متحد پوتین با رهبر ارشد چین دیدار کرد و روابط نزدیک را نشان داد

یکی از متحدان نزدیک ولادیمیر وی. پوتین، رئیس جمهور روسیه، روز چهارشنبه با شی جین پینگ، رهبر ارشد چین، دیدار کرد که نشانه ای از همسویی کشورها در بحبوحه انزوای بین المللی عمیق روسیه بود.

دیمیتری مدودف، رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر پیشین روسیه، قبلاً اعلام‌نشده‌ای با آقای دکتر داشت. شی در پکن در حالی که کشتی های نیروی دریایی چین و روسیه تمرینات مشترک یک هفته ای خود را در دریای چین شرقی آغاز کردند.

چین وزنه‌ای قابل توجه، اگر تا حد زیادی ساکت باشد، در برابر محکومیت بین‌المللی آقای ترامپ باقی مانده است. پوتین روسیه از ادعای چین بر دموکراسی جزیره ای تایوان حمایت کرده است و با اعمال تحریم های آمریکا و اروپا و تلاش برای خفه کردن اقتصاد روسیه، تجارت بین دو کشور افزایش یافته است.

با این حال، به نظر می‌رسد که چین تمایلی به حمایت آشکار از تلاش‌های جنگی روسیه در اوکراین، دوری از تامین تسلیحات یا کمک فعالانه به تلاش‌های مسکو برای دور زدن تحریم‌های غرب ندارد.

یون سون، مدیر برنامه چین در مرکز استیمسون مستقر در واشنگتن، گفت: «روسیه سعی کرده است رابطه بهتری با چین نسبت به آنچه واقعیت می دهد به تصویر بکشد. این نشان می دهد که آنها چقدر مستأصل هستند و چگونه چین آنطور که می خواستند کمک کننده نبوده است.

آقای. مدودف از متحدان دیرینه پوتین است و به عنوان یکی از جنگ طلب ترین صداهای دولت ظاهر شده است که از یک خط سخت علیه اوکراین و متحدانش، در درجه اول ایالات متحده حمایت می کند. وی نایب رئیس آقای شورای امنیت پوتین و رئیس آقای. حزب حاکم پوتین، روسیه متحد.

آقای. مدودف پس از دیدار با آقای مدودف در یک سخنرانی ویدئویی کوتاه گفت. شی جین‌پینگ در مورد «همکاری بین دو حزب حاکم» و همچنین «مشارکت استراتژیک ما در همه زمینه‌ها» صحبت کرده است.

برای کرملین، این دیدار ساعاتی قبل از برنامه ریزی برای دیدار ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین با رئیس جمهور بایدن، به عنوان یک برنامه ضد برنامه مفید عمل کرد. روز دوشنبه، آقای خود پوتین با الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس دیدار کرد تا در مورد تعمیق روابط اقتصادی و نظامی با متحد نزدیک روسیه گفتگو کند.

در پکن، آقای شی به آقای به گفته تلویزیون مرکزی چین، مدودف گفت که روابط بین دو کشور “آزمایش تغییرات بین المللی را پس داده است” و شراکت آنها “یک انتخاب استراتژیک بلندمدت توسط هر دو طرف” است.

آقای. شی تاکید کرد که چین فعالانه از ایده برگزاری مذاکرات صلح بر سر اوکراین حمایت می کند و گفت که چین امیدوار است “طرف های مربوطه خویشتن داری منطقی” در این بحران اعمال کنند.

رزمایش‌های نظامی، تمرین‌های دریایی سالانه که از سال 2012 برگزار می‌شود، سالی است که با تعهد چین و روسیه به شراکت «بدون محدودیت» در آستانه حمله روسیه به اوکراین آغاز شد. از آن زمان، پکن سرمایه‌های خود را برای خرید نفت روسیه در جریان تحریم‌های آمریکا و اروپا حفظ کرده است. اگرچه آقای پوتین به “سوالات و نگرانی های” مطرح شده توسط آقای پوتین اشاره کرد. هنگامی که شی جین پینگ در ماه سپتامبر با یکدیگر دیدار کردند، روابط اقتصادی و نظامی این کشورها به تعمیق ادامه داد.

بر اساس بیانیه‌های وزارت خارجه دو کشور، این رزمایش شامل یک رزمناو موشکی هدایت‌شونده روسیه و ناوشکن‌های چینی، شامل فعالیت‌های مشترک دفاع هوایی و ضد زیردریایی برای بهبود هماهنگی و همکاری بین دو نیروی دریایی خواهد بود.

همکاری نظامی بین دو کشور در دهه گذشته افزایش یافته است، اگرچه روسیه و چین متحدان رسمی نیستند که در جنگ از یکدیگر دفاع کنند. هر دو ایالات متحده را تهدید اصلی امنیتی خود می دانند و می خواهند جایگزینی برای نظم بین المللی به رهبری اروپا و ایالات متحده ایجاد کنند.

در جریان گفتگو در مسکو در ماه اکتبر، آقای. پوتین وضعیت روابط با چین را ستود و گفت که آنها “در دهه های اخیر به سطح بی سابقه ای از باز بودن، اعتماد متقابل و اثربخشی رسیده اند.”

زیکسو وانگ گزارش کمک کرد

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان