tncibanner

معاملات تایید شکل دادن به مسابقات NCAA

دالاس – بهار گذشته، آیزایا وونگ تیم بسکتبال مردان دانشگاه میامی را به بهترین فصل خود رساند تا به آن نقطه، صعود به مرحله هشتم نهایی مسابقات NCAA، جایی که به کانزاس، قهرمان نهایی، شکست خورد.

هفته‌ها بعد، میامی یکی از بهترین انتقال‌ها در این ورزش را اضافه کرد: نایل پک، یک گارد تیراندازی از ایالت کانزاس، تا یکی از بهترین زمین‌های عقب را در بخش یک تشکیل دهد.

در همان روز، جان رویز، فارغ التحصیل میامی و مدیر اجرایی LifeWallet، در توییتر اعلام کرد که پک قراردادی دو ساله امضا کرد با شرکتش به ارزش 800000 دلار به اضافه یک ماشین.

یکی از نمایندگان به نمایندگی از ونگ، که توسط LifeWallet نیز تایید شده بود، با گفتن به ESPN پاسخ داد که وونگ اگر معامله بهتری دریافت نکند که نشان می دهد “او رهبر تیم یک تیم Elite Eight” بود، انتقال خواهد داد.

رویز گفت که در مورد معامله مجددا مذاکره نخواهد کرد و وانگ در نهایت بیانیه ای از طرف خود صادر کرد و گفت که نظرات از طرف او “غیرمجاز” است و او کاری نخواهد کرد که رابطه اش با LifeWallet یا میامی را به خطر بیندازد.

این درگیری منعکس کننده این دوره جدید در ورزش کالج بود که در تابستان 2021 پس از اجرایی شدن یک سری قوانین ایالتی شروع شد که NCAA را غیرقانونی می کرد تا ورزشکاران را از کسب درآمد از نام، تصویر و شباهت خود منع کند. دسته ای که اکنون به عنوان NIL شناخته می شود

یک شبه، تجربه ورزشکاران کالج تغییر کرد. بازیکنان واترپلو می‌توانند برای کلاس‌های تابستانی شنا تبلیغ کنند، و ستاره‌هایی مانند پیج بوکرز، نگهبان کانکتیکات یا کالب ویلیامز، مدافع کالیفرنیای جنوبی، می‌توانند میلیون‌ها نفر را تأیید کنند.

نقطه صفر برای انقلاب تایید، میامی است، جایی که تیم های بسکتبال مردان و زنان عمیق ترین تورنمنت NCAA خود را در تاریخ برنامه اجرا کردند و به هر عضو بورسیه تیم فوتبال پیشنهاد شد.

مردی که همه چیز را از بین می برد رویز، 56 ساله، یک کارآفرین بی پروا و از طرفداران هاریکنز میامی است که می گوید بیش از 10 میلیون دلار روی ورزشکاران میامی سرمایه گذاری کرده است. رویز از خط پرداختی برای بازی که در یکی از قسمت‌ها باعث تحقیقات NCAA شد و منجر به تعلیق کوتاهی برای مربی بسکتبال زنان میامی شد، گذر کرده است. برخی از افراد در ورزش های دانشگاهی، مانند مربی بسکتبال سیراکیوز که اخیراً بازنشسته شده است، جیم بوهایم، پیشنهاد کرده اند که میامی به سادگی بازیکن خریده است.

رویز در مصاحبه اخیر خود گفت: “ما ترندستیم.”

رویز افزود: “من فکر می کنم هدف این است که اطمینان حاصل کنیم که از دیدگاه یک شرکت بازگشت سرمایه را دریافت می کنیم.” “در حالی که در همان زمان، دانش‌آموزان شهرت بیشتری پیدا کردند و ارزش NIL بیشتر شد، زیرا هر چه ارزش بازیکن بالاتر باشد، برای ما بهتر است.”

دریافت پول از مدرسه یا تقویت کننده در ازای شرکت در یک ورزش همچنان بر خلاف قوانین NCAA است. میامی این را به خوبی می‌داند، زیرا مدرسه در سال 2013 پس از آن که نوین شاپیرو، تقویت‌کننده‌ای که به خاطر طرح پانزی 900 میلیون دلاری زندانی شده بود، به NCAA گفت که او پول نقد و هدایای دیگر را به بسیاری از ورزشکاران میامی ارائه کرده، با تحریم‌ها مواجه شد.

موج قوانین ایالتی در سال 2021 به ورزشکاران اجازه داد تا از طریق پست‌های رسانه‌های اجتماعی، فروش امضا، ظاهر شدن، حمایت‌های مالی، معاملات تاییدیه و کلاس‌های آموزشی خصوصی یا اردوها سود ببرند. اکنون، بسیاری از مدارس دارای مجموعه‌های مجاور هستند که بودجه‌های تقویت‌کننده و کمک‌های مالی را برای ترتیب دادن معاملات و حمایت‌های ورزشی برای ورزشکاران ابداع می‌کنند.

هنگامی که ورزشکاران چنین قراردادهایی را امضا می کنند، مسئولیت مقدار مشخصی از تبلیغات، پست های رسانه های اجتماعی و سایر الزامات را بر عهده دارند. (وونگ، پک، و نگهبان میامی جردن میلر یونیفرم LifeWallet را پوشیده بودند در یک آگهی تبلیغاتی قبل از مسابقات کنفرانس خود.) بنابراین مقدار پولی که یک بازیکن به دست می آورد تا حد زیادی به میزان فالوورهای رسانه های اجتماعی آنها بستگی دارد.

اغلب، بهترین بازیکنان بیشترین فالوور را جمع می کنند، که می تواند باعث شود معاملات NIL به نظر برسد که تقویت کننده ها آشکارا برای بهترین ورزشکاران پول می پردازند.

رویز گفت که به دلیل پک و دویدن عمیق در مسابقات مردان و زنان توسط تیم های میامی، او بیشتر به LifeWallet توجه کرد و بازدهی “ده برابری” از سرمایه گذاری خود در ورزشکاران داشت.

افراد دیگری مانند رویز وجود دارند، اما آنها به این اندازه صریح نبوده‌اند، تا حدی به این دلیل که حضور تقویت‌کننده‌ها اغلب دورنمای ناخوشایند فساد را تداعی می‌کند. میامی از انجام تجارت از این طریق سود می برد، اما بخش ورزش علنا ​​از پذیرش رویز محتاط بوده است.

روز پنجشنبه، ساوانا وود، معاون اجرایی مدیر ورزشی میامی برای برند و استراتژی بازاریابی، مصاحبه را قطع کرد و به دو خبرنگار گفت که “سوالات NIL را از این موضوع دور نگه دارند”، هنگام صحبت با بازیکنان هاریکنز در یک جلسه رختکن باز.

در کانزاس سیتی پیش از بازی دور هشتم میامی مقابل تگزاس، کوتی کیمبل، کمک مربی، از تمرینات تیم NIL با مقایسه آنها با تبلیغات تلویزیونی مترو ضبط شده توسط استفن کری، ستاره NBA، دفاع کرد.

او برای گلدن استیت بازی می کند. او همچنین برای Subway کار می کند. بنابراین، دو معامله جداگانه وجود دارد. کیمبل گفت: همین موضوع در مورد بازیکنان ما نیز وجود دارد. “آنها برای ما بازی می کنند. ما فقط مربی آنها هستیم.”

جیم لاراناگا، مربی بسکتبال مردان، وقتی از رویز در کنفرانس خبری پیش از فینال چهار سوال پرسیده شد، از ذکر نام روئیز اجتناب کرد و موضوع را به اثربخشی پورتال نقل و انتقالات تغییر داد.

در همین حال، چندین بازیکن میامی درباره اینکه NIL و رویز چقدر روی حرفه دانشگاهی آنها تأثیر گذاشته اند، صحبت کرده اند.

هارلوند بورلی، گارد میامی درباره رویز گفت: «داشتن افرادی مانند او واقعا به بازیکنان کمک می کند. قبل از اینکه NIL (و روئیز) وارد صحنه شوند، بورلی در مورد شناخت بازیکنانی صحبت کرد که توانایی خرید وعده‌های غذایی یا خرید لباس‌های خود را به غیر از لباس‌های ارائه‌شده توسط تیم نداشتند.

هیلی و هانا کاویندر، خواهران دوقلویی که تابستان گذشته با تیم بسکتبال زنان Hurricanes قرارداد امضا کردند، با 4.5 میلیون دنبال کننده در حساب مشترک TikTok، دو نفر از محبوب ترین ورزشکاران کالج در هر رشته ورزشی هستند. اما Cavinders بخشی از یک تحقیق NCAA بود که حول بازدید از خانه رویز قبل از تعهد به میامی بود که منجر به محرومیت مربی زنان آن، کتی مایر، برای سه بازی شد.

بر اساس گزارش NCAA، این برخلاف قوانین NCAA است که استخدام‌کنندگان غیرمجاز با افراد بالقوه تماس حضوری و خارج از دانشگاه داشته باشند و Cavinders از خانه رویز دیدن کرده و شام خوردند. اگرچه این گزارش هرگز از روئیز نام نمی برد، اما آن شخص را “تقویت کننده” می نامد و به تصویری از حساب توییتر خود از او با خانواده کاویندر اشاره می کند.

رویز گفت که قصد دارد با این گزارش “مبارزه” کند و گفت که این گزارش از نظر واقعی نادرست است و مذاکره مستقیم با دانشجویان ورزشکار او را به یک تقویت کننده تبدیل نمی کند.

خواهرانی که قرارداد حمایت مالی با LifeWallet دارند، با هیچ مجازاتی مواجه نشدند و کمک کردند تا میامی را به اولین دور 8 در تاریخ برنامه برساند. آنها همچنین در واکنش به تحریم های NCAA یک ویدیوی ویروسی ساختند.

هیلی کاویندر گفت: “NIL زندگی من را تغییر داد.” او افزود: «فکر می‌کنم چالش‌هایی در درون آن وجود دارد، زیرا فکر می‌کنم افراد زیادی وجود دارند که شما را تک‌بعدی می‌کنند. شما باید یک تأثیرگذار باشید. باید بسکتبالیست باشی اما من فکر می کنم شما می توانید هر دو باشید.

دن هرلی، مربی بسکتبال مردان UConn، گفت که دعواهای عمومی وانگ با LifeWallet و Ruiz شگفت‌انگیز بود و متوجه شد که ورزش‌های کالج چقدر تغییر کرده است.

هرلی می‌گوید: «فکر می‌کنم زمانی که ما آن را دیدیم و چگونه آن را به صورت علنی نشان دادیم، موج شوک ایجاد کرد.

بسیاری از مربیان از این دوره جدید ابراز ناامیدی کرده اند. نیک سابان، مربی فوتبال آلاباما گفت که جکسون استیت و تگزاس A&M استخدام کرد. بوهایم، مربی بازنشسته سیراکیوز، گفت که بسکتبال کالج به دلیل قراردادهای تایید در “فضای وحشتناک” است و میامی، ویک فارست و پیتسبورگ را به خرید تیم متهم کرد. او بعداً عذرخواهی کرد.

اما، در مد میامی، Larrañaga در آن قالب نبوده است. Larrañaga گفته است که بسیاری از مدارس کارهای مشابه میامی را انجام می دهند اما کمتر در مورد آن باز هستند. او امیدوار است که وب‌سایتی که درآمد NIL بازیکن را نشان می‌دهد، مانند مشاهده قراردادهای NBA، در دسترس باشد.

“تلویزیون پول در می آورد، درست است؟ شرکت های تولید کفش پول در می آورند. دانشگاه‌ها پول می‌گیرند.” لاراناگا افزود: “خب، چه اشکالی دارد که فیلتر کردن آن حذف شود؟”

بیلی ویتز گزارشی از هیوستون و نوح ویلند از کانزاس سیتی، مو.

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

تماس با ما