نظر | مخالفان سقط جنین می خواهند زنان را از کمک گرفتن از دوستان خود بترسانند

این پرونده چندین پیامد دلخراش دارد. اولاً، این روشی را که ممنوعیت سقط جنین به مردان کنترل می‌کند بر زنان آشکار می‌کند. همسر سابق سیلوا در پیام های متنی بازتولید شده در شکایت، درباره بارداری او نوشت که می دانست سیلوا “از آن علیه من استفاده می کند” و “سعی می کند طوری رفتار کند که انگار حق تصمیم گیری دارد.” با توجه به اینکه او اکنون از دوستانش شکایت می کند، به نظر می رسد او به خوبی او را درک کرده است. چیزی که او ممکن است درک نکرده باشد این است که او تا چه اندازه قدرت سیاسی می تواند به نمایندگی از اختیارات پدرسالارانه خود به دست آورد.

به گفته ملیسا موری، استاد حقوق دانشگاه نیویورک، قابل توجه است که این شکایت بر اساس قانون جایزه سقط جنین میچل ثبت نشده است. در عوض، این یک پرونده مرگ غیرقانونی است که موری آن را تلاشی برای به رسمیت شناختن شخصیت جنین در قانون تگزاس می‌داند.

او گفت: “تگزاس ممکن است سقط جنین را ممنوع کند، اما نه به این دلیل که نوعی قتل است – یعنی کشتن یک فرد.” قانونگذاران تگزاس، در گذشته، قانونی را ارائه کرده اند که سقط جنین را به عنوان قتل طبقه بندی می کند، که یا سقط جنین یا انجام آن را مجازات اعدام می کند، اما این لوایح هرگز موفق نشده اند. اگر ایده شخصیت جنینی در قانون از طریق موارد مرگ غیرقانونی مانند سیلوا عادی شود، اعمال قوانین قتل برای سقط جنین آسان تر می شود. موری گفت: جاناتان میچل با این شطرنج پنج بعدی بازی می کند.

به سختی می توان گفت که آیا این دعوا شانسی دارد یا خیر، زیرا بستگی به این دارد که کدام قاضی به آن رسیدگی کند. جوآنا گروسمن، استاد حقوقی مدعو در استنفورد، تشکیل پرونده را پوچ می‌داند و می‌گوید: «این به گونه‌ای نوشته نشده است که کسی را در مورد یک استدلال حقوقی جدی متقاعد کند». اما قضات راست افراطی لزوماً به استدلال قانونی جدی نیاز ندارند. به هر حال، در دعوای قضایی دیگری در تگزاس، ما منتظریم ببینیم آیا قاضی فدرال منصوب شده توسط دونالد ترامپ اقدام بی سابقه ای برای لغو تاییدیه FDA از داروی سقط جنین میفپریستون انجام می دهد یا خیر. گروسمن گفت که قاضی های زیادی وجود دارند که “فقط دستورات جنبش ضد سقط جنین را انجام می دهند.”

هرچه از نظر قانونی اتفاق بیفتد، پیامی که به زنان در ایالت‌هایی که سقط جنین ممنوع شده است، غیرقابل انکار است: شما تنها هستید. گروسمن گفت: “هیچ کس دنبال این نیست که آیا این شوهر سابق برای این سقط خسارات دریافت می کند یا خیر.” آنها فقط می‌خواهند اخباری را ببینند که زنان متهم به کمک به همسر سابق سیلوا در ملاء عام تحقیر شده‌اند و در معرض خطر شدید مالی قرار گرفته‌اند، و دو بار به این فکر می‌کنند که در مورد بارداری ناخواسته به دوستان خود اعتماد کنند.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان