شمارش آرا و کاهش خشونت

سیستم رای گیری الکترونیکی برزیل با ادعای نادرست بولسونارو به عنوان رئیس جمهور مبنی بر اینکه مملو از تقلب است، در سرتاسر جهان خبرساز شده است.

اما Nieto-Matiz و Skigin سال‌ها قبل، زمانی که برزیل شروع به انتشار آن در مناطق سراسر کشور کرد، مطالعه سیستم را آغاز کردند. آنها متوجه شدند که به نظر می رسد تأثیر شگفت انگیزی دارد: هنگامی که رأی گیری الکترونیکی در یک منطقه خاص معرفی شد، جنایات خشونت آمیز به سرعت در آنجا سقوط کرد.

نیتو ماتیز وقتی هفته گذشته صحبت کردیم به من گفت: «این واقعاً گیج کننده بود. آنها انتظار داشتند که شاید رابطه ای بین رأی گیری الکترونیکی و سیاست های خاص پیدا کنند: شاید منفعتی برای شهروندان بی سواد، که احتمال شمارش آرای آنها در سیستم الکترونیکی جدید بیشتر از سیستم کاغذی قدیمی است. اما به نظر می رسید که کاهش خشونت تقریباً بلافاصله اتفاق افتاده است، قبل از اینکه هر سیاست جدیدی فرصتی برای اثرگذاری پیدا کند. چه چیزی می تواند دلیل آن باشد؟

وقتی کمی عمیق‌تر کاوش کردند، دریافتند که سیستم رأی‌گیری جدید به نظر می‌رسد که احزاب سیاسی را که با وعده دادن کالاها یا منابع در ازای حمایت – آنچه که دانشمندان علوم سیاسی احزاب مشتری‌گرا می‌نامند – رای‌آوری می‌کنند، اندکی کمتر می‌کند تا در انتخابات پیروز شوند. محققان این فرضیه را مطرح کردند که این احزاب ممکن است برای برنده شدن به تقلب در رای اعتماد کنند، که پس از معرفی رای گیری الکترونیکی سخت تر شد.

در مقابل، احزاب به اصطلاح برنامه‌ریزی‌شده، که تمایل دارند با وعده اعمال سیاست‌های خاص، حمایت را بسیج کنند – برای مثال دستور کار چپ حزب کارگران، حزب رئیس‌جمهور فعلی، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا – در دوره جدید کمی بهتر عمل کردند. سیستم. (احزاب برنامه‌ای نیز می‌توانند برنامه‌های جناح راست داشته باشند. و هیچ حزبی منحصراً این یا آن مدل نیست، اما تمایل دارند به یک جهت منحرف شوند.)

نیتو ماتیز و اسکیگین تعجب کردند که آیا ممکن است بین خشونت و نوع حزبی که در انتخابات غالب شده است ارتباطی وجود داشته باشد، بنابراین آنها تصمیم گرفتند آن را با دقت بیشتری آزمایش کنند – که نتیجه آن مقاله فعلی است.

آن‌ها مجموعه‌ای از انتخابات محلی را آن‌قدر دقیق بررسی کردند که اساساً یک سکه ورق خوردند و نتایج را به همان اندازه‌ای که ممکن است در دنیای سیاست واقعی ممکن بود به تصادف نزدیک کنند. به این ترتیب، آنها می توانستند به طور منطقی مطمئن باشند که تفاوت ها به دلیل نوع حزبی است که برنده شده است، نه به دلیل شرایط زیربنایی در منطقه.

نتایج قابل توجه بود: هنگامی که احزاب برنامه‌ریزی شده پیروز شدند، نرخ قتل‌های محلی بلافاصله کاهش یافت. اما وقتی احزاب مشتری گرا پیروز شدند، خشونت در مناطق آنها در واقع بدتر شد. و بار دیگر، محققان گفتند، این تأثیر خیلی سریع ظاهر شد که نتیجه قوانین یا سیاست‌های جدید نبود.

زمانی که ما صحبت کردیم، محققان دقت کردند که یک مطالعه برای بیان قطعی اینکه چرا آنها رابطه ای بین احزاب برنامه ای و کاهش خشونت پیدا کردند کافی نیست. اما آنها یک فرضیه داشتند – و اینجاست که همه چیز شروع به اسکورسیزی می کند.

آنها پیشنهاد می کنند که احزاب مشتری گرا بیشتر با گروه های مسلح محلی همکاری می کنند، که در برزیل شامل باندهای جنایتکار و گروه های شبه نظامی مورد حمایت زمین داران و الیگارش ها هستند.

تحقیقات نشان داده است که احزاب مشتری گرا تمایل دارند کنترل های داخلی نسبتاً ضعیفی بر عضویت و نامزدها داشته باشند که می تواند آنها را به ابزارهای مفیدی برای جنایتکارانی تبدیل کند که به دنبال ورود به سیاست هستند – چیزی که مطالعات دیگر در هند و کلمبیا نشان داده است. علاوه بر این، باندها و شبه نظامیان می توانند به خلاص شدن از شر مخالفان سیاسی، کمک به تقلب در انتخابات، یا رساندن آرای مردم از گروه ها یا مناطق تحت کنترل خود کمک کنند.

در مقابل، از آنجایی که احزاب برنامه‌ریز نیاز به حفظ نظم ایدئولوژیک دارند، تمایل دارند کنترل‌های نهادی قوی‌تری بر روی اینکه چه کسی می‌تواند نامزد یا مقام حزبی باشد، داشته باشند. و همچنین اگر رأی دهندگان آنها را فاسد یا خشن بدانند، ممکن است با واکنش شدیدتری مواجه شوند، زیرا جذابیت آنها برای رأی دهندگان بر این است که چگونه برنامه های ایدئولوژیک خود را در دفتر اجرا می کنند. انجام این کار در حالی که درگیر تحقیقات یا پیگرد قانونی برای تخلفات هستند، دشوارتر است، به این معنی که آنها انگیزه کمتری برای همکاری با گروه‌های خشن دارند.

بنابراین، این تئوری می گوید، در حالی که تصمیمات سیاستمداران فردی ممکن است کمی متفاوت باشد، احزاب مشتری گرا انگیزه بیشتری برای وارد شدن به روابط سودمند دوجانبه با باندها، شبه نظامیان یا سایر بازیگران خشونت آمیز داشتند. و این به آن گروه های مسلح مصونیت و قدرت محلی بیشتری داد که به نوبه خود جنایات خشونت آمیز را افزایش داد.

که ما را به انعطاف پذیری دموکراسی برزیل بازمی گرداند.

تحقیقات نشان داده است که با گذشت زمان، احزاب برنامه‌ریزی شده تمایل دارند احزاب مشتری‌گرا را از بین ببرند، زیرا حمایت از احزاب مشتری‌گرا به محض اینکه قدرت را از دست می‌دهند و قادر به توزیع منابع بین حامیان نیستند، از بین می‌رود. کار اسکیگین و نیتو-ماتیز با نشان دادن اینکه چگونه این فرآیند ممکن است قدرت گروه های خشن را نیز کاهش دهد، به آن اضافه می کند.

اسکیگین گفت: «ما باید انتظار داشته باشیم که آن بازیگران جنایتکار یا عموماً بازیگران اجباری، یا باید تضعیف شوند، یا اگر بتوانند زنده بمانند، نمی توانند به این میزان خشونت متوسل شوند.

با در نظر گرفتن این دریچه، داستان گسترده‌تر دموکراسی برزیل کمتر شبیه یک دوره بحران دموکراتیک است، و بیشتر شبیه آشفتگی در یک مسیر طولانی، آهسته و هنوز ناقص دموکراسی‌سازی است.

و این نشان می‌دهد که انتخابات اخیر، که با پیروزی یک نامزد برای حزب کارگران – بزرگترین حزب برنامه‌ریز کشور – همراه بود، ممکن است پیامدهایی برای زندگی شهروندان عادی داشته باشد که بسیار فراتر از سیاست‌ها یا ایدئولوژی حزب او است.


از اینکه مشترک هستید متشکرم

نسخه های گذشته خبرنامه را اینجا بخوانید.

اگر از مطالبی که می خوانید لذت می برید، لطفاً آن را به دیگران توصیه کنید. آنها می توانند در اینجا ثبت نام کنند. همه خبرنامه های مختص مشترکین ما را اینجا مرور کنید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم