شایع ترین اختلالات روانپزشکی در سالمندان چیست؟

روانپزشکی سالمندان، تخصصی در روانپزشکی است که برای درمان بیماری های روانی سالمندان، شرایط خاص جسمی و اجتماعی سالمندان را که بسیار متفاوت از جوانان است، در نظر می گیرد.

به گزارش ارنا، سالمندی یکی از مراحل طبیعی زندگی است که ویژگی های خاص خود را دارد و می تواند با کاهش توانایی ذهنی و جسمی همراه باشد. ابتلا به بیماری های مزمن و حاد، مصرف همزمان چند دارو و احتمال تداخل دارویی، بازنشستگی، از دست دادن شغل مناسب، از دست دادن منابع مالی و موقعیت اجتماعی و از دست دادن دوستان، عواملی هستند که باعث ایجاد استرس در سالمندان می شوند. می تواند منجر به مشکلات روانی و بیماری های روانی صورت شود.

بر اساس مطالعات، حدود 25 درصد از سالمندان علائم قابل توجهی از بیماری های روانپزشکی دارند. روانپزشکی سالمندان در سال 1991 توسط هیئت روانپزشکی و نورولوژی آمریکا در تخصص فوق ارائه شد.

اگر درگیر احساسات شدید هستید یا احساسات شما دلیل خاصی ندارد یا از آنچه که احساس می کنید و تجربه می کنید راضی نیستید و فقط می دانید که مثل قبل نیستید و از وضعیت فعلی خود راضی نیستید. ، بهتر است به روانپزشک مراجعه کنید.

رایج ترین

تفرین روانتیکتری سالمندان

روانپزشکی سالمندان رشته ای است که به بررسی و درمان مشکلات روانی سالمندان می پردازد. افراد مسن ممکن است درگیر اختلالات روانی مرتبط با سن از جمله زوال عقل باشند یا مشکلات دیگری از جمله افسردگی، اضطراب، اختلال دوقطبی یا اسکیزوفرنی را تجربه کنند.

اگرچه ممکن است سالمندان از اختلالات روانی مشابه جوانان رنج ببرند، اما تفاوت های اساسی بین آنها وجود دارد که روانپزشک باید در درمان سالمندان به آنها توجه کند. سالمندان به احتمال زیاد قادر به ایفای نقش فعال در درمان سلامت روان نیستند و حتی ممکن است به سطح متفاوتی از حمایت و کمک دیگران نیاز داشته باشند و به همین دلیل ممکن است به افراد دیگری نیاز داشته باشند که در درمان سلامت روان تجربه داشته باشند. اختلالات . .

درمان روانپزشکی سالمندان باید بر اساس نیازهای روانی، جسمی، عاطفی و اجتماعی آنها باشد. روانپزشک باید تمام جنبه های کودک را برای درمان در نظر بگیرد و به سایر اعضای خانواده آموزش های لازم را برای حمایت از سالمندان در مدیریت موقعیت های عاطفی پیچیده ارائه دهد.

دلایل به روانپزشک سالمندان اشاره دارد

مراجعه به روانپزشک سالمندان می تواند دلایل زیادی داشته باشد، عواملی که سالمندان را به روانپزشک سوق می دهد گاهی اوقات می تواند ناشی از بیماری های جسمی باشد از جمله: سکته مغزی، درد مزمن، پارکینسون، دیابت و …. این امکان وجود دارد که بیمار به دلیل اختلالات روانی در ابراز احساسات یا عقب ماندگی ذهنی دچار مشکل شده و یا از اختلال حافظه رنج می برد. اگر درگیر احساسات شدید هستید یا هیچ احساسی ندارید، مثلاً احساس شادی یا غم شدید، عصبانیت شدید و غیره دارید یا حتی درگیر تغییرات خلقی هستید، بهتر است به روانپزشک سالمندان مراجعه کنید. .

رایج ترین

شایع ترین اختلالات روانپزشکی در سالمندان عبارتند از:

– افسردگی

– شناسایی اختلال

– ترس و فوبیا

– فقط مواد مخدر

– زوال عقل (هذیان و زوال عقل)

اغلب اختلالات روانپزشکی در سالمندان قابل پیشگیری است و در صورت تشخیص سریع قابل درمان و کاهش است، به ویژه زوال عقل در صورت تشخیص سریع و درمان سریع می تواند روند را کاهش دهد، اما با گذشت زمان و عدم درمان به موقع، غیر قابل برگشت است و خواهد بود. دائمی و سالمندان به تخت نیاز خواهند داشت.

رایج ترین

روانپزشکی سالمندان برای اختلال فراموشی

تشخیص زوال عقل با ارجاع به روانپزشک برای سالمندان می تواند روند فراموشی را کند کرده و در برخی موارد درمان آن را دشوار کند. اختلال فراموشی و فراموشی معمولا در افراد بالای 65 سال دیده می شود، پیش رونده و غیرقابل برگشت است و تأثیر مستقیم بر روی عقل دارد و با افزایش سن احتمال بروز آن افزایش می یابد، به طوری که 20 درصد از سالمندان بالای 80 سال. از آن رنج می برند.

از مهم ترین عوامل ایجاد فراموشی در سالمندان می توان به ضربه مغزی، تومور مغزی، ایدز، مصرف زیاد مشروبات الکلی، مصرف برخی داروها، عفونت، بیماری های مزمن ریوی و التهابی اشاره کرد. به طور کلی می توان گفت 15 درصد از سالمندان دچار افسردگی هستند. افزایش سن به تنهایی باعث افسردگی نمی شود، اما سالمندانی که از بیماری های جسمی، تنهایی و انزوای اجتماعی رنج می برند به راحتی در معرض افسردگی قرار می گیرند و قبل از تشدید افسردگی باید از خدمات روانپزشک سالمندان استفاده کنند.

مهمترین علائم افسردگی در سالمندان عبارتند از:

باینی اماند سطح انرژی و غلظت

ریتم رویا را هم می خورم

کاهش وزن و اشتها

سایر علائم فیزیکی مزمن مانند سرگیجه

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان