tncibanner

مصدومیت هاملین موقعیت متزلزل بسیاری از بازیکنان جوان NFL را برجسته می کند

آغاز پایان دوران فوتبال زیک موتا در لامبو فیلد در گرین بی، ویس، در دسامبر 2013 بود، زمانی که او برای پوشش یک بازی برای آتلانتا فالکونز در پایین زمین دوید. دو مسدود کننده از Packers او را به زمین کوبیدند و او برای مدت کوتاهی از هوش رفت.

او شکستگی مهره C1 داشت که در پایه جمجمه قرار دارد و سر را صاف نگه می دارد. دو عمل جراحی بعد، پزشکان به موتا که در آن زمان 24 سال داشت، گفتند که ادامه بازی بسیار خطرناک است.

این زمانی بود که مشکل جسمی او نیز به یک مشکل مالی تبدیل شد – داستانی رایج برای صدها بازیکن سابق NFL که در زمین آسیب دیده اند، به خصوص در اوایل دوران حرفه ای خود. از آنجایی که موتا زمانی که آسیب دید، تازه کار بود، واجد شرایط دریافت مستمری یا مراقبت های بهداشتی پس از شغل نبود. و درخواست های او برای دریافت مزایای معلولیت که به طور مشترک توسط اتحادیه و اتحادیه اداره می شود، بارها رد شده است.

موتا در حال حاضر 32 ساله گفت که “هنوز در تلاش برای یافتن راه من است.” او به اندازه کافی از دوران کوتاه حرفه ای خود پول پس انداز کرد تا خانه ای بخرد، اما اثرات جسمانی طولانی مدت مصدومیت او، انواع کارهایی که می تواند انجام دهد را محدود کرده است.

موتا گفت: «تمام زندگی ام را صرف فوتبال بازی کردم و برای رسیدن به یک رویا کار کردم. “پس فقط فهمیدم که این فقط یک تجارت است.”

در این ماه، دامار هملین، 24 ساله ایمنی بوفالو بیلز، دچار ایست قلبی شد و در طول یک بازی NFL در زمان پرایم تایم، دوباره در زمین زنده شد. سقوط او بینندگان تلویزیون ملی را شوکه کرد و خطر بالقوه جدی بازی فوتبال را برجسته کرد.

هاملین تنها در دومین سال زندگی خود، آستانه سه سال برای بازنشستگی و سایر مزایای حیاتی را برآورده نکرد. توجه به پرونده او تقریباً تضمین می کند که NFL و Bills در صورت عدم بازی مجدد از او مراقبت می کنند. اما موتا و صدها بازیکن دیگر که دوران جوانی آنها به دلیل مصدومیت از مسیر خارج شد، اغلب خوش شانس نیستند. آن‌ها با بدن‌های آسیب‌دیده و فرصت‌های شغلی مختلط بازی را ترک می‌کنند و برخی برای دریافت کمک مورد نیاز خود تلاش می‌کنند.

مایکل لیروی که قانون کار ورزشی در دانشگاه ایلینویز اوربانا شامپین تدریس می‌کند، گفت: «قلب جمعی جهان برای هملین می‌ریزد، اما نکته اصلی این است که تعداد زیادی از بازیکنان سرسخت وجود دارند که لیگ را با مشکلات جدی ترک می‌کنند. . . “مردم تصور می کنند که از بازیکنان مراقبت می شود. اما NFL شما را تا زمانی که مجروح نشده اید دوست دارد و سپس شخص دیگری شوید.”

بلیندا لرنر، رئیس مزایای بازیکنان NFL و برنامه‌های بازیکنان بازنشسته، گفت که لیگ مزایا را گسترش داده و به بازیکنان سابقی که قبلاً واجد شرایط نبودند، مستمری به ماسبق اعطا کرده است.

اگر بازیکنان آسیب ببینند و بازی را ترک کنند، مزایایی که توسط NFL و اتحادیه بازیکنان موافقت شده است، واجد شرایط هستند. این لیگ حدود 18 میلیارد دلار درآمد سالانه دارد و حقوق و مزایای بازیکنان با سهم بازیکنان از آن قابلمه تامین می شود و اتحادیه و لیگ تصمیم می گیرند که چگونه آن را تقسیم کنند.

مزایا به ویژه در NFL مهم است، جایی که برخلاف NBA و MLB، تیم ها معمولاً قراردادهای کاملاً تضمینی را به بازیکنان ارائه نمی دهند.

بازیکنان بازنشسته NFL پنج سال بیمه درمانی دریافت می کنند، اما به شرطی که با رسیدن به فصل سوم خود جلیقه شوند. (متوسط ​​طول حرفه ای برای بازیکنان NFL کمتر از چهار سال است.) هنگامی که بازیکنان در طول مذاکرات در سال 2011 برای افزایش پوشش سلامتی تلاش کردند، صاحبان تیم استدلال کردند که هزینه باید از سهم درآمد بازیکنان خارج شود. در حال حاضر حدود 48 درصد

دومینیک فاکسورث، بازیکن بازنشسته NFL و رئیس سابق اتحادیه بازیکنان گفت که کاهش حقوق آنها معامله ای بود که بازیکنان تمایلی به انجام آن نداشتند.

فاکس‌ورث گفت: «اتاقی پر از 20 نفر که فوتبال بازی می‌کنند، به‌دلیل مراقبت‌های بهداشتی مادام‌العمر به دنبال کاهش درآمدشان نیستند».

هملین چه تلاشی برای بازگشت به فوتبال داشته باشد یا نه، قرارداد او نشان می‌دهد که بازیکنان جوان نسبت به ستارگان لیگ درآمد کمی دارند، حتی در حالی که یک مصدومیت تا از دست دادن شغلشان فاصله دارد.

هاملین که در دور ششم در سال 2021 پیش نویس شد، قراردادی 4 ساله به ارزش 3.6 میلیون دلار امضا کرد که در سال اول 660000 دلار و در سال دوم 825000 دلار، حداقل حقوق تعیین شده در قرارداد جمعی به او پرداخت کرد. میانگین دستمزد NFL بالای 2 میلیون دلار است و ستارگان لیگ به میزان 8 رقم در هر فصل درآمد دارند.

قرارداد هملین شامل یک شرط استاندارد بود که در صورت قرار گرفتن در ذخیره مصدوم، حقوق او را به نصف کاهش می‌داد، اما اتحادیه و لیگ توافقی را برای پرداخت کل مبلغ به او انجام دادند. اگر هملین فصل بعد به میادین بازنگردد، او همچنان می تواند کل حقوق 940000 دلاری خود را به عنوان بخشی از مزایای محافظت از آسیب دیدگی که در آخرین قرارداد کار افزایش یافته بود، جبران کند.

منابع مختلفی برای پر کردن شکاف های بازیکنان سرمایه گذاری نشده طراحی شده است، از جمله صندوق سختی اتحادیه و شبکه بیمارستانی در سراسر شهرهای NFL که بازیکنان می توانند معاینه سالانه و سایر مراقبت ها را بدون هیچ هزینه ای دریافت کنند. اما در ورزشی که در آن حرفه‌ها می‌توانند با یک بازی به پایان برسند و بازیکنان را با اثرات طولانی‌مدت باقی بگذارند، اغلب کافی نیستند.

همه بازیکنان آسیب دیده می توانند برای مزایای Line of Duty، یک دسته از معلولیت، درخواست دهند. بازیکنانی که تایید می شوند حداقل 4500 دلار در ماه یا 54000 دلار در سال به مدت 7.5 سال دریافت می کنند.

پل اسکات، که قبل از شروع Benefits Huddle که به بازیکنان کمک می کند تا ادعاهای خود را ثبت کنند، در برنامه معلولیت مزایای بازیکنان NFL کار می کرد، گفت: “این اساساً یک قطع آسیب است.”

اسکات به عنوان مدیر برنامه تا سال 2016، تماس‌هایی را از بازیکنانی که برای دریافت مزایا درخواست می‌کردند، ارسال می‌کرد، بنابراین او از نزدیک متوجه دشواری تایید آن‌ها شد. اسکات گفت که تنها حدود نیمی از درخواست های آنها برای مزایای Line of Duty در آن زمان تایید شده است. اتحادیه از اعلام میزان تایید در حال حاضر خودداری کرد.

طبق اعلام اتحادیه، امسال حدود 320 میلیون دلار به تقریباً 3200 بازیکن سابق که نوعی از مزایای ناتوانی دریافت می کنند پرداخت می شود. اتحادیه در بیانیه ای گفت: “ما از یک روند عادلانه دفاع می کنیم تا اطمینان حاصل شود که در هنگام درخواست با همه بازیکنان به طور یکسان رفتار می شود.”

موتا تاکنون از جمله متقاضیانی است که از سوی هیئت معلولان رد شده است.

موتا آن روز به قدری مشتاق بازی در لامبو فیلد بود که دست راستش را که شکسته بود در یک چماق پیچیده بود و قبل از بازی تورادول به او داده شد تا دردش را خاموش کند.

پس از برخوردی که باعث شکستگی مهره‌اش شد، موتا هنوز گیج شده بود که او را به زمین بازگرداندند تا ایمنی شروع را که با ضربه مغزی بازی را ترک کرده بود پر کند. او تا بعد از بازی که به سختی لنت هایش را بیرون آورد، دردی در گردن خود احساس نکرد. تنها پس از شرکت موتا در تمرینات و شروع بازی بعدی، تیم او را برای تصویربرداری رزونانس مغناطیسی از ستون فقراتش فرستاد.

موتا گفت که درخواست او برای مزایای Line of Duty بر اساس سیستم امتیازی طرح معلولیت رد شده است.

او گفت: «از آنجایی که تعداد زیادی از بازیکنان با شکستگی مهره C1 مواجه می‌شوند، واقعاً نمی‌دانند چگونه علائم آن را ارزیابی کنند. «نوروپاتی، گزگز، سفتی، سردرد دارم. درد به تازگی بخشی از زندگی من شده است.”

موتا غرامت کارگران را دریافت کرد و از اعضای کادر پزشکی فالکونز به دلیل رسیدگی به جراحت خود شکایت کرد (دعوا خارج از دادگاه حل شد). نشستن پشت میز در یک کار خدمات مشتری درد او را بدتر می کرد، بنابراین او اکنون چی گونگ، تمرین ذهن و بدن چینی را آموزش می دهد و به عنوان یک مربی شیرجه آزاد کار می کند. او ماه آینده با یک پزشک ملاقات خواهد کرد تا آخرین درخواست خود را به هیئت معلولان ارائه دهد.

پانزده سال قبل از فروپاشی هملین، کوین اورت، بازیکن سابق بیلز، در اولین بازی فصل 2007 از ناحیه نخاع آسیب دید که سومین بازی او در لیگ بود. اورت که در ابتدا از گردن به پایین فلج شده بود، با گذراندن آن فصل در ذخیره آسیب دیده، به او تعلق گرفت و برای بالاترین سطح از مزایای ناتوانی کلی و دائمی که اکنون ارزش آن 265000 دلار در سال است، تأیید شد.

بازیکنان بدون سرمایه می توانند برای ناتوانی کامل و دائم درخواست دهند، اما برای واجد شرایط بودن باید معیارهای دقیقی را رعایت کنند. در حالی که مشخص نیست هملین ممکن است به چه حمایتی نیاز داشته باشد، تروی وینسنت، معاون اجرایی عملیات فوتبال NFL، قول داده است که “منابع لازم” را برای داشتن یک “زندگی کامل” به دست خواهد آورد.

اما این رویکرد موقت سؤالاتی را در مورد عدالت مطرح می کند. بسیاری از بازیکنان بی‌حساب که به‌خاطر مصدومیت‌های پایان‌یافته NFL را به آرامی ترک می‌کنند، تا حد زیادی به حال خود رها می‌شوند.

در سال 1981، کنی بلر، که به عنوان یک تازه کار بدون درافت به فیلادلفیا ایگلز پیوست، در کمپ تمرینی مجروح شد. هنگامی که او برای گرفتن پاس پرید، یک مدافع ابتدا به کلاه ایمنی سینه او کوبید، سینه او شکست و او را دچار ایست قلبی کرد. بلر هفته ها را در بیمارستان گذراند و یک صفحه فلزی در سینه اش گذاشت.

بلر گفت برای دریافت آخرین چک حقوق خود، باید نامه ای را امضا می کرد که معلوم شد آزادی او بود. او هرگز در لیگ بازی نکرد.

بلر به خاطر نمی آورد که کسی به او گفته باشد که چگونه برای دریافت مزایا درخواست دهد، و او واجد شرایط دریافت بازنشستگی یا سایر مزایای بازنشستگی نبود. او مربی فوتبال دبیرستانی شد و هنوز هم از سرگیجه و مشکلات عصبی و بینایی رنج می برد.

او گفت: “برای آنها کثیف بود که من را با چنین جراحتی بریدند.” تنها کاری که می خواستم انجام دهم این بود که فوتبال بازی کنم.

کامرون کلارک، بازیکن خط تهاجمی که توسط جت ها در راند چهارم در سال 2020 طراحی شده بود، در حین تمرین در دومین کمپ تمرینی خود با یکی از هم تیمی هایش برخورد کرد و سقوط کرد. او بیش از یک ساعت تمام بدنش به جز بازوی راستش را از دست داد. یک متخصص تشخیص داد که او آسیب نخاعی دارد و به او گفت که اگر به فوتبال ادامه دهد، خطر فلج شدن دائمی را در پی دارد.

کلارک که در 24 سالگی مجبور به بازنشستگی شد، درخواست مزایای ناتوانی کرد اما گفت که او رد شده است.

کلارک گفت: “کار حرفه ای من به دلیل مصدومیتی که در یک مرکز NFL رخ داد به پایان رسید.” “من به دنبال هیچ کمکی نیستم، اما این مزیتی است که از طریق کارمند بودن در NFL به دست آوردم که احساس می کنم به درستی واجد شرایط دریافت آن هستم، که از من رد شد.”

چه درخواست تجدیدنظر این بازیکنان تایید شود یا نه، بعید است واقعیت تلخی که مصدومیت هملین نشان داده است تغییر کند.

نلی درو، استاد حقوق ورزشی در دانشگاه بوفالو، گفت: «هیچ کس نمی‌خواهد این اتفاق دوباره تکرار شود، هم به دلایل انسانی و هم به دلایل تجاری. “او پوستر چیزی است که NFL نمی‌خواهد ما به آن فکر کنیم، و آن این است که بازی بسیار بسیار خطرناک است.”

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما