(فیلم) انگشت مصنوعی که سطوح مختلف را با دقت 90 درصد تشخیص می دهد

فرارو-تیمی از محققان آکادمی علوم چین اخیرا انگشت مصنوعی طراحی کرده اند که می تواند سطوح مختلف را با دقت 90 درصد شناسایی کند. در مقاله ای که در مجله Science Advances منتشر شده است، این گروه توضیح می دهد که چگونه با استفاده از حسگرهای تریبوالکتریک توانسته اند این انگشت را لمس کنند.

لطفا فرار کنید دانشمندان قبلاً توانسته‌اند انگشتان روباتیکی با توانایی تشخیص ویژگی‌های سطوح خاص مانند نرمی یا رطوبت بسازند. اکنون این تیم جستجو توانسته اند انگشت رباتیکی را با قابلیت شناسایی مواد لمس شده طراحی کنند.

به منظور ابداع این توانایی، آنها سنسورهای مربعی کوچکی را بر روی نوک بدنی به شکل انگشت اعمال کردند. هر کدام از مربع ها از نوع متفاوتی از پلیمرهای پلاستیکی ساخته شده بودند که هر کدام خواص الکتریکی منحصر به فردی داشتند. هنگامی که چنین حسگرهایی به جسم نزدیک می شوند، الکترون های آنها به روش های منحصر به فردی با مواد برهم کنش می کنند. این سنسورها همگی به پردازنده های داخل انگشت متصل هستند. این پردازنده ها همچنین به هم متصل هستند تا امکان مقایسه نتایج و تجزیه و تحلیل داده ها بر اساس یادگیری ماشین را فراهم کنند.

یک صفحه نمایش کوچک نیز به این انگشت متصل است که نتایج را نیز نمایش می دهد. محققان این انگشت را با لمس سطوح مختلف صاف مانند سطوح شیشه ای، چوبی، پلاستیکی و سیلیکونی آزمایش کردند. انگشت به طور متوسط ​​در 96.8 درصد موارد قادر به تشخیص مواد مختلف با حداقل دقت 90 درصد برای همه سطوح بود. آنها هزاران بار این انگشت را در تماس با سطوح مختلف آزمایش کردند و دریافتند که در کاربردهای صنعتی بسیار خوب عمل می کند.

محققان می گویند اگر قرار باشد از این انگشت در صنعت استفاده شود، می توان آن را مستقیما به مکانیزم کنترلی متصل کرد. آنها معتقدند که می توان از این انگشت برای اطمینان از انطباق محصولات مختلف با استانداردهای تولید استفاده کرد. آنها حتی می گویند که چنین انگشتی می تواند توانایی های ویژه انسانی را به یک ربات اضافه کند.

منبع: techxplore

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما