سنگاپور مردی را به جرم توطئه برای قاچاق 2 پوند شاهدانه اعدام کرد

سنگاپور روز چهارشنبه مردی را که به توطئه برای قاچاق حدود دو پوند حشیش محکوم شده بود، اعدام کرد، مجازاتی که گروه‌های حقوق بشر آن را به شدت افراطی خواندند و سایر کشورها در سراسر جهان موضع خود را در مورد ماری جوانا کاهش دادند.

این مرد، Tangaraju Suppiah، 46 ساله سنگاپوری، در سال 2018 به دلیل هماهنگی با دو مرد دیگر برای واردات حشیش در سال 2013 محکوم شد. اگرچه او هرگز با مواد مخدر تماس نداشت، اما پس از یک اعدام به اعدام با دار زدن محکوم شد. قاضی حکم داد که او از طریق دو شماره تلفن متعلق به او با مردان دیگر مرتبط بوده است.

قوانین مواد مخدر سنگاپور از خشن ترین قوانین در جهان است و مجازات اعدام را برای برخی از جرایم قاچاق مواد مخدر تعیین می کند. سال گذشته، این کشور 11 نفر را به دلیل جرایم غیرخشونت آمیز مواد مخدر اعدام کرد.

سنگاپور به استفاده از اعدام برای جرایم مرتبط با مواد مخدر ادامه داده است، حتی اگر همسایه و رقیبش، مالزی، اخیراً مجازات اعدام اجباری خود را برای جرایم جدی از جمله جرایم مواد مخدر به پایان رسانده است.

فیل رابرتسون، معاون آسیایی دیده‌بان حقوق بشر، در بیانیه‌ای گفت که این حکم “فحش‌آمیز و غیرقابل قبول” است و “نگرانی‌های جدی را ایجاد می‌کند که سنگاپور در حال راه‌اندازی ولگردی مجدد برای خالی کردن حکم اعدام خود در یک تلاش نادرست بازدارنده است که در واقع نشان می‌دهد. بیش از هر چیز دیگری در مورد بربریت سنگاپور است.

کرستن هان، یکی از مخالفان مجازات اعدام، گفت که آقای. اعدام تانگاراجو نشان داد که سنگاپور “سخت به نظر رسیدن در مورد جرم و جنایت” را به اجرای سیاست های موثرتر برای کاهش آسیب ناشی از مواد مخدر اولویت داده است.

فعالان گفتند که شواهد علیه آقای. تانگاراجو – شماره تلفن های دو مرد دیگر – تا حد زیادی غیرواقعی بود. سازمان های حقوق بشر نیز نگرانی هایی را مطرح کردند که آقای. تانگاراجو هنگامی که برای اولین بار توسط مقامات بازجویی شد به وکیل دسترسی نداشت – قانون سنگاپور چنین حقی را تضمین نمی کند – و هنگامی که پلیس اظهارات او را گرفت از دسترسی به مترجم تامیل محروم شد.

پیش از اعدام، مقام ارشد حقوق بشر سازمان ملل متحد از مقامات خواست تا در این حکم “بازنگری فوری” کنند.

راوینا شمداسانی، سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای گفت: «ما نگرانی‌هایی در مورد روند درست و احترام به تضمین دادرسی عادلانه داریم.

مقامات سنگاپور این نگرانی ها را رد کردند و گفتند که آقای. تانگاراجو مراحل قانونی خود را فراهم کرده بود. اداره مرکزی مبارزه با مواد مخدر کشور در بیانیه‌ای که قبل از اعدام وی صادر کرد، گفت که او “در طول این روند به مشاوران حقوقی دسترسی داشته است.” همچنین گفت که یک قاضی ادعای خود مبنی بر محرومیت از دریافت مترجم را “غیر صادقانه” دانسته است، زیرا او هنگام ارائه اظهارات بعدی به مقامات درخواست مترجم نکرده است.

در بیانیه آمده است: «مجازات اعدام بخشی از استراتژی جامع پیشگیری از آسیب سنگاپور است که هم تقاضا و هم عرضه مواد مخدر را هدف قرار می دهد.

دو مرد دیگر مرتبط با این پرونده، هر دو علیه آقای آقای شواهدی ارائه کردند. تانگاراجو در محاکمه اش یکی از آنها که با حشیش مورد نظر دستگیر شده بود، به قاچاق 499.9 گرم مواد مخدر اعتراف کرد – درست کمتر از 500 گرم یا 1.1 پوند که مجازات اعدام را در پی داشت – و به 23 سال زندان و 15 سال محکوم شد. ضربات عصا دیگری ترخیصی دریافت کرد که به منزله تبرئه نبود.

آقای. خانواده تانگاراجو تا زمان اعدام او برای عفو و بخشش مبارزات انتخاباتی انجام دادند و درخواست های ویدئویی صادر کردند و نامه هایی به حلیمه یعقوب، رئیس جمهور سنگاپور نوشتند. روز سه‌شنبه، دادگاه سنگاپور درخواست تجدیدنظر خانواده را رد کرد.

خانم می گوید: «خانواده او گفتند که تا آخرین لحظه از او دست نمی کشند. هان، فعال ضد مجازات اعدام، که با آقای. خانواده تانگاراجو پس از اعدام. برای آنها مهم بود که به تلاش برای مبارزه برای او ادامه دهند.»

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان