محققان می گویند که TikTok ظاهراً پست های مضر را برای کاربران جوان ارسال می کند

محققان روز چهارشنبه گفتند که به نظر می رسد TikTok ویدیوهایی را در مورد اختلالات خوردن و آسیب رساندن به خود به کاربران 13 ساله در یک کلیپ سریع ارائه می دهد و نگرانی های جدیدی را در مورد تأثیر این سرویس بر جوانان ایجاد می کند.

TikTok جریانی از ویدیوهای کوتاه را برای افراد بر اساس علایق، زمان بازدید و حساب‌هایی که دنبال می‌کنند تنظیم می‌کند. بر اساس گزارشی که در روز چهارشنبه از مرکز مقابله با نفرت دیجیتال منتشر شد، این برنامه شروع به توصیه محتوای مرتبط با اختلالات خوردن و آسیب رساندن به خود به نوجوانان 13 ساله در عرض 30 دقیقه پس از پیوستن به پلتفرم و گاهی اوقات در کمتر از سه دقیقه می کند. یک غیر انتفاعی

به گفته محققان، هنگامی که کاربران جوان محتوای مربوط به تصویر بدن و سلامت روان را مشاهده کردند و دوست داشتند، TikTok به طور خودکار هر 39 ثانیه ویدیوهای مرتبط را به آنها توصیه می کرد. برای آزمایش این اپلیکیشن، محققان هشت حساب کاربری در ماه آگوست راه‌اندازی کردند که در ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا و کانادا به عنوان افراد 13 ساله، حداقل سن برای کاربران، معرفی شدند.

عمران احمد، مدیر اجرایی مرکز مقابله با نفرت دیجیتال، در مصاحبه ای گفت: «مسیرهای ورود به محتوای افراطی بسیار بی ضرر بود. “چشم شما ممکن است با ویدئویی از یک بدن آرمانی با لباس های زیبا گرفته شود و الگوریتم خیلی سریع متوجه شود که شما به تصویر بدن علاقه مند هستید.”

برخی از حساب‌های آزمایشی ویدیوهایی را مشاهده کردند که «جانکورکسیا» را تبلیغ می‌کردند، یک اصطلاح عامیانه برای افراد مبتلا به بی‌اشتهایی که فقط غذاهای ناسالم می‌خورند، و برخی دیگر از کاربرانی که در مورد خودکشی صحبت می‌کردند یا تیغ‌های تیغ داشتند. محققان دریافتند که بسیاری از ویدئوها اختلالات خوردن را از طریق هشتگ ها با استفاده از کلمات رمز ترویج می کنند تا از اعتدال جلوگیری کنند و ویدیوهای مضر در کنار ویدیوهای مثبت تر در مورد بهبودی فروخته می شوند. به عنوان مثال، مردم از #EdSheeranDisorder برای برچسب گذاری پست های مربوط به اختلالات خوردن استفاده کرده اند در حالی که ظاهراً در مورد خواننده پاپ صحبت می کنند.

TikTok از یافته‌های این گزارش عقب‌نشینی کرد.

مهسائو کولینان، سخنگوی TikTok گفت: «این فعالیت و تجربه حاصل از آن منعکس کننده رفتار واقعی یا تجربه مشاهده افراد واقعی نیست. ما به طور منظم با کارشناسان بهداشت مشورت می کنیم، نقض سیاست های خود را حذف می کنیم و دسترسی به منابع حمایتی را برای افراد نیازمند فراهم می کنیم.»

خانم. کولینین افزود که هدف این شرکت ایجاد خدماتی برای همه افراد، از جمله “افرادی که تصمیم می گیرند سفرهای بهبودی خود را به اشتراک بگذارند یا به دیگران در مورد این موضوعات مهم آموزش دهند.”

این گزارش در شرایط سختی برای TikTok که متعلق به شرکت چینی ByteDance است، منتشر شده است. در حالی که TikTok همچنان به محبوبیت خود ادامه می دهد – این شرکت می گوید بیش از یک میلیارد کاربر دارد – برخی از قانونگذاران ایالات متحده با استناد به نگرانی های امنیت ملی تهدید به ممنوعیت آن می کنند.

همچنین نگرانی‌های فزاینده‌ای در مورد محتوایی که TikTok به نوجوانان ارائه می‌دهد، وجود دارد. تحقیقات وال استریت ژورنال در سال 2021 نشان داد که نوجوانان با ویدئوهای خطرناک کاهش وزن، از جمله نکاتی در مورد چگونگی مصرف کمتر از 300 کالری در روز، غرق شدند. در همین حال، برنامه خبری 60 دقیقه اخیرا گزارش داد که کاربران جوان Douyin، نسخه ByteDance از TikTok که در چین در دسترس است، محتوای آموزشی و میهن‌پرستانه ارائه می‌کنند و تنها به 40 دقیقه زمان در روز محدود می‌شوند.

TikTok تنها پلتفرم رسانه اجتماعی نیست که به دلیل تأثیر آن بر جوانان مورد بررسی قرار می گیرد. امسال، یک پزشکی قانونی در انگلیس حکم داد که اینستاگرام و دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی در خودکشی مولی راسل، یک دختر ۱۴ ساله در سال ۲۰۱۷ نقش داشته اند. سال گذشته، اسناد فاش شده از فرانسیس هاوگن، کارمند سابق متا، صاحب اینستاگرام، تحقیقات مفصلی در داخل شرکت نشان داد که دختران نوجوان هنگام استفاده از اینستاگرام از مشکلات تصویر بدن رنج می برند. اینستاگرام با مهار محتوایی که اختلال در خوردن غذا را تبلیغ می کند، با مشکلاتی روبرو شده است.

آقای. احمد گفت که TikTok نیازمند نظارت و آگاهی بیشتر والدین و قانونگذاران و همچنین شفافیت در مورد الگوریتم های خود است. مرکز مقابله با نفرت دیجیتال با ایان راسل، پدر مولی راسل، که بر بنیادی که به نام او تأسیس شده است، راهنمای والدین را برای این پلتفرم ایجاد کرد.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان