زندگی های متعدد مارتین سیمز

لس آنجلس – همانطور که از سلف پرتره ها پیش می رود، ویدیوی “DED” اثر مارتین سیمز کمی مازوخیستیک است. آواتار دیجیتالی این هنرمند در یک برزخ صاف و بدون ویژگی قدم می زند و چندین مرگ وحشتناک را تحمل می کند. سپپوکو با چاقوی سرآشپز. آلرژی فلج کننده و کشنده. اسهال آنقدر انفجاری است که مانند یک عروسک پارچه ای به آسمان پرتاب می شود، سپس در اثر سقوط می میرد. بعد یه جورایی بلند میشه و به راه رفتن ادامه میده.

سیمز به یاد می آورد که یک کلیپ اولیه از این قطعه 15 دقیقه ای را برای یکی از دوستانش ارسال کرده است. او اخیراً در غرفه‌ای در Little Dom’s، یک رستوران ایتالیایی با سس قرمز و چوب تیره در محله لس فلیز این شهر، گفت: «من هنوز فکر می‌کنم این یک نوع خنده‌دار است. “اما اجازه دهید واضح بگویم که من درک می کنم که مردم چگونه نمی دانند. آنها می گفتند، “چه چیزی [expletive] این است؟ واقعاً خشونت آمیز است. من دوست ندارم تو را در حال مرگ ببینم.»

او به من گفت اما موضوع همین است. “همیشه سطحی از جدیت در بسیاری از کارهایی که من انجام می دهم وجود دارد که لزوماً با آنها ارتباط برقرار نمی کنم.”

به خصوص زمانی که نژاد در میان باشد. او اذعان کرد: “من از یک دال استفاده می کنم، سیاهی، که برای برخی افراد می تواند دلالت بر درد جدی داشته باشد.” اما من آن را به عنوان یک فضای واقعی شادی و آزادی می بینم.”

سیمز، 34 ساله، نوعی هنرمند “رسانه های جدید” است که این اصطلاح را قدیمی می کند. او از روزهایی که برنامه‌نویس فیلم در کلوپ‌هایی مانند مرکز فیلم اکو پارک در لس‌آنجلس بود، لنزهای مختلف رسانه‌ها را برای بازجویی از آنچه جامعه از زنان سیاه‌پوست، و به‌ویژه هنرمندان سیاه‌پوست انتظار دارد، چرخانده است. یک ویدیوی اولیه، “تنها بت من واقعیت است” از سال 2007، شامل یک کپی VHS تخریب شده از یک گفتگوی داغ و ویرایش نشده در مورد مسابقه بین دو شرکت کننده در “دنیای واقعی” است. سیمز در مؤسسه هنر شیکاگو در رشته سینما تحصیل کرد، یک فروشگاه کتاب به نام عصر طلایی را تأسیس کرد و یک اثر هنری به نام دومینیکا راه اندازی کرد. او برچسب ها را جمع آوری کرد: هنرمند، نویسنده، نوازنده، ناشر، معلم، فیلمساز. دی جی، اینفلوئنسر، برند. در سراسر هنر او، تصاویر متحرک او دارای آواتارهایی از خودش است که او با آمیزه‌ای حیاتی از نفس و خستگی، کج خلقی و عشق به آنها می‌بخشد.

در تابستان 2017، سیمز با مدرک MFA از کالج بارد فارغ التحصیل شد. در پاییز، او یک سال را به عنوان هیئت علمی در موسسه هنر کالیفرنیا آغاز کرد. در این میان، او یک نمایش انفرادی در MoMA تولید کرد – یک چیدمان با رنگ بنفش شامل عکس‌ها، مبلمان و یک ویدیوی بلند.

این پاییز برای او سه کودتای نهادی و یک فیلم در سینماها به ارمغان می آورد. هر ستاره نسخه‌هایی از Syms را دراماتیزه و برون‌یابی کرد. یک پخش ویدیویی جدید و با پایان باز که توسط الگوریتم‌های یادگیری ماشینی تغذیه می‌شود، «Neural Swamp» را تا اکتبر 2011 ارائه می‌کند. 30، در موزه هنر فیلادلفیا. و یک کمدی کمدی گونزو به نام «او دیوانه»، 2015-2021، که سیمز اغلب در آن نقش آفرینی می کند، تا فوریه 2023 در موزه هنرهای معاصر شیکاگو ظاهر می شود. جدیدترین قسمت زندگی واقعی هنرمند را از طریق پوششی از این فیلم نشان می دهد. “داستان زندگی” TikToks ارسال شده توسط خواننده رپ Lil Nas X.

«DED» نمایش‌دهنده «کالج گریو»، نمایش گذشته‌نگر سیمز در موزه هنر CCS Bard Hessel در شمال ایالت نیویورک است. بارد، استاد دانشگاه این هنرمند، همچنین الهام‌بخش اولین حضور او در فیلم‌های مستقل بود: «آفریقایی ناامید»، که کارگردانی و نویسندگی آن با راکت کالشو بود، با نمایش‌هایی در نیویورک از سپتامبر آغاز می‌شود. 16. (دیاموند استینگیلی هنرمند، دوست قدیمی، نقش اصلی را ایفا می کند، زن سیاه پوستی به نام پالاس با وزارت امور خارجه تازه تاسیس شده؛ بریجت دوناهو، فروشنده سیمز در نیویورک، و ال استاینر، معلم سابق او، نقش های کوچکی به عنوان استاد کاخ دارند. )

آواتارهای زیاد سیمز رکوردی برای بقا در فضای رسانه ای خنده دار است. آنها گاهی اوقات به شیوه روانکاوی یا خودمراقبتی، خودپسند هستند. مفهوم “کالج گریو”، مکانی که ترفند تبدیل تجربه شخصی به داستان های مدرن را آموزش می دهد، که از طریق تجربه هنرمند در مسیر MFA توسعه یافته است. سیمز در یادداشت‌های مطبوعاتی به «آفریقائی ناامید» می‌نویسد که همپوشانی‌های همپوشانی یک کالج هنر پیشرفته در دره بوکولیس هادسون با نژادپرستی همراه بود. یکی از آخرین سکانس‌های لایه‌های فیلم، صدای مردی را پیدا کرد که از همکاران متعصب خود با عکس‌هایی از مزارع و مغازه‌های کارت پستال در تروی، نیویورک صحبت می‌کرد.

لورن کورنل، سرپرست ارشد هسل، گفت: «برنامه درسی که او ارائه می‌کند بزرگتر از آن چیزی است که یک کالج معمولاً پوشش می‌دهد». تمام زندگی، دوستان، متفکران، فرهنگ فرد را در بر می گیرد. اساتید و گالریست های او همکار می شوند. مکان هایی که او زندگی می کند به مجموعه ها و تنظیمات تبدیل می شوند.

در غرفه Little Dom’s، لبه هالیوود، بافته‌های نارنجی روز روی تاپ یاسی سیمز افتاد و خالکوبی روی شانه‌اش برجسته بود: کلمه “EVIL”. (از یک زاویه خاص دیده می شود، تقریباً به عنوان “LIVE” خوانده می شود.) خدمتکاران در سالن مگس های کوچک را با صدای بلند یک راکت برقی می زدند.

سیمز در آلتادنا بزرگ شد، شهری آرام در کنار کوه‌های شرق لس آنجلس که به عنوان خلوتگاهی برای میلیونرهای خشن و منطقه‌ای برای طبقه متوسط ​​سیاه‌پوست شناخته می‌شود. مادرش به عنوان پرستار ثبت‌نام شده در بیمارستان Kaiser Permanente در بلوار سانست کار می‌کرد و سیمز با اتوبوس به لس‌آنجلس می‌رفت تا بعدازظهرها را به مرور کتاب‌های Goodwill و Skylight یا تماشای فیلم در سالن‌های قدیمی بگذراند. سختی جنبشی شهر در آثار او به چشم می خورد. شخصیت های او سوار اتوبوس می شوند. آنها در لس آنجلس قدم می زنند.

اما رجیسترهای مجازی برای Syms و نسخه های آن به همان اندازه مهم هستند. در برخی از ویدیوهای او، متن های شخصیت ها به صورت حباب روی صفحه ظاهر می شود. هر قطعه 2018 “Mythicbeing” یک ربات گفتگوی تعاملی است. در طول مکالمه ما، او پیام‌های متنی، یادداشت‌های صوتی و یادداشت‌هایی را از تلفنش جمع‌آوری می‌کرد و نحوه ادغام ایده‌ها در هنر را با هم ترکیب می‌کرد. سبک هایپرلینک کردن او در زمان واقعی با روش ترکیبی کار او مطابقت دارد، اصلاح، پالایش و یادآوری افکاری که یک فرد را تشکیل می دهد.

سیمز “DED” را به رویایی که در اوایل سال 2020 دیده بود، در حالی که مبتلا به کووید بود، ردیابی می کند. در یک فایل صوتی که ضبط آن را به خاطر نمی آورد ذخیره می شود. عنوان نمایش سال 2021 که آن اثر در آن عرضه شد، “غارت شیرینی”، از خاطره دیگری گرفته شده است. او برنامه یادداشت‌هایش را بالا می‌آورد: «زندگی ap را در یک مرکز خرید عجیب و غریب ارسال کنید. افراد بارد و دیگران من و لورن در حال تلاش برای فرار هستیم. مردم در حال غارت هستند، بنابراین لطفاً در راه خروج از پلیسه ها جلوگیری کنیم. همه چیز رفته است همه چیزهای خوب حداقل لورن از طبقه دوم به اقیانوس می‌افتد در حالی که من برای ملاقات با او به پایین خزیدم. او با من شنا می کند قبل از میلاد او در برابر جریان قوی تر است. بالاخره بیرون می‌رویم و من فوراً به ضرب گلوله کشته می‌شوم.»

این چیزهای سنگینی است، کابوسی که توسط ناآرامی های مدنی تحریک شده توسط پلیس که سیاه پوستان غیرمسلح آمریکایی را می کشد، در پس زمینه یک بیماری همه گیر جهانی ایجاد شده است. سیمز زنجیره‌ای از تداعی‌های پشت عبارت Loot Sweets را توضیح داد: موسیقی عود قرون وسطایی، کاور بابی مک‌فرین از گروه بیتلز «Blackbird»، جبران خسارت. در حالی که هنرمندان و فعالان خواستار پایان دادن به بهره برداری از تصاویر مرگ سیاه شدند، سیمز به طنز چوبه دار روی آورد.

اما سیمز در حال استخراج رگ پوچی است که در یک دید آشکار پنهان شده و از طریق آزمایش‌های آزاد در فرهنگ سیاه‌پوستان مانند شعر امیری باراکا یا جاز سان را اجرا می‌کند. در سال 2013، او «مانیفست آفروآینده‌نگر دنیا» را نوشت که باطنی‌های آفروآینده‌نگر و دیگر گریزها را از بین می‌برد. درعوض، او پیشنهاد می‌کند: «اثر تنبیه‌کننده اما امیدوارکننده‌ای زنده‌کننده تصور دنیایی بدون سوراخ‌های فانتزی: بدون دریچه‌ها به پادشاهی‌های مصر، بدون غواصی عمیق در Drexciya، بدون پرواز آفریقایی‌ها که ما را به سرزمین موعود سوق دهند.»

کیوریتور مگ اونلی، که سیمز را در نمایشگاه سال 2019 «زمان افراد رنگی» در مؤسسه هنرهای معاصر فیلادلفیا قرار داد، به من گفت که این متن زیربنای دیدگاه نمایش درباره «تلاقی موقتی‌ها، سیاهی و دنیوی» است.

اونلی افزود: «من عاشق توانایی او در محور گفتگوها پیرامون آینده سیاه که بر روی چیزهای خارق‌العاده و دیدنی متمرکز است، و به ما یادآوری می‌کند که آینده ما ممکن است تفاوت زیادی با حال ما نداشته باشد.»

سیمز اشاره کرد که تینی، آواتار او در “DED” واقعا نمی میرد. پشت ژاکت سفید تینی با تمام کلاه ها نوشته شده است: TO HELL WITH MY SUFFERING. آن را کوان بنامید تا دوگانگی لذت بردن از یک دنیای اغلب افتضاح را در خود جای دهد.

در موزه هنر فیلادلفیا، اینستالیشن سبز درخشان «باتلاق عصبی» صورت دو زن را بر روی مانیتورها نصب می‌کند که در اطراف پوف‌های وینیل چیده شده‌اند. صفحه سوم با فیلمی از دور بازی های ویدیویی قدیمی گلف چشمک می زند. موسیقی و اجراها دائماً در زمان واقعی بازنگری می‌شوند: بازیگران دیجیتالی فیلمنامه‌ای را که سیمز نوشته است بازگو می‌کنند، اما الگوریتمی دائماً به‌روزرسانی می‌شود و ترکیبی از کلیشه‌های کمدی و زبان‌ها را به‌روزرسانی می‌کند.

به طور رسمی، «باتلاق عصبی» شبیه اینستالیشن شیکاگو است، و هر دو محصول دیگری از سیمز را به یاد می آورند: طراحی او برای یک کلوپ شام تحت حمایت پرادا در هالیوود در جریان نمایشگاه هنری فریز لس آنجلس امسال. داناهو گفت که دیدگاه او برای آنچه که «حالت پرادا» با نام «هلا ورلد» نامیده می‌شود، شامل «آخرین جزئیات، از مجموعه سخنرانی‌ها تا کتاب‌های کبریت» بود. نام او بر روی خیمه‌های رستوران، پیام‌های پیامکی از مهمان‌ها که در اتاق ناهارخوری در اطراف صفحه‌های طولانی می‌خزند، فیلم‌های مدار بسته از جمعیت روی مانیتورهای آویزان شده از گل میخ‌های خالی بین رستوران، نوار بیرونی – «این صحنه رویای بیداری مارتین سیمز بود. “

شاید این یک استعاره هم باشد: پایه‌ها وجود دارند، دیوارهایی هستند، اما گاهی اوقات می‌توانی از میان آنها عبور کنی. شاید به سادگی، در دنیایی که مستعد نمایش ناامیدی است، روش فلورسنت سیمز برای مقابله، جمعیت را به خود جلب می کند.

از سیمز پرسیدم چرا با توجه به دامنه پویایی اش، او هنوز به عنوان یک هنرمند گالری کار می کند. “من احساس آزادی زیادی می کنم، می دانید؟” او گفت که تنها در دنیای هنر، بی‌صلاحیت‌ترین تصورات شما با چنین حمایت جدی روبرو می‌شود. او درباره رویدادی در اقامتگاه Zentrum Paul Klee در برن، سوئیس به من گفت، جایی که به جای نمایش اسلایدهایی از کارهای قدیمی، از برگزارکنندگان خواست که یک کوکتل بنفش در بار سرو کنند. نه تنها آنها موافقت کردند، بلکه یک متخصص ترکیب ساعت ها قبل از آن به او کمک کرد تا طعم و رنگ نوشیدنی را کامل کند.

سیمز گفت: «اگر به کسی بگویم که می‌خواهم خانه کوچک را به مدت یک ماه به عنوان یک پروژه هنری اجرا کنم، احتمالاً می‌توانم».تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم