tncibanner

ماسک به سهامداران تسلا هشدار می دهد که انتظار یک سال چالش برانگیز را داشته باشند

ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا، سه‌شنبه به سهامداران هشدار داد که به دلیل اقتصاد جهانی بی‌ثبات و نرخ‌های بهره بالا، انتظار سال سختی را داشته باشند.

آقای او گفت: «این ۱۲ ماه چالش برانگیز خواهد بود. ماسک در نشست سالانه سهامداران تسلا گفت. وی افزود: تسلا از محیط اقتصادی جهانی مصون نیست.

آقای. پیش‌بینی بدبینانه ماسک در یک نمایش خوش‌بینانه به جمعی دوستانه در کارخانه تسلا در آستین، تگزاس ارائه شد. او انتقادات سرمایه گذاران فعال در مورد موضوعات مختلف، از جمله اتهامات تبعیض نژادی در کارخانه کالیفرنیا را نادیده گرفت و اینکه آیا این شرکت با اتحادیه های کارگری خصومت می کند یا هیئت مدیره آن کار خوبی را برای نظارت بر مدیریت انجام می دهد.

با این حال، او به فعالان پاسخ داد و قول داد که تسلا در مورد اینکه آیا تامین‌کنندگان کبالت، یک ماده خام باتری، از کار کودکان استفاده می‌کنند، تحقیق خواهد کرد.

مدت کوتاهی پس از اینکه کورتنی ویکس، مدیر اجرایی سرمایه‌گذاران برای عدالت اجتماعی، از سهامداران خواست به نفع تحقیق در مورد معدن کبالت رأی دهند، گفت: «ما یک حسابرسی شخص ثالث انجام خواهیم داد.

“در واقع” آقای. ماسک گفت: “ما یک وب کم روی وب کم خود قرار می دهیم. اگر کسی بچه ای می بیند، لطفاً به ما اطلاع دهد.»

سهامداران نامزدی شرکت JB Straubel را به هیئت مدیره خود با وجود انتقادات سرمایه گذاران فعال مبنی بر اینکه او بیش از حد به او نزدیک است، تایید کردند. مشک. ماه گذشته هشت صندوق سرمایه گذاری و گروه فعال از سهامداران تسلا خواستند نامزدی آقای تسلا را رد کنند. استرابل، که سال‌ها قبل از اینکه در سال ۲۰۱۹ یک شرکت بازیافت باتری و مواد را راه‌اندازی کند، یکی از مدیران ارشد تسلا بود. سرمایه گذاران نوشتند که استرابل “به وضوح یک شرکت داخلی است و انتخاب مناسبی برای هیئت مدیره ای نیست که قبلاً استقلال کمی دارد.”

فعالان همچنین شکایت داشتند که نتوانستند به اندازه جلسات قبلی سهامداران پیشنهادات خود را ارائه کنند زیرا آنها تلاش عمدی خودروساز برای سرکوب مخالفان را توصیف کردند.

در ماه اکتبر، تسلا مجمع سالانه خود را از آگوست به می ارتقا داد و دو ماه کمتر به سهامداران فرصت داد تا پیشنهادات خود را ارسال کنند. تسلا آخرین مهلت جدید برای پیشنهادات را در دسامبر اعلام کرد. در 22، در پایان یک پرونده نظارتی 60 صفحه ای، و اکثر سرمایه گذاران فعال این تغییر را نادیده گرفتند.

کریستین هال، مدیر اجرایی نیا ایمپکت کپیتال، شرکتی در اوکلند، کالیفرنیا، که پیش از این سیاست تسلا را که کارکنان را ملزم می‌کرد تا شکایات تبعیض‌آمیز را پیش داوری به جای دادگاه حل و فصل کنند، به چالش می‌کشید، گفت: «این واقعاً یواشکی بود.

بر اساس تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار، تسلا در افزایش مهلت مقرر هیچ اشتباهی انجام نداد.

آقای. اعضای هیئت مدیره ماسک و تسلا شکایات فعالان در مورد تبعیض را رد کرده اند و به سود و رشد فروش قوی این شرکت به عنوان شاهدی بر عملکرد فوق العاده خوب اشاره کرده اند.

برخی از سرمایه گذاران نشانه هایی دیدند که آقای. ماسک زمانی که هفته گذشته اعلام کرد که لیندا یاکارینو را به عنوان مدیر اجرایی توییتر، شرکت رسانه‌های اجتماعی که آقای دکتر در آن حضور دارد، به برخی از انتقادات سهامداران پاسخ می‌دهد. ماسک سال گذشته خریداری کرد. استخدام خانم یاکارینو می تواند آقای را آزاد کند. ماسک زمان بیشتری را برای مدیریت تسلا صرف می کند. سرمایه گذاران شکایت کرده اند که توییتر حواس آقای را پرت کرده است. ماسک از تسلا در زمانی که این خودروساز با کاهش تقاضا و افزایش رقابت مواجه است که منجر به کاهش قیمت‌ها شده است.

تسلا همچنین با انتقاد واشنگتن مواجه است. گروهی متشکل از هشت سناتور به رهبری ریچارد بلومنتال، یک دموکرات کانکتیکات، در این ماه از تسلا خواستند تا کارمندان و خریداران خودرو را ملزم به حل و فصل شکایات نزد داوران کند.

در نامه آمده است که این عمل از کارگران و مصرف‌کنندگان جلوگیری می‌کند تا ادعاهای تبعیض و شکایات مربوط به ایمنی مصرف‌کننده را به دادگاه بیاورند و به طور موثر شرکت را از پاسخگویی و نظارت عمومی محافظت می‌کند.

آقای. ماسک آشکارا علاقه بیشتری به صحبت در مورد برنامه های تسلا برای ساخت 20 میلیون خودرو داشت، یعنی دو برابر بیشتر از تولید بزرگترین خودروساز جهان، تویوتا، در یک سال معمولی. او بدون اشاره به جزئیات گفت تسلا به زودی از دو مدل جدید رونمایی خواهد کرد. و او اصرار داشت که وقتی رکود اقتصادی در یک سال یا بیشتر به پایان برسد، تسلا قوی‌تر از رقبای خود خواهد بود.

او می‌گوید: «روزهای خوب به دنبال روزهای بد می‌آیند.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

تماس با ما