فورد در کاهش قیمت خودروهای الکتریکی از تسلا پیروی می کند

فورد موتور روز دوشنبه اعلام کرد که قیمت‌های پرفروش‌ترین مدل باتری‌دار خود، موستانگ Mach-E را کاهش داده و تولید این خودروی اسپرت را افزایش می‌دهد. این آخرین نشانه از تشدید رقابت در بازار خودروهای الکتریکی بود.

دو هفته پیش، تسلا در واکنش به کاهش تقاضا در سراسر جهان، قیمت خودروهای الکتریکی خود را تا 20 درصد کاهش داد.

کاهش قیمت برای دو نسخه مقرون به صرفه Mach-E هر کدام کمتر از 1000 دلار بود. مدل‌های دیگر، با باتری‌های دوربردتر و آپشن‌های ممتاز، از 3680 دلار به 5900 دلار کاهش یافتند که کاهش 6 درصدی به 9 درصدی را نشان می‌دهد.

جیم فارلی، مدیر اجرایی فورد، گفت: «ما می‌خواهیم خودروهای برقی را در دسترس‌تر کنیم، بنابراین در حال افزایش تولید و کاهش قیمت‌ها در سری Mach-E هستیم.» در توییتر گفت. وی افزود که “با تولید بیشتر، هزینه ها را کاهش می دهیم که به ما امکان می دهد این پس انداز را با مشتریان به اشتراک بگذاریم.”

ارزان‌ترین موستانگ Mach-E – یک مدل دیفرانسیل عقب با باتری استاندارد – اکنون دارای لیست قیمت 45995 دلار است که 900 دلار کاهش یافته است. Mach-E GT با کارایی بالا با باتری با برد گسترده اکنون با قیمت 63995 دلار به فروش می رسد که کاهش 5900 دلاری دارد.

کم هزینه ترین خودروی تسلا مدل 3 است که از موستانگ ماخ ای کوچکتر است و قیمت آن از 43990 دلار شروع می شود. مدل Y چهار چرخ متحرک، رقیب مستقیم‌تر موستانگ الکتریکی، از 53490 دلار شروع می‌شود. یک موستانگ Mach-E چهار چرخ متحرک با باتری قابل مقایسه اکنون با قیمت 53995 دلار به فروش می رسد.

خودروهای الکتریکی با قیمت کمتر از 55000 دلار می توانند واجد شرایط دریافت اعتبار مالیاتی فدرال 7500 دلاری باشند که از ژانویه در دسترس قرار گرفته است. 1 بر اساس قانون کاهش تورم. کاهش قیمت فورد، نسخه‌های بیشتری از Mach-E را واجد شرایط دریافت اعتبار می‌کند.

فورد گفت که قیمت های جدید به طور خودکار برای مشتریانی اعمال می شود که سفارش داده اند و منتظر خودروهای خود هستند. بخش اعتباری فورد همچنین نرخ‌های بهره یارانه‌ای را تا 5.34 درصد برای سفارش‌های ماخ E که بین ژانویه انجام می‌شود، ارائه می‌کند. 30 و 3 آوریل.

تسلا مدت‌هاست که بر بازار خودروهای برقی تسلط داشته است، که تا چند سال گذشته تا حد زیادی مجبور به کنترل آن بود، اما به طور فزاینده‌ای با رقابت سختی روبرو می‌شود. نرخ رشد آن در چین کاهش یافته است، جایی که اکنون توسط یک تولید کننده محلی، BYD، فروش بیشتری دارد. علاوه بر فورد، فولکس واگن، هیوندای، کیا و سایر خودروسازان مدل های الکتریکی را در ایالات متحده معرفی کرده اند که فروش خوبی دارند و به طور کلی ارزان تر از مدل های لوکس تسلا هستند.

در سال 2022، فورد کمتر از 40000 ماخ ایس فروخت که حدود 45 درصد بیشتر از سال 2021 بود. این باعث شد که Mach-E بعد از مدل Y و مدل 3 تسلا، سومین مدل برقی پرفروش باشد.

در بیشتر دو سال گذشته، تسلا، فورد و سایر خودروسازان قیمت خودروهای الکتریکی را افزایش دادند زیرا تقاضا برای خودروهای باطری‌دار بسیار بیشتر از عرضه بود. اما تقاضا برای خودروها و سایر کالاهای با بلیت های بزرگ در ماه های اخیر ضعیف شده است زیرا فدرال رزرو نرخ های بهره را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. انتظار می رود سیاست گذاران فدرال رزرو در اولین نشست خود در سال در روز چهارشنبه، افزایش نرخ خود را کاهش دهند.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان