tncibanner

عذاب و خلسه آپارتمان های باله

در حالی که شکی نیست که آپارتمان باله در حال حاضر همه جا وجود دارد، تعریف اینکه چه چیزی یک آپارتمان باله را تشکیل می دهد تا حدودی کشسان است. در اینجا چند پارامتر مفید وجود دارد که باید هنگام جستجوی یک جفت از خود در نظر داشته باشید:

آنها تقریباً به شکل دمپایی باله با پنجه گرد هستند. (این امر بدیهی به نظر می رسد، اما جای زیادی برای خطا وجود دارد.) آنها می توانند پاشنه کمی داشته باشند اما چیزی بالاتر از نیم اینچ نداشته باشند. انگشت باز یک نه است. بند زدن گاهی اوقات مجاز است، اما هر چیزی که بیش از حد سنگین باشد یا سگک داشته باشد، کفش را به مری جین تبدیل می کند. یک بند الاستیک کار می کند (مانند انواع بسیار محبوب Miu Miu یا حتی بهتر از آنهایی که از Row هستند). و بس.

شاید مطمئن نیستید که در مورد بازگشت این روند چه احساسی داشته باشید. شاید شما هم مثل من چند دهه پیش یک مرحله باله را پشت سر گذاشتید و فکر می کردید که با آنها تمام شده اید. آیا شما عاشق انگشتان پاهای گرد شده شدید؟ آیا شما نیز مانند امی واینهاوس آنقدر آنها را به رنگ آب هات داگ پوشیدید؟ آیا اغلب از یک روز قدم زدن در آن‌ها برمی‌گشتید و فقط به این فکر می‌کنید که چرا کفش‌های تختی که بسیار کاربردی به نظر می‌رسند، در واقع عمیقاً ناراحت‌کننده هستند؟

آیا می خواهید دوباره آنها را امتحان کنید، اما مطمئن نیستید چگونه؟

بهترین توصیه ای که باید سعی کنید به آن توجه کنید این است که در برابر آهنگ آژیر لباس پوشیدن مانند بالرین مقاومت کنید. من به اندازه طرفدار بعدی بالانچین، شلوار و ژاکت های ریز را دوست دارم، اما با آنها کت باله نپوشید. آپارتمان‌های باله که بیش از حد شبیه کفش‌های پوینت هستند یا روبان‌های چسبیده دارند، به‌عنوان یک لباس به‌شمار می‌آیند.

هر کسی که شیفته «دوازده پرنسس رقصنده» بود، می‌داند که چنین کفش‌هایی به راحتی فرسوده می‌شوند. بنابراین، در حالی که ممکن است تخت‌های باله بادمجانی رنگ دست دوم دیور را با قیطان یا پارچه‌های جیر قهوه‌ای شکلاتی لیلی پولیتزر با تزئینات متالیک شامپاین پیدا کنید، باید جفت‌های واقعاً فرسوده زیادی را مرتب کنید.

هنگامی که تخت باله مناسب خود را پیدا کردید، به سراغ یک پینه دوز بروید تا یک آج مقاوم در برابر لغزش روی کفه آن قرار دهید که به کفش عمر طولانی تری می بخشد. وقتی آنجا هستید، یک کفی بالشتکی تهیه کنید تا پوشیدن آن‌ها کمی آسان‌تر شود.

به نظر می رسد که رقصندگان باله آپارتمان باله می پوشند. جنل مانزی، که با باله شهر نیویورک می رقصد، در اینستاگرام گفت که “حتی نمی تواند به یک برند محبوب نگاه کند”، “بیشتر به این دلیل که به استخوان های ضعیف پاهایم فکر می کنم، اما یک جفت باله عالی را دریافت کردم. آپارتمان در پاریس تابستان گذشته در Chanel.

اگر تأییدیه بالرین شما را ناراحت نمی کند، بدانید که آپارتمان های باله شانل با همه چیز خوب به نظر می رسند. همچنین، آنها دارای یک پنجه کلاهک هستند و گاهی اوقات انگشت پا با بقیه قسمت های صاف تضاد دارد، مانند یک انگشت سیاه با یک توید پاستلی، یا یک انگشت سرمه ای با بدن چرمی سبز آبی. این Chanel که به دلیل سطح پایین موجودی خود بدنام است، باید شخصاً بروید و ببینید چه چیزی در اندازه شما موجود است. اگر رنگ مداد رنگی در سایز 39 پیدا کردید – زرد تاکسی، آبی روشن – فوراً با من تماس بگیرید. (875 دلار)

Maison Margiela به‌خاطر تنوع‌های زیاد کفش‌های تابی دوشاخه معروف است. طرفداران آن به چکمه‌های تابی علاقه دارند، اما من فکر می‌کنم تابی باله دوستانه‌ترین نقطه ورود به آن جهان است. دوستم کت به من اشاره کرد به ساتن ها. او پیام داد: «آنها نرم‌ترین تبی‌ها (از نظر معنوی) هستند. رنگ‌ها واقعاً باورنکردنی هستند – بنفش عمیق، سبز مریم گلی تیره، قهوه‌ای شاه بلوطی – و با هر نوع شلوار جین خوب به نظر می‌رسند، اما حتی با شلوارهای دوخت سایز بزرگ و یک پیراهن آکسفورد گشاد بهتر به نظر می‌رسند. (345 دلار، از 690 دلار)

Khaite تخت باله با کریستال های سواروسکی می سازد. بهترین ها ساتن مشکی با کریستال هایی به نوعی طرح هارلکین هستند. هر چه تخت باله مفصل‌تر و مجلل‌تر باشد، بهتر به نظر می‌رسد. بنابراین این لباس‌ها را در تابستان با شلوارک مخصوص کفش و یک تاپ دنده‌دار سفید بپوشید و باحال‌ترین فرد در فروشگاه مواد غذایی خواهید بود. (980 دلار)

وقتی با دامن و لباس بپوشید، کت باله می تواند کمی بیش از حد آماده به نظر برسد. آنها به ساختار و پنجه مربعی این ساتن ها از ردیف نیاز دارند. این جفت قرمز زغال اخته چقدر خوب به نظر می رسد که از زیر یک لباس مشکی بلند در نوعی جشن بهاری ظاهر می شود؟ امتیاز این است که این راحت ترین چیز بعدی است به استثنای جوراب هایی که در یک مهمانی طولانی می پوشند. (790 دلار)

به راحتی می توان کمان های ظریف بسیاری از آپارتمان های باله را بدیهی دانست. آنها فقط به نوعی آنجا هستند، به نظر عالی می رسند. این جفت دارای یک جعبه پنجه دراز و یک کمان است که به جای انگشت پا به وسط پا برخورد می کند. آنا گری، صاحب کلاب وینتیج در منهتن، یک فروشگاه در بندر جنوبی استریت که این سبک را می فروشد، می گوید: «رییک ها به عنوان یک عنصر سبک اهمیت بیشتری دارند. بنابراین اگرچه آنها به اندازه یک کفش مشکی همه کاره هستند، اما ظریف تر هستند. و کمی کمتر بی گناه. و به همین ترتیب شما! (280 دلار، از 350 دلار)

منصور گاوریل باله‌های باله‌ای را با لامپ بالا می‌سازد، که برخی از افراد ترجیح می‌دهند تا انگشتان پا را زیاد نشان دهند. آنها تمام رنگ های اصلی را انجام می دهند (Repetto و Margaux و French Sole نیز طیف وسیعی از سایه های عالی دارند)، اما هیجان انگیزترین نسخه از رافیا ساخته شده است. با شلوار کتان سفید؟ یا در مورد شلوارهای Pleats Please برای تضاد نرم و طبیعی و آینده نگر؟ (395 دلار)

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما