روگول نشریه‌ی انگلیسی از آشفتبازار تیم ملی ایران

دیلی میل انگلیسی وضعیت قطر، اولین رقیب این کشور در جام جهانی 2022 را منتشر کرد و آن را آشفته، آشفته و آشفته توصیف کرد.

از زمان همگروه شدن تیم های ملی ایران و انگلیس در گروه B جام جهانی 2022 قطر، رسانه های انگلیسی نگاه ویژه ای به وضعیت رقبای اول خود در مرحله گروهی این رقابت ها داشته اند. اتفاقات اخیر تیم ملی کیشورمان و بحث برکناری دراگان اسکوچیچ از سرمربیگری این تیم و بازگشت او به این تیم از دید رسانه ها پنهان نمانده است.

روزنامه دیلی یکی از این رسانه ها بود که گزارشی از وضعیت فعلی تیم ملی نوشت و در آن وضعیت تیم ملی کیشورمان در چند ماه مانده به شروع جام جهانی در وضعیت بدی قرار گرفت. . در ادامه این گزارش را می توانید بخوانید:

گرت ساوتگیت (سرمربی تیم ملی انگلیس) دغدغه های ویژه ای برای جام جهانی دارد. او متوجه نبود فرم مدافعان میانی در تیم کلیدی و نیمکت نشینی آنها در تیم های باشگاهی خود در ابتدای فصل جدید و همچنین بازخوردهای منفی به دلیل عملکرد ضعیف آنها در لیگ ملت های اروپا شد. با این حال شاید او با دیدن وضعیت کنونی اولین رقیب خود در جام جهانی ایران و هرج و مرجی که این تیم در آن به سر می برد، متوجه شود که وضعیت او و تیمش چندان بد نیست. با وجود داشتن نسل طلایی از بازیکنان، به نظر می رسد حساسیت بازی های ایران در جام جهانی باعث شده است که فدراسیون فوتبال کشور و مسئولان عالی رتبه آن تصمیماتی اتخاذ کنند که به طور بالقوه شانس ایجاد یک جام جهانی تاریخی را دارند.این نوجوان جام جهانی را برگزار می کند که پتانسیل صعود به یک هشتم نهایی را دارد.

وضعیت فدراسیون فوتبال ایران به گونه ای است که در مقایسه با آن، فدراسیون فوتبال انگلیس با همه سختی هایش نمادی از ثبات و مدیریت اصولی به نظر می رسد. پس از یک آمادگی نظامی پر دردسر در قطر که با بی نظمی همراه بود، دراگان اسکوچیچ، سرمربی کروات که ایران را به جام جهانی 2022 رساند، اخراج شد. البته او دوباره شش روز بعد رفت که فدراسیون که این روزها به دلیل انتخاب رئیس خود دچار آشفتگی شده است، متوجه شد که با اخراج اسکوچیچ قوانینی را علیه او رعایت کرده است، زیرا تعداد افراد برای برگزاری جلسه هیئت مدیره فدراسیون برای تعیین تکلیف محدود بود شما لازم نیست.

اسکوچیچ به این ترتیب بازگشته است، اما مهلت داده شده و موقتی به نظر می رسد. با انتخاب رئیس فدراسیون جدید در پایان ماه جاری، احتمال اخراج سرمربی کرواسی وجود دارد و این بار رسمی و با تعداد مشخصی از اعضای هیات رئیسه خواهد بود. . در عین حال، ماجرای اخراج و بقای اسکوچیچ دراماتیک، حجابی از برخی مشکلات و اختلافات دیگر درون تیم ملی ایران بود. سردار آزمون، مهاجم بایرلورکوزن با بیانیه ای که ظاهرا مورد حمایت این تیم قرار گرفته از بازگشت اسکوچیچ استقبال کرد و نوشت: ما با تیم فنی در تلاش هستیم تا دل مردم ایران را در جام جهانی قطر شاد کنیم. در این زمان حساس و کوتاه به ما و تیم ما اعتماد کنید. تیم باید در جام جهانی حمایت کامل داشته باشد. ما بازیکنان از شما می خواهیم که چیزی را تغییر ندهید.”

با این حال، تنها چند ساعت بعد، مهدی طارمی، ستاره خط حمله – بازیکن پورتو که در سال 2021 مقابل چلسی گلزنی کرد و گل او نیز به عنوان زیباترین گل فصل لیگ قهرمانان اروپا انتخاب شد – این پیام را منتشر کرد. از طرف او وی در این پیام نوشت: اینقدر بی احترامی به تیم شده که دوست داریم در قالب بیانیه ای چند بازیکن را به نام آن منافع شخصی متفرق کنیم و باعث ایجاد تفرقه در تیم شویم. علیرضا جهانبخش، بازیکن فاینورد و بازیکن سابق برایتون نیز پیام من را پسندید و آن را بازنشر کرد. این حرکت توسط چند بازیکن دیگر این تیم نیز انجام شد. پس از اردوی قطر، تعدادی از بازیکنان ارشد این تیم با مقامات دولتی در ایران دیدار کردند تا درخواست خود را مبنی بر اخراج اسکوچیچ مطرح کنند و این افشاگری اوضاع را بیشتر کرد.

با نگاهی به آن برخی جاها احساس می کنند مربی بومی گزینه بهتری برای هدایت تیم ملی است، نام علی دایی کاپیتان سابق این تیم با 149 بازی ملی به عنوان گزینه اول مطرح شد. برخی از بازیکنان این تیم خواهان بازگشت کارلوس کی روش سرمربی سابق منچستریونایتد بودند که با او به جام جهانی 2014 و 2018 راه یافتند.

مایکل چرچ کارشناس فوتبال آسیا گفت: باید امیدوار بود که ایران به نحوی از این مرحله عبور کند چه اسکوچیچ بخواهد سرمربی این تیم بماند یا نه. ناراحت کننده ترین نکته این است که تیم ملی کنونی ایران با تیم ملی این کشور در سال های 1996 تا 1999 قابل مقایسه است که با پیروزی 2 بر یک مقابل آمریکا در جام جهانی 1998 یکی از بزرگترین پیروزی های این کشور را به دست آورد.

ایران امیدوار است که تیم ملی فعلی اش آنقدر که به نظر می رسد آسیب پذیر نباشد. با تمام این اوصاف، اسکوچیچ باید با حسرت به Sautget و چیزی که باعث ایجاد بحران اعتماد به نفس در تیم شد، نگاه کند.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان