tncibanner

طوفان استوایی فردی قرار است مالاوی وبا را بیشتر تضعیف کند

مالاوی واقعاً این را تجربه می کند مرگبارترین شیوع وبا در تاریخ ثبت شده آن رودولف شونک، نماینده صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) مالاوی گفت – چیزی کمتر از این – و کشور همچنین در تلاش است تا به یک شیوع اولیه و موارد مداوم COVID-19 در سراسر کشور پاسخ دهد.

در یک به روز رسانی به خبرنگاران در ژنو، آقای. شونک گزارش داد که از یک سال پیش که شیوع این بیماری به طور رسمی اعلام شد، وبا در 29 منطقه در سراسر مالاوی گسترش یافته است.

“این است در سراسر کشور، بیش از 50000 نفر را تحت تاثیر قرار داده است و بیش از 1500 کشته،” او از طریق لینک ویدئویی از لیلونگوه گفت. از این تعداد بیش از 12000 کودک به وبا مبتلا شده اند و از این تعداد متاسفانه 197 نفر – تقریبا 200 نفر – جان خود را از دست داده اند.

هشدار طوفان

سازمان جهانی هواشناسی سازمان ملل متحد (WMO) در یک هشدار مرتبط خاطرنشان کرد که بر اساس سرویس ملی هواشناسی مالاوی، فردی “بار دیگر بارندگی های شدیدتری را به جنوب کشور خواهد آورد.”

این توسعه احتمالاً چالش‌های تهدیدکننده زندگی بیشتری را برای جوامعی ایجاد می‌کند که در حال حاضر با رسیدن فصل بارانی به اوج خود دست و پنجه نرم می‌کنند، همراه با این واقعیت که اکنون فصل بارانی است. فصل لاغر سالانه در مالاوی، جایی که بسیاری از خانواده ها باید با منابع کمیاب کنار بیایند.

با وجود اینکه یک بیماری قابل پیشگیری است، وبا یک “حکم اعدام” برای هزاران کودک آسیب پذیر است در این کشور آفریقای جنوبی، آقای یونیسف شونک اصرار کرد. عفونت در مناطق سیل زده با تصفیه فاضلاب و آب آشامیدنی ناکافی شایع است.

این مقام یونیسف توضیح داد که وضعیت به ویژه دشوار است زیرا “منابع ملی” محدود است زیرا کشور در تلاش برای بهبودی از تأثیر کووید-19 است. «سیستم بهداشت و درمان بیش از حد تحت فشار است، کارکنان بهداشتی واقعاً ماه‌هاست که به حد نهایی رسیده‌اند. و این زمان‌ها برای بچه‌های مالاوی واقعاً سخت است.»

از هر دو بچه یک نفر نیازمند

در سراسر مالاوی، حدود 4.8 میلیون کودک – “از هر دو کودک در کشور یک کودک” به کمک های بشردوستانه نیاز دارند. شونک هشدار داد و خاطرنشان کرد که کودکانی که به شدت گرسنه هستند، 11 برابر بیشتر از کودکانی که تغذیه مناسبی دارند، در معرض خطر مرگ ناشی از وبا هستند.

“تا پایان ماه مارس، انتظار می رود تقریباً یک چهارم میلیون کودک زیر پنج سال دچار سوءتغذیه حاد شوندانتظار می رود بیش از 60000 کودک به شدت دچار سوءتغذیه شوند.

به عنوان بخشی از پاسخ سازمان ملل، یونیسف آب تمیز و تجهیزات بهداشتی و پشتیبانی از جمله سطل های پلاستیکی، صابون، قرص های تصفیه آب، توالت های پلاستیکی سیار و پودر سفید کننده کلر را توزیع کرده است.با رسیدن به 4000 نفر در مرز مالاوی و زامبیا.

آژانس ملل متحد همچنین شش منطقه را بر اساس میزان بالای موارد وبا و مرگ و میر در اولویت قرار داده است: لیلونگوه، مانگوچی، بلانتایر، بالاکا، سالیما و ماچینگا.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما