tncibanner

ماشین آلات استخراج بیت کوین: برای فروش با تخفیف عمیق

کارآمدترین دستگاه های استخراج بیت کوین 77 درصد کمتر از سال گذشته به فروش می رسند. به گفته شرکت خدمات معدنی Luxor Technology Corp، ماشین‌هایی که برای پردازش تراکنش‌ها استفاده می‌شوند، در حال حاضر حدود 24 دلار به ازای هر 100 تراهش هزینه دارند که معیاری برای سنجش قدرت محاسباتی دستگاه است. سال گذشته همین ماشین ها حدود 106 دلار قیمت داشتند.

شرکت های معدنی مانند Core Scientific شرکت

CORZ -10.43٪

در طول دوره افزایشی به سرعت گسترش یافت، گاهی اوقات صدها میلیون وام برای خرید سخت افزار و ساخت انبارهایی برای نگهداری سخت افزار می گرفت. زمانی که بیت کوین و کریپتو در حال رونق بودند، این عملیات سودآور بود.

هنگامی که فدرال رزرو شروع به افزایش نرخ بهره کرد، دارایی های ریسک جذابیت کمتری پیدا کرد. سهام فناوری و ارزهای دیجیتال به طور یکسان به شدت سقوط کردند. هنگامی که بیت کوین سقوط کرد – در حال حاضر حدود 70٪ نسبت به سال گذشته کاهش یافته است – هزینه های شرکت های استخراج، به ویژه پرداخت بدهی آنها، بر درآمد آنها غلبه کرد. برای برخی، تنها حرکت آنها برای جمع آوری پول نقد در حال حاضر فروش سخت افزارشان است.

شرکت‌های معدنی از جمله Riot Blockchain که یک مرکز استخراج بزرگ در راکدیل، تگزاس دارد، شاهد کاهش شدید ارزش سهام خود بوده‌اند.


عکس:

tannen maury/Shutterstock

یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های استخراج معدن در جهان، Core Scientific، روز چهارشنبه اعلام کرد که برای «تعدادی از تجهیزات و سایر فاینانس‌های خود» پرداخت نمی‌کند، زیرا انتظار دارد تا پایان سال نقدینگی تمام شود و در حال اکتشاف است. گزینه های آن سهام در میان ترس از ورشکستگی سقوط کرد. در روز جمعه، تنها با 16 سنت معامله شد که تقریباً 99 درصد از سال تا به امروز کاهش داشت.

سایر شرکت های معدنی نیز شاهد کاهش شدید ارزش سهام خود بوده اند. TeraWulf شرکت

تا به امروز 93 درصد کاهش داشته است. استخراج دیجیتال Stronghold شرکت

94 درصد کاهش یافته است. بلاک چین ریوت شرکت

74 درصد کاهش یافته است. معدن کلبه 8 شرکت

70 درصد کاهش یافته است. هلدینگ دیجیتال ماراتون شرکت

67 درصد کاهش یافته است.

گاهی اوقات ماینرها سخت افزاری را که به تازگی بدست آورده اند می فروشند. Argo Blockchain PLC هفته گذشته اعلام کرد 3800 دستگاه کاملاً جدید – تجهیزاتی که حتی از جعبه خود خارج نکرده بود – به فروش خواهد رساند تا سرمایه خود را افزایش دهد.

اتان ورا، مدیر عملیات Luxor گفت: فروشندگانی مانند Argo در حال حاضر بر بازار تسلط دارند. Luxor یک میز تجاری را اداره می کند که کارگزاران برای تجهیزات معامله می کنند.

او تخمین زد که تنها حدود سه دوجین خریدار بزرگ در نیمکره غربی وجود دارد. او گفت: «تقریبا همه فروشنده هستند.

همیشه یک بازار ثانویه برای رایانه‌های تخصصی مورد استفاده برای پردازش و ثبت تراکنش‌های بیت‌کوین وجود داشته است که اغلب ماینینگ ریگ یا ASIC نامیده می‌شوند که مخفف مدار مجتمع ویژه برنامه‌ها است.

این پیامدها خریداران دارایی های مضطرب را جذب می کند. Grayscale Investments یک مدیر پول است که بیشتر به خاطر Grayscale Bitcoin Trust شناخته شده است،

صندوقی که در سال 2013 راه اندازی شد و 13 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد. این شرکت صندوقی را برای خرید و راه اندازی این دکل های معدنی با نرخ تخفیف ایجاد کرد. این صندوق در حال حاضر به دنبال سرمایه گذار است و حداقل 25000 دلار سرمایه گذاری می کند. خریداران صندوق از سود عملیات استخراجی که با تجهیزات خریداری شده راه اندازی می کند، سهم مستمری را دریافت خواهند کرد.

کوین بیس در سال 2021 با یک فهرست مورد انتظار عرضه عمومی شد، اما با سقوط بازار کریپتو، قیمت سهام این شرکت بیش از 80 درصد کاهش یافت. اکنون در تلاش است تا درآمد خود را متنوع کند. پل ویگنا از WSJ توضیح می دهد که چه چیزی اشتباه بوده است. تصویر: جیکوب رینولدز

مایکل سوننشاین، مدیر اجرایی Grayscale گفت: «صنعت به طور کلی تحت فشار است، اما سرمایه گذاران به آن به عنوان یک فرصت نگاه می کنند.

شرکت های دیگر خرید تجهیزات معدن از جمله Bitdeer Technologies، شرکتی که توسط Jihan Wu تأسیس شده است، که قبلاً Bitmain، یکی از بزرگترین شرکت های تجهیزات معدنی را تأسیس کرده بود. Bitdeer در حال ایجاد یک صندوق 250 میلیون دلاری برای خرید و بهره برداری از تجهیزات معدن است.

استخراج هنوز هم می تواند برای شرکت هایی که بار بدهی بالایی ندارند سودآور باشد و با تعطیل شدن برخی از ماینرها، برخی دیگر در حال پر کردن جای خالی هستند. به گفته Blockchain.com، معیاری از کل قدرت محاسباتی در شبکه بیت کوین، به نام hashrate، اخیرا به رکورد بالایی رسیده است.

اندی لانگ، مدیر اجرایی شرکت استخراج وایت راک، گفت: ماشین‌های جدیدتر، کارآمدتر و در نهایت سودآورتر به افزایش نرخ هش کمک می‌کنند.

جفری بورکی، مدیر میز معاملاتی ASIC برای Foundry، یکی دیگر از شرکت‌های خدمات معدنی، گفت که فعالیت روی میز او در یک هفته گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است. او مشکوک است که فروشندگانی که تمایلی به قیمت‌های بهتر دارند، به دلیل افزایش نرخ هش مجبور به تسلیم شدن و فروش شدند.

او گفت: «این کار معدنچیان را به جایی رساند که دیگر انتخابی نداشتند. در هفته‌های آینده، دیوانه‌کننده‌تر هم خواهد شد.»

به Paul Vigna در [email protected] بنویسید

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما