tncibanner

وزرای بهداشت آفریقا راهبرد جدید “محور” برای مبارزه با بیماری های واگیر را اعلام کردند |

وزرای بهداشت، که برای هفتاد و دومین نشست کمیته منطقه ای سازمان بهداشت جهانی سازمان ملل متحد (WHO) برای آفریقا در لومه، توگو گرد هم آمدند، این استراتژی را به تصویب رساندند که به عنوان PEN-PLUS شناخته می شود.

این طرح به عنوان یک استراتژی منطقه ای برای رسیدگی به بیماری های غیرواگیر شدید در مراکز بهداشتی ارجاعی سطح اول اجرا می شود. این استراتژی از ایجاد ظرفیت بیمارستان های منطقه و سایر امکانات ارجاع سطح اول برای تشخیص و مدیریت بیماری های غیرواگیر شدید حمایت می کند.

بار بیماری مزمن سنگین آفریقا

بیماری‌های غیرواگیر شدید شرایط مزمنی هستند که منجر به سطوح بالای ناتوانی و مرگ در میان کودکان، نوجوانان و بزرگسالان جوان می‌شوند. در بدترین موارد، بیماران بیش از یک سال پس از تشخیص زنده نمی‌مانند. در آفریقا، شایع‌ترین بیماری‌های غیرواگیر شدید عبارتند از بیماری سلول داسی شکل، دیابت نوع 1 و نوع 2 وابسته به انسولین، بیماری روماتیسمی قلبی، کاردیومیوپاتی، فشار خون شدید و آسم متوسط ​​تا شدید و پایدار.

دکتر دکتر گفت: «آفریقا با بار سنگین بیماری‌های مزمنی دست و پنجه نرم می‌کند که اشکال شدید آنها به قیمت جان‌های گرانبهایی تمام می‌شود که با تشخیص و مراقبت به‌موقع می‌توان نجات داد.» Matshidiso Moeti، مدیر منطقه ای WHO برای آفریقا.

وی ادامه داد که استراتژی اتخاذ شده امروز برای قرار دادن مراقبت موثر در دسترس بیماران بسیار مهم است و “گامی بزرگ در بهبود سلامت و رفاه میلیون ها نفر در منطقه است.”

در بیشتر مناطق آفریقا، بیماری‌های غیرواگیر شدید در مراکز بهداشتی در شهرهای بزرگ درمان می‌شوند. این امر نابرابری های بهداشتی را تشدید می کند، زیرا مراقبت را از دسترس بیشتر بیماران روستایی، حومه شهری و کم درآمد خارج می کند. علاوه بر این، این تأسیسات شهری اغلب فاقد ظرفیت و منابع برای مدیریت مؤثر بیماری‌های غیرواگیر شدید هستند.

بسته های درمانی استاندارد

استراتژی جدید کشورها را ترغیب می‌کند تا برنامه‌های استانداردی را برای مقابله با بیماری‌های مزمن و شدید غیرواگیر با اطمینان از اینکه داروها، فناوری‌ها و تشخیص‌های ضروری در بیمارستان‌های منطقه در دسترس و در دسترس هستند، اجرا کنند.

بر اساس نظرسنجی WHO در سال 2019، تنها 36 درصد از کشورهای منطقه آفریقا گزارش دادند که داروهای ضروری برای بیماری های غیرواگیر در بیمارستان های دولتی دارند. دولت ها باید اطمینان حاصل کنند که افرادی که به دنبال مراقبت در بیمارستان های خصوصی هستند می توانند به خدمات بیماری های غیرواگیر شدید دسترسی داشته باشند.

علاوه بر این، این استراتژی توصیه می‌کند که کشورها باید پروتکل‌های پیشگیری، مراقبت و درمان بیماری‌های مزمن غیرواگیر را از طریق آموزش و تقویت مهارت‌ها و دانش کارکنان بهداشتی تقویت کنند.

بیماری‌های غیرواگیر بیشترین هزینه‌های بیماران در آفریقا را به خود اختصاص می‌دهند و به دلیل ماهیت مزمن آنها اغلب منجر به هزینه‌های فاجعه‌بار سلامتی می‌شوند. با ارائه مراقبت از بیماری های غیرواگیر به عنوان بسته ای از خدمات موجود در مراکز بهداشتی اولیه و منطقه، بیماران با صرف هزینه کمتر برای حمل و نقل، اسکان در شهرها و زمان کمتری برای رفت و آمد به مراکز بهداشتی، هزینه های خود را کاهش می دهند.

استراتژی PEN-PLUS مبتنی بر ابتکارات موجود WHO برای تشخیص، تشخیص، درمان و مراقبت یکپارچه از بیماری‌های غیرواگیر در مراکز مراقبت بهداشتی اولیه است. نتایج امیدوارکننده‌ای را در لیبریا، مالاوی و رواندا نشان داده است، با افزایش قابل توجهی در تعداد بیمارانی که به درمان بیماری‌های غیرواگیر شدید دسترسی پیدا می‌کنند و همزمان با بهبود نتایج برای این بیماران.

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

تماس با ما