فرارو | گروه خونی طلایی

فرارو- اگر گروه خونی AB دارید و به شنیدن نادر بودن آن عادت دارید، از شنیدن اینکه گروه خونی نادر تری نیز وجود دارد شگفت زده خواهید شد.

به روزلام فرارو به نقل از جروزالم بست، یک گروه خونی به قدری نادر وجود دارد که تنها 43 نفر در جهان آن را دارند و تنها 9 نفر از آنها اهداکننده خون هستند. گروه خونی معروف به Rhnull (یا Rhesus null) به دلیل کمیاب بودن و ارزش بالای آن، اغلب «خون طلایی» نامیده می شود. برای درک اینکه چرا این نوع گروه خونی بسیار نادر است، باید کمی در مورد گروه های خونی بدانید.

چهار گروه خونی واقعی وجود دارد. گروه خونی A قدیمی ترین و حتی قبل از تکامل نسل بشر از اجداد ما وجود داشته است. گروه خونی B حدود 3.5 میلیون سال پیش بر اثر جهش ژنتیکی در یکی از قندهای سطح گلبول های قرمز ایجاد شد. 2.5 میلیون سال پیش، جهش دیگری در ژنی که مسئول نوع قند سلول های خونی است، منجر به تشکیل گروه خونی می شود، به طوری که سلول ها آن نوع قندی را ندارند که باعث تشکیل گروه خونی A می شود. یا ب. طی چند سال بعد، گروه خونی دیگری اختراع شد، گروه خونی که هر دو قند را به اشتراک می گذارد و به نام AB شناخته می شود.

گروه های خونی با آنتی ژن هایی مشخص می شوند که روی غشای سلولی قرار دارند و در تماس با محیطی که با آن سازگار نیست، پاسخ ایمنی را تحریک می کنند.

چهار نوع سلول خونی بر اساس آنتی ژن های A و B طبقه بندی می شوند: گروه خونی A حامل آنتی ژن A، گروه خون B حامل آنتی ژن B و AB حامل هر دو است. گروه خونی با هیچ یک از آنتی ژن ها باردار نیست. علاوه بر این، گلبول های قرمز بر اساس وجود یا عدم وجود پروتئین به عنوان رزوس طبقه بندی می شوند. اگر آن پروتئین وجود داشته باشد، علامت + در کنار گروه خونی و در غیر این صورت، نماد – اضافه می شود.

Грохот конной талайе

خون طلایی چیست؟

اولین مورد “خون طلایی” در سال 1961 در یک زن متولد استرالیا شناسایی شد. از آن زمان، موارد نادر دیگری گزارش شده است و دانشمندان تخمین می زنند که از هر 6 میلیون نفر در سراسر جهان، 1 نفر دارای این گروه خونی هستند. هیچ کس به طور قطع نمی داند، اما همانطور که گفته شد، تنها 43 مورد تایید شده از افراد با این گروه خونی وجود دارد.

همانطور که گفته شد، این خون برای افرادی که دارای گروه های خونی کمیاب در سیستم Rh هستند، خون “جهانی” محسوب می شود، زیرا حاوی هیچ یک از آنتی ژن هایی نیست که ممکن است مقاومت سیستم ایمنی را تحریک کند. این بدان معناست که این گروه خونی پتانسیل زیادی برای انتقال خون دارد و همچنین در تحقیقات پزشکی مانند داروهای ساختاری مبتنی بر ایمونوگلوبولین برای جلوگیری از بیماری رزوس (شرایطی که در آن آنتی‌بادی‌های موجود در خون زنان باردار به خون حمله می‌کنند) استفاده می‌شود. سلول های نوزادان آنها) استفاده شده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم