tncibanner

شش کشته توسط نیروهای اسرائیلی در مرگبارترین روز برای فلسطینیان در سال جاری


بیت لحم و اورشلیم
CNN

تحلیل سی‌ان‌ان از داده‌های رسمی فلسطین نشان داد که دست‌کم شش فلسطینی روز سه‌شنبه توسط ارتش اسرائیل کشته شدند که این مرگ‌بارترین روز خشونت‌ها در کرانه باختری اشغالی در سال جاری است.

به گفته وزارت بهداشت فلسطین، پنج نفر در شهر قدیمی نابلس در جریان حمله اسرائیل به آنجا کشته شدند. این وزارتخانه افزود، هنگامی که معترضان فلسطینی در واکنش به عملیات نظامی نابلس به خیابان ها ریختند، ششمین نفر در نبی صالح در شمال رام الله بر اثر شلیک گلوله های اسرائیلی کشته شد.

این وزارتخانه گفت که یورش در نابلس همچنین حدود 20 زخمی برجای گذاشت.

اسرائیل گفت که لانه شیر را هدف قرار داده است، یک گروه ستیزه جوی جدید که امسال در نابلس ظهور کرد و سربازان اسرائیلی را هدف قرار داد و حداقل دو نفر را کشت.

به گفته نبیل ابورودینه، سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، کشتار روز سه‌شنبه را یک «جنایت جنگی» خواند و از ایالات متحده خواست که «تجاوز» اسرائیل به کرانه باختری را قبل از «رسیدن به نقطه بسیار حساس» متوقف کند.

یائیر لاپید، نخست وزیر اسرائیل، در توضیح حمله نابلس گفت: “هدف ما وارد کردن خسارت شدید و پایدار به تروریسم و ​​عوامل آن در جنین و نابلس و هر جای دیگری که لانه های تروریستی رشد می کند، بوده و باقی می ماند.” وی افزود که رئیس گروه شبه نظامی لانه شیر و دیگر شبه نظامیان در این حمله ترور شدند و “آزمایشگاه تروریستی لانه شیر” به شدت آسیب دید.

عزاداران در کرانه باختری در 25 اکتبر 2022.

در بیانیه مشترکی که در توییتر منتشر شد، نیروهای دفاعی اسرائیل، آژانس امنیت اسرائیل و پلیس اسرائیل اعلام کردند که حمله ای به مخفیگاهی در شهر قدیمی نابلس انجام شد که به عنوان مقر فرماندهی و سایت تولید مواد منفجره توسط عوامل شرکت Lion استفاده می شد. دن، افزود که این گروه مسئول یک حمله تیراندازی که منجر به کشته شدن یک سرباز اسرائیلی شد، و همچنین تلاش برای انجام حمله در تل آویو که توسط پلیس اسرائیل خنثی شد و همچنین کارگزاری مواد منفجره در یک پمپ بنزین بود.

در این بیانیه آمده است که نیروهای امنیتی اسرائیل “محل تولید مواد منفجره” را در جریان این حمله منفجر کردند و افزودند که “ده ها فلسطینی لاستیک ها را آتش زدند و به سمت سربازان سنگ پرتاب کردند.” را [Israeli] نیروها با شلیک گلوله به مظنونان مسلحی که به سمت آنها تیراندازی می کردند پاسخ دادند.

نیروهای ملی فلسطین، گروهی از گروه های سیاسی و مردمی، روز سه شنبه اعتصاب عمومی را در شهرها و روستاهای کرانه باختری اعلام کرد. این اعتصاب بر خدمات ضروری مانند مدارس، دانشگاه ها و دادگاه ها تأثیر خواهد گذاشت.

امسال مرگبارترین سال در کرانه باختری برای فلسطینیان کشته شده توسط سربازان اسرائیلی از سال 2015 بوده است. اسرائیل ادعا می کند که بیشترین کشته ها درگیری شدید با سربازان بوده است.

همچنین این مرگبارترین سال برای اسرائیلی ها و خارجی هایی است که در حملات فلسطینیان از سال 2015 کشته شدند.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما