ناسا ماموریت Artemis-1 را با قدرتمندترین موشک خود به ماه پرتاب می کند – این همه چیزی است که باید بدانید | اخبار جهان

دهلی نو: بیش از 50 سال پس از بسته شدن ماموریت های آپولو، ناسا دوباره تلاش می کند انسان ها را به ماه بفرستد. موشک ماه جدید ناسا علیرغم یک سری برخورد صاعقه به سکوی پرتاب، همچنان در مسیر پرواز آزمایشی حیاتی خود در روز دوشنبه باقی ماند. موشک سیستم پرتاب فضایی 322 فوتی (98 متری) قدرتمندترین موشک ساخته شده توسط ناسا است. موشک ماه جدید ناسا نیم قرن پس از برنامه آپولو ناسا که 12 فضانورد را روی ماه فرود آورد، آماده ارسال یک کپسول خدمه خالی به مدار ماه است.

این ماموریت که یک پرواز آزمایشی است، با هدف تعیین توانایی موشک برای ارسال است. آرتمیس 1 اولین پرواز بزرگ موشک جدید آژانس، سیستم پرتاب فضایی بلند (SLS) است.

اگرچه آرتمیس 1 مسافران را حمل نمی‌کند یا روی ماه فرود نمی‌آید، این ماموریت ناسا برای اثبات اینکه موشک عظیم و کپسول فضایی عمیق ناسا می‌تواند به ادعای توانمندی خود عمل کند، ضروری است.

“ما بر آن تاکید خواهیم کرد و آن را آزمایش خواهیم کرد. بیل نلسون، مدیر ناسا، به آسوشیتدپرس گفت: ما آن را مجبور به انجام کارهایی خواهیم کرد که هرگز با خدمه روی آن انجام نمی‌دهیم تا سعی کنیم تا حد امکان آن را ایمن کنیم.

چه زمانی پرتاب ماموریت ماه Artemis-1 ناسا را ​​تماشا کنیم؟

اولین پرتاب فضاپیمای ماموریت ماه آرتمیس-1 ناسا در یک پنجره پرتاب دو ساعته در 29 اوت مورد هدف قرار گرفته است. پرتاب در حال حاضر برای ساعت 8:33 صبح به وقت شرقی یا ساعت 6 بعد از ظهر به وقت IST روز دوشنبه برنامه ریزی شده است.

کجا پرتاب ماموریت ماه آرتمیس-1 ناسا را ​​تماشا کنیم؟

ناسا پرتاب را به صورت زنده در وب سایت ناسا – https://www.nasa.gov/ پخش خواهد کرد.

شایان ذکر است، این فضاپیما 40000 مایل فراتر از سمت دور ماه سفر خواهد کرد و بیش از هر فضاپیمای انسانی بدون اتصال به ایستگاه فضایی در فضا خواهد ماند. انتظار می رود این کپسول در ماه اکتبر در اقیانوس آرام فرود آید.

پس از سال‌ها تأخیر و ناکامی، تیم پرتاب از اینکه سرانجام به اولین پرواز برنامه اکتشاف ماه آرتمیس، که در اساطیر یونانی از خواهر دوقلوی آپولو نامگذاری شده است، بسیار هیجان زده شدند.

پرواز بعدی آرتمیس، در اوایل سال 2024، شاهد پرواز چهار فضانورد در اطراف ماه بود. ممکن است در سال 2025 فرود بیاید. ناسا قطب جنوبی ناشناخته ماه را هدف قرار می دهد، جایی که گمان می رود دهانه هایی با سایه دائمی یخ را در خود نگه دارند که می تواند توسط خدمه آینده استفاده شود.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان