tncibanner

قند خون در دوران بارداری: برای جلوگیری از دیابت بارداری این مراحل را دنبال کنید سلامت نیوز

قند خون بالا یکی از بیماری های مهم و شایع در سراسر جهان است که در صورت عدم کنترل می تواند منجر به عوارض شدید سلامتی شود. برای زنان باردار، بررسی سطح قند خون ضروری است، زیرا ممکن است ایجاد شود دیابت بارداری، یعنی دیابتی که ممکن است در دوران بارداری ایجاد شود. دیابت بارداری می تواند منجر به بسیاری از مشکلات سلامتی شود و همچنین احتمال ابتلا به دیابت را در زنان افزایش می دهد، حتی زمانی که دوره بارداری آنها به پایان رسیده است.

افزایش ناگهانی قند خون مادر می تواند مشکلات زیادی را در حین زایمان ایجاد کند و حتی بعد از زایمان نیز بر سلامت او تأثیر بگذارد. با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، ایالات متحده، دیابت بارداری همچنین خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در فرزند شما را در مراحل بعدی زندگی افزایش می دهد. نوزاد همچنین می تواند خیلی بزرگ باشد و زایمان را دشوار کند. کودک همچنین می تواند زود به دنیا بیاید و دچار مشکلات تنفسی شود.

اینجا هستند پنج نکته مفید کاهش احتمال ابتلا به دیابت بارداری برای زنانی که هنوز باردار نشده اند.

به طور منظم تمرین کن: بله، آنقدر واضح است که یک پیشنهاد می تواند دریافت کند، اما همچنان بسیار مهم است. فعالیت نامنظم گلوکز در بدن منجر به دیابت بارداری می شود، اما ورزش منظم می تواند به جلوگیری از مشکلات کمک کند.

درست غذا بخورید و وزن بدن را حفظ کنید: اگر شما یک زن چاق هستید، احتمال ابتلا به دیابت در دوران بارداری بیشتر از مادران غیر چاق است. یک رژیم غذایی متعادل و وزن بدن سالم به کاهش قند خون کمک می کند.

مصرف فیبر را افزایش دهید: طبق گزارش ها، افزایش مصرف روزانه فیبر به میزان 10 درصد می تواند خطر ابتلا به دیابت بارداری را تا حدود 26 درصد کاهش دهد. بنابراین غذاهای غنی از فیبر مانند سبزیجات، میوه ها، انواع لوبیا و غلات کامل مصرف کنید.

چای سیاه، قهوه سیاه بخورید: به جای شیر چای و قهوه، سیاه شوید! چای سبز، چای سیاه و قهوه سیاه بدون شکر افزوده می توانند تفاوت زیادی ایجاد کنند.

پرهیز از غذاهای ناسالم: غذاهای سرخ شده، غذاهای ناسالم و نوشیدنی های شیرین منجر به افزایش سطح قند خون می شوند. پس از اینها دوری کنید.

توجه به این نکته ضروری است که قبل از باردار شدن، می توانید با رعایت موارد فوق وزن کم کنید. اما اگر در حال حاضر باردار هستید، سعی نکنید وزن خود را کاهش دهید. در بارداری، افزایش مقداری وزن برای یک نوزاد سالم ضروری است، اما با پزشک خود مشورت کنید و دریابید که چگونه افزایش وزن برای شما مناسب است.

(سلب مسئولیت: مقاله فقط اطلاعات عمومی ارائه می دهد. لطفاً برای اطلاعات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید. ZEE NEWS این موضوع را تأیید نمی کند.)

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما