tncibanner

میامی هیت ارزش صبر را ثابت می کند، حتی در شکست فینال NBA

جیمی باتلر یک امتیاز جعبه را مطالعه کرد. ماکس استروس از دانشگاه لوئیس، مدرسه بخش دوم در رومئوویل، ایالت ایلینو، پیراهنی به تن کرد که به او پیشنهاد بورسیه تحصیلی را داده بود. و در حالی که آتش بازی بیرون می‌پرید، اودونیس هاسلم – یک پاور فوروارد و یکی از اعضای اصلی تیم میامی هیت در 20 فصل گذشته – در آخرین بازی دوران حرفه‌ای خود بازتاب می‌کند.

هاسلم 43 ساله گفت: “به این بچه ها افتخار می کنم، به تیمم افتخار می کنم.” من به بچه ها گفتم که هیچ شکایتی ندارم و پشیمان نیستم. آنها آخرین فصلی را به من دادند که هرگز فراموش نخواهم کرد و این تنها چیزی است که می توانم بخواهم.

در داخل رختکن میهمان در بال آرنا دوشنبه شب، غم و اندوه بود اما کمی شادی. استعفای آمیخته با غرور کم وجود داشت. اما بیشتر از همه، در پی باخت هیت 94-89 مقابل دنور ناگتس در بازی پنجم فینال NBA، این حس وجود داشت که میامی این سری را به حریف برتر و یک قهرمان لیگ شایسته باخته است، و گاهی اوقات این اتفاق می افتد. واقعا به همین سادگی است

اریک اسپولسترا، مربی هیت گفت: «دوست داشتیم بتوانیم از قله کوه بالا برویم و آن پیروزی نهایی را کسب کنیم. اما من فکر می‌کنم این تیمی است که افراد زیادی می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند، اگر تا به حال احساس کردید که اخراج شده‌اید یا احساس می‌کنید کمتر از آن احساس می‌کنید. ما افراد زیادی را در رختکن خود داشتیم که احتمالاً چنین چیزی را داشته‌اند و احتمالاً افراد زیادی در آنجا هستند که در برخی مواقع این احساس را داشته‌اند.”

برخی از خطوط داستانی که Heat را در مرحله پلی‌آف عمیق همراهی می‌کردند، ممکن است تا به حال به طرز آزاردهنده‌ای آشنا باشند. چگونه 9 نفر از بازیکنان فهرستشان درافت نشده بودند. چگونه به نظر می رسید که آنها در سختی ها رشد می کنند. چگونه اسپولسترا با دفاع منطقه ای خود، حریفان با استعداد بیشتری را به چالش کشید. و چگونه باتلر و بام آدبایو، دو بازیکن برتر تیم، هم تیمی‌های ناشناس‌تر خود را پر از اعتماد به نفس کردند.

اما چیز بدیع و جالبی نیز در مورد چگونگی گرما، به عنوان شماره کنفرانس شرق وجود داشت. 8 دانه، به کار خود ادامه دادند – ناراحتی پشت سر هم، غافلگیری پشت سر تعجب. آنها فقط دومین نفر هشتم بودند که به فینال NBA رسیدند.

باتلر درباره حضور در کنار هم تیمی هایش گفت: «من فقط ممنونم. «خیلی چیزها یاد گرفتم. خیلی به من یاد دادند. ای کاش می‌توانستم این کار را برای این بچه‌ها انجام دهم، زیرا آنها قطعاً لیاقت این کار را دارند.»

شاید بیشتر از همه، مسابقات پلی آف میامی گواهی بر ثبات سازمانی بود، مفهومی که به نظر بی مزه به نظر می رسد مانند سیب زمینی آب پز. اما هیت – همراه با ناگت‌ها، که در میان فراز و نشیب‌ها به هسته اصلی و کادر مربیگری‌شان چسبیده‌اند – نشان داده‌اند که کسل‌کننده بودن و صبر کردن ارزش دارد، که تغییر مداوم به ندرت جواب می‌دهد.

Spoelstra که از اواسط دهه 1990 با Heat بوده است، ابتدا به عنوان هماهنگ کننده ویدئو و سپس به عنوان دستیار، این رویکرد را به تصویر می کشد. او به مدت 15 فصل مربی تیم بوده است و او را به دومین مربی باسابقه پس از گرگ پوپوویچ از سن آنتونیو تبدیل کرده است – وقتی مربیان در ورزش های حرفه ای تمایل دارند مانند کارت های بازی به هم ریخته شوند. حدود یک سوم از مربیان NBA در فصل 2022-2023 برکنار یا کنار گذاشته شدند.

و در دوره‌ای که برخی از تیم‌ها پیش‌نویس‌ها را ذخیره می‌کنند و در مورد بهترین راه برای رسیدن به تیم‌های بالقوه استراتژی می‌کنند – که از نظر دیپلماتیک کمتر به عنوان «تانکینگ» شناخته می‌شود – هیت همچنان به اولویت توسعه بازیکنان جوان خود در عین تلاش برای رقابت‌پذیری ادامه داده است. حتی زمانی که کار سخت و اغلب بی ثمر باشد.

اسپولسترا اردوی تمرینی را به یاد آورد که آن را فوق رقابتی توصیف کرد. در آن زمان، هیت تنها چند ماه از پایان ناامیدکننده فصل 2021-22 خود فاصله داشت: شکست بازی هفتم مقابل بوستون سلتیکس در فینال کنفرانس شرق. به نظر می رسید خاطره آن بازی به آنها دامن می زد.

اسپولسترا گفت: «ما به سختی می‌توانستیم تمرین‌های تمام‌کنتاکت را انجام دهیم، بدون اینکه همه بر سر یکدیگر فریاد بزنند، سر مربیانی که داوری می‌کنند فریاد بزنند و در مورد امتیازات بحث کنند.

و سپس اتفاق عجیبی رخ داد: میامی ماه‌ها را صرف کشتی‌گیری با حد متوسط ​​کرد. NBA تجارت آسانی نیست. هیت در 7 بازی از 11 بازی اول خود شکست خورد. در اواخر دسامبر، آنها فقط نصف را بردند. تا آوریل، آنها به براکت play-in ملزم شدند و با شماره شماره. 7 دانه در شرق در خط، آنها به آتلانتا هاوکس باختند. میامی که نیاز به شکست شیکاگو بولز برای کسب جایگاه نهایی پلی آف کنفرانس داشت، در کوارتر چهارم با 6 امتیاز عقب افتاد – و سپس با 11 پیروزی پیروز شد.

با این حال، کل فرآیند مهم بود. علیرغم مبارزاتشان، هیت فریب راه حل های سریع را نادیده گرفت. آنها فهرست خود را در مهلت معامله تغییر ندادند. درعوض، آنها به کار روزانه خود ادامه دادند و در عین حال بر این باور بودند که ریتم خود را پیدا خواهند کرد، زمانی که مهم باشد آن را درست انجام خواهند داد، و انعطاف پذیرتر می شوند.

آدبایو گفت: “هیچ کس طناب را رها نکرد.”

اگر هیت به عنوان یک فکر بعدی وارد مرحله پلی آف می شد، پس از ورود، جشن را خراب می کردند. آنها فقط به پنج بازی نیاز داشتند تا میلواکی باکس را در دور اول حذف کنند (با هدایت جیانیس آنتتوکومپو، ستاره مهاجم باکس، گفتمان ویروسی خود را در مورد تعریف “شکست” ارائه دهد)، سپس نیکس نفر پنجم را شکست دهند. شش بازی میامی با گرفتن مقداری انتقام از سلتیکس، به فینال NBA رسید و آنها را در بازی هفتم فینال کنفرانس – در بوستون، کم نکرد.

در مورد مواجهه با شکست 3-1 سری ناگتس قبل از بازی روز دوشنبه، برخی از اعضای هیت مانند همیشه اعتماد به نفس خود را ابراز کردند.

آدبایو گفت: «ما در این فصل سختی های زیادی را پشت سر گذاشتیم. “چه کسی دیگر در این موقعیت قرار می گیرد؟”

برخی از آن‌ها می‌توانستند به صورت عمومی ظاهر شوند، با این تفاوت که Heat واقعا مصمم به تمدید سریال بود. ناگتس در بازی 5 از برد 3 امتیازی 5 از 28 به دست آمد، تلاشی که تا حدی به دلیل دفاع تهاجمی هیت بود. در همین حال، باتلر از خواب زمستانی خارج شد تا در اواخر بازی به گلزنی برسد و دو پرتاب آزاد او باعث شد تا میامی در فاصله 1 دقیقه و 58 ثانیه باقی مانده با نتیجه 89-88 پیش بیفتد.

اما هیت در ادامه راه بدون گل رفت زیرا ناگتس اولین قهرمانی خود را پشت سر نیکولا جوکیچ، مرکز انجام همه کار خود، به دست آورد.

اسپولسترا گفت: «سه یا چهار دقیقه آخر شبیه صحنه‌ای از یک فیلم بود. «دو تیم در مرکز رینگ، یونجه‌ساز را پشت سر یونجه‌ساز پرتاب می‌کنند، و این لزوماً تیراندازی نیست. این تلاش است. بچه‌ها در اطراف گیج می‌رفتند، زیرا هر دو تیم بسیار سخت بازی می‌کردند و رقابت می‌کردند.”

اسپولسترا اضافه کرد که احتمالاً این “فعال ترین بازی دفاعی” فصل تیمش بود.

او گفت: “و هنوز هم کوتاه آمد.”

پس از آن، هاسلم گفت که از قبل به فصل آینده فکر می کند و اینکه چگونه بازیکنان بازگشته تیم می توانند تجربه خود را در پلی آف تقویت کنند. او در میان آنها نخواهد بود.

هاسلم که در سال 2003 با هیت قرارداد امضا کرد و سه قهرمانی با این تیم کسب کرد، در حال بازنشستگی است. و در حالی که او در فصول اخیر کم بازی می کرد، نفوذ زیادی در رختکن داشت. او همچنین به‌عنوان یک رشته ارتباطی برای سازمان، به‌عنوان فردی که فشار و سخت‌کوشی و نحوه انجام کارها در میامی را از فصلی به فصل دیگر درک می‌کرد – پدیده‌ای که بیشتر به عنوان فرهنگ گرما شناخته می‌شود.

هاسلم متعهد شد که فصل بعد هم در این بازی حضور خواهد داشت.

او گفت: «یک جایی نزدیک. “یک جایی نزدیک، می توانم به شما قول بدهم.”

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما