 1900، زنان در سراسر جهان برای حقوق خود از جمله حق رای، شرایط کاری بهتر و پایان دادن به تبعیض جنسیتی مبارزه می کردند.

در سال 1908، حدود 15000 زن در خیابان های شهر نیویورک در ایالات متحده راهپیمایی کردند و خواهان حقوق بهتر، ساعات کمتر و حق رای بودند.

سال بعد، اولین روز ملی زن در ایالات متحده در 28 فوریه برگزار شد.

متعاقباً، در سال 1910، کلارا زتکین، یک فعال آلمانی، ایده روز جهانی زن را برای گرامیداشت دستاوردهای زنان و دفاع از حقوق آنها در کنفرانس بین المللی زنان کارگر در کپنهاگ مطرح کرد. او پیشنهاد کرد که هر سال در هر کشوری باید جشنی در همان روز برگزار شود – روز زن – تا بر خواسته های آنها فشار بیاورند.

این پیشنهاد به اتفاق آرا پذیرفته شد و اولین روز جهانی زن در 19 مارس 1911 در اتریش، دانمارک، آلمان و سوئیس جشن گرفته شد.

بعدها، در آستانه جنگ جهانی اول برای صلح، زنان روسی اولین روز جهانی زن را در 23 فوریه، آخرین یکشنبه ماه فوریه برگزار کردند.

پس از بحث و گفتگو، روز جهانی زن موافقت شد که هر ساله در 8 مارس جشن گرفته شود و از آن زمان این روز به عنوان تاریخ جهانی روز جهانی زن باقی مانده است.

موضوع کمپین روز جهانی زن 2023 #Equity در آغوش گرفتن است

موضوع کمپین روز جهانی زن ۲۰۲۳ #Equity در آغوش گرفتن است.

هدف کمپین روز جهانی زن 2023 #Equity در آغوش گرفتن این است که جهان درباره «چرا فرصت‌های برابر کافی نیست» صحبت کند.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان