tncibanner

روز ملی صرع: علائم هشدار دهنده صرع که نباید نادیده بگیرید – بررسی علائم و درمان | سلامت نیوز

توسط دکتر پاوان پای

اکثر مردم از صرع رنج می برند که بر مغز تأثیر می گذارد و منجر به تشنج های مکرر می شود. فرد مبتلا به صرع باید از علائم و نشانه های مختلف آگاه باشد. علاوه بر این، جستجوی به موقع درمان و مدیریت شرایط نیز ضروری است. آیا بدون هیچ دلیلی ناگهانی زمین می خورید یا بیهوش می شوید؟ آیا اغلب برای مدت کوتاهی با از دست دادن آگاهی از محیط اطراف خود گیج می شوید؟ آیا کسی حرکت تند اندام همراه با فشردن دندان ها، کف کردن از دهان همراه با از دست دادن کنترل مثانه و روده را مشاهده کرده است؟ سپس ممکن است صرع داشته باشید. موارد صرع در کشور به سرعت در حال افزایش است. شناخته شده است که بیماران صرعی دچار حملات مکرر می شوند. در آستانه روز ملی صرع در 17 نوامبر، بیایید علائم، علائم و درمان صرع را دریابیم.

علائم صرع

علل شایع تشنج در کودکان صدمات هنگام تولد، تب، عفونت و ضربه به سر است. در بزرگسالان آسیب به سر، الکل، داروها، عوامل ژنتیکی، سکته مغزی و اختلالات پری ناتال می تواند علت باشد. اما بسیاری از مردم علائم صرع را تشخیص نمی دهند و در سکوت رنج می برند. همچنین عدم آگاهی در مورد این وضعیت عصبی ناتوان کننده وجود دارد. بنابراین، فرد باید علائم این بیماری را بشناسد تا در زمان مناسب آن را مدیریت کند.

اینها برخی از علائم صرع است که نباید از دست بدهید:

تکان‌ها و تکان‌های غیرقابل کنترل که تشنج یا تناسب دارند: این یکی از علائم شایع در افراد مبتلا به صرع است.

سفتی، سختی: بله، سفتی که حالت تونیک اندام است نیز یکی از علائم این بیماری است.

در حال فرو ریختن: اگر بدون هیچ دلیلی سقوط کردید، ممکن است دچار صرع شده باشید. بهتر است بدون معطلی با پزشک مشورت کنید و به موقع مداخله کنید.

خیره شدن: این نیز نشانه ای از صرع است که باید به درستی ارزیابی شود.

ناتوانی در پاسخ به سر و صدا یا کلمات برای دوره های کوتاه: این نیز نشانه ای از صرع خواهد بود.

دوره های پلک زدن سریع چشم: این همچنین می تواند به این معنی باشد که فرد دچار تشنج غیبت می شود.

تشخیص صرع

برای تشخیص این بیماری می توان از الکتروانسفالوگرافی (EEG) استفاده کرد. پس از مشاهده علائم بهتر است با پزشک صحبت کنید و سپس به دنبال درمان باشید. همچنین ام آر آی و سی تی اسکن نیز می تواند در تشخیص این عارضه مفید باشد.

درمان صرع

برای درمان این بیماری مصرف داروهای ضد صرع توصیه می شود. دارو بر اساس نوع تشنج شما خواهد بود. علاوه بر این، در موارد خاصی که درمان دارویی با شکست مواجه می‌شود و EEG ویدیویی و تصویربرداری پیشرفته یک ناحیه قطعی در مغز را می‌گیرد که منجر به تشنج می‌شود، جراحی برای برداشتن قسمت کوچکی از مغز که احتمالاً منجر به تشنج می‌شود، توصیه می‌شود. فراموش نکنید که پس از شروع درمان برای پیگیری منظم با پزشک مراجعه کنید

(سلب مسئولیت: دکتر پاوان پای مشاور مداخله ای مغز و اعصاب و متخصص سکته مغزی، بیمارستان Wockhardt Mira Road است. نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسنده است. زی نیوز آن را تایید نمی کند.)

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما